<< Wrzesieñ 2020 >>

,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu otrzymaÅ‚ unijne dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Województwa ÅšwiÄ™tokrzyskiego na lata 2014-2020 dla Europejskiego Funduszu SpoÅ‚ecznego - PoddziaÅ‚anie 8.5.1 -  w wysokoÅ›ci 775 141,80 zÅ‚,  wartość caÅ‚ego projektu to 827 371,80 zÅ‚otych.

,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

PieniÄ…dze zostanÄ… przeznaczone na podniesienie jakoÅ›ci i atrakcyjnoÅ›ci oferty edukacyjnej, miÄ™dzy innymi przez doposażenie bazy dydaktycznej, studia podyplomowe i szkolenie e-nauczyciel dla nauczycieli oraz  kursy zawodowe, staże dla uczniów, które podniosÄ… kompetencje zawodowe uczniów  i dadzÄ… dodatkowe kwalifikacje.

Kursy dla uczniów to:

• klasy IITMr technikum mechanizacji rolnictwa  i agrotroniki - kursy: spawacza i  kombajnisty,
  • klasy IITS  technikum pojazdów samochodowych- kurs operator-proramista CNC i kurs na wózki widÅ‚owe,
  • klasy IIITS technikum pojazdów samochodowych - kurs na wózki widÅ‚owe;
  • klasy IIIS mechanik pojazdów samochodowych  -szkolenie ,,Klimatyzacji pojazdów samochodowych",
  • klasy IITż technika żywienia i usÅ‚ug gastronomicznych- kurs profesjonalny barista ,kurs  carvingu i kurs prawa jazdy.

Młodzież będzie uczestniczyć w wyjazdowym kursje języka angielskiego i szkoleniu -coaching kariery.

Uczniowie majÄ… zaplanowane wyjazdy na targi branżowe -Polagra Food, Agro Tech  i Moto Show.

Nasz Powiat jest typowo rolniczy, nie ma zbyt wielu ofert pracy, dzięki dodatkowym kwalifikacjom zwiększy się atrakcyjność młodych ludzi na rynku pracy.