<< Styczeń 2019 >>

,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu otrzymał unijne dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla Europejskiego Funduszu Społecznego - Poddziałanie 8.5.1 -  w wysokości 775 141,80 zł,  wartość całego projektu to 827 371,80 złotych.

,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

Pieniądze zostaną przeznaczone na podniesienie jakości i atrakcyjności oferty edukacyjnej, między innymi przez doposażenie bazy dydaktycznej, studia podyplomowe i szkolenie e-nauczyciel dla nauczycieli oraz  kursy zawodowe, staże dla uczniów, które podniosą kompetencje zawodowe uczniów  i dadzą dodatkowe kwalifikacje.

Kursy dla uczniów to:

• klasy IITMr technikum mechanizacji rolnictwa  i agrotroniki - kursy: spawacza i  kombajnisty,
  • klasy IITS  technikum pojazdów samochodowych- kurs operator-proramista CNC i kurs na wózki widłowe,
  • klasy IIITS technikum pojazdów samochodowych - kurs na wózki widłowe;
  • klasy IIIS mechanik pojazdów samochodowych  -szkolenie ,,Klimatyzacji pojazdów samochodowych",
  • klasy IITż technika żywienia i usług gastronomicznych- kurs profesjonalny barista ,kurs  carvingu i kurs prawa jazdy.

Młodzież będzie uczestniczyć w wyjazdowym kursje języka angielskiego i szkoleniu -coaching kariery.

Uczniowie mają zaplanowane wyjazdy na targi branżowe -Polagra Food, Agro Tech  i Moto Show.

Nasz Powiat jest typowo rolniczy, nie ma zbyt wielu ofert pracy, dzięki dodatkowym kwalifikacjom zwiększy się atrakcyjność młodych ludzi na rynku pracy.