<< Listopad 2020 >>

Sukces jest wynikiem właściwej decyzji

Od samego rana trwaÅ‚y przygotowania do przyjÄ™cia goÅ›ci z okolicznych gimnazjów, którzy mogli obejrzeć bogato wyposażone sale lekcyjne, hale warsztatowe, brać udziaÅ‚ w atrakcjach i zabawach przygotowanych na ten dzieÅ„. A co mÅ‚odzieży podobaÅ‚o siÄ™ najbardziej? Nie zdziwiliÅ›my siÄ™, bo wÅ‚aÅ›nie hale warsztatowe z pokazami tematycznymi. GimnazjaliÅ›ci chÄ™tnie siÄ™gali po różne narzÄ™dzia chcÄ…c sprawdzić swoje umiejÄ™tnoÅ›ci techniczne, szczególnie dziewczÄ™ta  nie dawaÅ‚y chÅ‚opcom za wygranÄ… i wiodÅ‚y prym.

GÅ‚ówna część imprezy odbyÅ‚a siÄ™ na sali gimnastycznej. W części artystycznej nie zabrakÅ‚o konkursów o tematyce technicznej i pokazów umiejÄ™tnoÅ›ci naszych uczniów, którzy potrafiÄ… nie tylko naprawić samochód ale również wytaÅ„czyć walca czy wygrać poloneza… na akordeonie. W wyborze swojego wymarzonego zawodu gimnazjalistów wspieraÅ‚a Cyganka, bo kto inny - jak nie Cyganka prawdÄ™ powie.

Firmy wspóÅ‚pracujÄ…ce ze szkoÅ‚Ä… to jest: piekarnia „Å»urek”, bar „Fuks”,  bar „U Kargula”  i stolarnia Sydoryk  zaprezentowaÅ‚y swoje wyroby wzbogacajÄ…c naszÄ… imprezÄ™. Uczennice z klas wielozawodowych wykazaÅ‚y siÄ™ umiejÄ™tnoÅ›ciami przygotowujÄ…c wÅ‚asnorÄ™cznie przepyszne sÅ‚odkoÅ›ci.   Kolorowe stoiska przyciÄ…gnęły uwagÄ™ mÅ‚odzieży, a szczególnie można byÅ‚o podziwiać wystawÄ™ ekologicznÄ… zorganizowanÄ… przez uczniów, wÅ›ród której wyróżniaÅ‚y siÄ™  dorodne warzywa i owoce ze SpóÅ‚dzielni Producentów z  Sieleca.

Mimo nie przychylnej pogody dużą atrakcjÄ… byÅ‚ pokaz sprzÄ™tu strażackiego i umiejÄ™tnoÅ›ci strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalbmierzu. Na podkreÅ›lenie zasÅ‚uguje fakt, iż spora grupa mÅ‚odszych strażaków jest uczniami bÄ…dź absolwentami naszej szkoÅ‚y i z wielkim zaangażowaniem dziaÅ‚ajÄ… w szeregach staży.

Zadowoleni gimnazjaliÅ›ci stwierdzili, że chcÄ… siÄ™ uczyć wÅ‚aÅ›nie w takiej szkole, bo dobry  zawód jaki można tu zdobyć jest przepustkÄ… do lepszego jutra.