Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Październik 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Realizacja projektu unijnego ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

 

 

 

Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu realizuje projekt  Podziałanie RPSW.0805.01 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU pn: ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy”.

W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły mają możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności i kwalifikacji poprzez udział w różnych kursach  i szkoleniach.

Profesjonalny Barista.

Taki kurs ukończyli uczniowie klasy drugiej Technikum żywienia i usług gastronomicznych. W ramach kursu poznali historię kawy, jej produkcję i obróbkę ziarna kawowca. Uczyli się sporządzania różnych rodzajów kaw  i sposobu ich podawania, jak również malowania dekoracji za pomocą odpowiednio spienionego mleka. Jak się okazało praca baristy nie jest taka łatwa.

Ta sama grupa wzięła udział w kursie carvingu,

 

 czyli sztuce rzeźbienia w owocach   i warzywach. Uczniowie uczestniczyli w części teoretycznej kursu, jednak największą przyjemność sprawiła im część praktyczna, w której mieli możliwość sprawdzić swoje zdolności manualne. Młodzież miała okazję stworzyć wiele niezwykłych dekoracji  z bardzo popularnych warzyw i owoców.  Kamila Fryt stwierdziła, że rzeźbienie to  wymaga ogromnej cierpliwości i skupienia. Najbardziej wyszukane prace wychodziły spod ręki Karoliny i Seweryna.

Ta grupa realizuje jest również kurs nauki jazdy kategorii B, który przyda im się  w pracy.

Wszyscy uczestnicy projektu mieli okazję zaplanować swoją przyszłą ścieżkę zawodową, nauczyć się budowania osobistej marki, poznania swoich atutów   w procesie rekrutacji do pracy. Czynili to pod okiem wytrawnej trenerki    w e-lerningowym w kursie „coaching kariery dla uczniów”.  

Grupa uczniów „samochodówki” odbyła szkolenie -  klimatyzacja w pojazdach samochodowych. Zdobyli wiadomości i umiejętności z zakresu działania układów wentylacji, ogrzewania wnętrza i klimatyzacji oraz diagnozowania układu elektronicznego sterowania układem klimatyzacji pojazdu.

Uczniowie nie tylko zdobywają nowe kwalifikacje, ale i wyjeżdżają na targi branżowe. XXIV Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH  w Kielcach

i Targi MOTO SHOW w Krakowie. Była to dobra okazja by zapoznać się z najnowszą techniką rolniczą jak również samochodową.

Wygenerowano w sekund: 0.04
14,934,112 unikalne wizyty