<< Marzec 2019 >>

Udział w akcji ,,Żyj zdrowo" w Zespole Placówek Oświatowych w Skalbmierzu

W dniu 24 października 2017 uczniowie II klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w akcji ,, Żyj zdrowo” zorganizowanej przez Szkolne Koło PCK do którego należą uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum wraz z opiekunami przy współpracy Rady Rodziców,  która odbyła się w Zespole Placówek Oświatowych w Skalbmierzu. Organizatorzy przygotowali suto zastawione stoły z pysznymi owocami wszelkiego gatunku. Natomiast nasze dziewczęta Kamila Koczur i Milena Kwiecień przygotowały i przedstawiły prezentację dotyczącą zasad prawidłowego żywienia. Starały się podkreślić rolę warzyw i owoców w codziennej diecie. Omówiły też najczęściej popełniane błędy żywieniowe oraz konsekwencje niewłaściwego sposobu żywienia. Emilia Kwiecień zaprezentowała nową piramidę żywienia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, a Kamila Fryt i Karolina Kawka przeprowadziły ciekawe konkursy dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych.

Aby zachęcić swoich młodszych kolegów do częstszego sięgania po warzywa, młodzież pod okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Patrycji Gorgoń przygotowała również zdrowe smakołyki z popularnych warzyw. Były to pieczone frytki z ziemniaka, marchewki i buraka, surówka warzywna, zupa krem z selera, sok z marchewkowo-jabłkowy, talerze warzywnych przekąsek z sosami oraz chipsy z buraka.

Podczas degustacji uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych z zaciekawieniem sięgali po zdrowe przekąski. Wszystkie smakołyki zostały zjedzone, co na pewno wyjdzie im na zdrowie.

Więcej zdjęć w galerii