<< Wrzesieñ 2020 >>

Udział w akcji ,,Żyj zdrowo" w Zespole Placówek Oświatowych w Skalbmierzu

W dniu 24 października 2017 uczniowie II klasy technikum żywienia i usÅ‚ug gastronomicznych wziÄ™li udziaÅ‚ w akcji ,, Å»yj zdrowo” zorganizowanej przez Szkolne KoÅ‚o PCK do którego należą uczniowie SzkoÅ‚y Podstawowej oraz Gimnazjum wraz z opiekunami przy wspóÅ‚pracy Rady Rodziców,  która odbyÅ‚a siÄ™ w Zespole Placówek OÅ›wiatowych w Skalbmierzu. Organizatorzy przygotowali suto zastawione stoÅ‚y z pysznymi owocami wszelkiego gatunku. Natomiast nasze dziewczÄ™ta Kamila Koczur i Milena KwiecieÅ„ przygotowaÅ‚y i przedstawiÅ‚y prezentacjÄ™ dotyczÄ…cÄ… zasad prawidÅ‚owego żywienia. StaraÅ‚y siÄ™ podkreÅ›lić rolÄ™ warzyw i owoców w codziennej diecie. OmówiÅ‚y też najczęściej popeÅ‚niane bÅ‚Ä™dy żywieniowe oraz konsekwencje niewÅ‚aÅ›ciwego sposobu żywienia. Emilia KwiecieÅ„ zaprezentowaÅ‚a nowÄ… piramidÄ™ żywienia dla dzieci i mÅ‚odzieży w wieku szkolnym, a Kamila Fryt i Karolina Kawka przeprowadziÅ‚y ciekawe konkursy dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych.

Aby zachÄ™cić swoich mÅ‚odszych kolegów do czÄ™stszego siÄ™gania po warzywa, mÅ‚odzież pod okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Patrycji GorgoÅ„ przygotowaÅ‚a również zdrowe smakoÅ‚yki z popularnych warzyw. ByÅ‚y to pieczone frytki z ziemniaka, marchewki i buraka, surówka warzywna, zupa krem z selera, sok z marchewkowo-jabÅ‚kowy, talerze warzywnych przekÄ…sek z sosami oraz chipsy z buraka.

Podczas degustacji uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych z zaciekawieniem siÄ™gali po zdrowe przekÄ…ski. Wszystkie smakoÅ‚yki zostaÅ‚y zjedzone, co na pewno wyjdzie im na zdrowie.

Więcej zdjęć w galerii