<< Grudzieñ 2018 >>

Z tej strony nas nie znacie...

KwiecieÅ„ dla mechaników z ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu, czyli tak popularny „Sorbony” staÅ‚ siÄ™ wyzwaniem do ujawnienia swojej kreatywnoÅ›ci. InspiracjÄ… staÅ‚ siÄ™ „DzieÅ„ PrzedsiÄ™biorczoÅ›ci” – 17.04.3013 r. HasÅ‚o zostaÅ‚o rzucone, rywalizujemy na etapie szkolnym „Klasa przedsiÄ™biorcza”. Trzeba mieć pomysÅ‚ jak pokazać siÄ™ wÅ›ród swoich kolegów, nauczycieli, rodziców, do tego jeszcze pomysÅ‚ jest tajemnicÄ…, aż do tego ważnego dnia. Pokażemy, co już umiemy, bo przecież praktyka w Herzu już tuż, tuż. Nawet hasÅ‚o nam pasuje – tak zachÄ™ca kolegów Romek z klasy III – ej mechanicznej.

PoszÅ‚y, wiÄ™c w ruch laptopy, oglÄ…damy prezentacjÄ™ projektowanych części maszyn, naprzeciw diagnozowaniu samochodów, a tuż obok koledzy Konrad i Damian z klasy III –ej zawodowej rolniczej promujÄ… polskÄ… żywność. Czy koledzy doceniÄ… nasze pyszne kanapki serowe, obawy znikajÄ… już po chwili, podobnie jak specjaÅ‚y ze szkolnego stolika.

Jak sprostać i być na czasie z takÄ… dewizÄ… „Jedz zdrowo i wyglÄ…daj bombowo” o to pytajÄ… nas czwartoklasiÅ›ci, przystojniacy, którzy już w piÄ…tek bÄ™dÄ… absolwentami naszej SzkoÅ‚y. Też chcÄ… bÅ‚yszczeć wÅ›ród innych. CzÄ™stujÄ… nas pysznymi owocami i sokami rodzinnej produkcji.

Dyskretnie spoglądamy w kierunku korytarza szkolnego, gdzie przyszłe fryzjerki Ula, Karolina i Dorota układają fryzury, a koledzy ustawiają się w kolejce. Każdy chce zobaczyć modelową fryzurę Marcina.

PierwszoklasiÅ›ci dumnie pokazujÄ… starannie opracowane listy motywacyjne  i życiorysy zawodowe. Karol i Kamil już myÅ›lÄ… o tym jak pokazać siÄ™ w przyszÅ‚ym roku.

Jeszcze tylko odgÅ‚osy tiuningowanych samochodów dźwiÄ™czÄ… w uszach (prezentacje czwartoklasistów). Ostatnie smakoÅ‚yki znikajÄ… ze stolików, sÅ‚ychać pomysÅ‚y na nastÄ™pnÄ… rywalizacjÄ™, gÅ‚osujemy i już sÄ… lekcje. Kto wygraÅ‚? – Uczniowie, przyszli przedsiÄ™biorcy, technicy, mechanicy, rolnicy, czyli nasza przedsiÄ™biorcza mÅ‚odzież.

NajwiÄ™cej gÅ‚osów przypadÅ‚o klasie III – ej technikum, bardzo podobaÅ‚o siÄ™ stoisko klasy III – ej zawodowej rolniczej, każdy miaÅ‚ swojego faworyta.

Spotykamy się już niedługo na następnej rywalizacji.