<< Marzec 2019 >>

Z tej strony nas nie znacie...

Kwiecień dla mechaników z Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu, czyli tak popularny „Sorbony” stał się wyzwaniem do ujawnienia swojej kreatywności. Inspiracją stał się „Dzień Przedsiębiorczości” – 17.04.3013 r. Hasło zostało rzucone, rywalizujemy na etapie szkolnym „Klasa przedsiębiorcza”. Trzeba mieć pomysł jak pokazać się wśród swoich kolegów, nauczycieli, rodziców, do tego jeszcze pomysł jest tajemnicą, aż do tego ważnego dnia. Pokażemy, co już umiemy, bo przecież praktyka w Herzu już tuż, tuż. Nawet hasło nam pasuje – tak zachęca kolegów Romek z klasy III – ej mechanicznej.

Poszły, więc w ruch laptopy, oglądamy prezentację projektowanych części maszyn, naprzeciw diagnozowaniu samochodów, a tuż obok koledzy Konrad i Damian z klasy III –ej zawodowej rolniczej promują polską żywność. Czy koledzy docenią nasze pyszne kanapki serowe, obawy znikają już po chwili, podobnie jak specjały ze szkolnego stolika.

Jak sprostać i być na czasie z taką dewizą „Jedz zdrowo i wyglądaj bombowo” o to pytają nas czwartoklasiści, przystojniacy, którzy już w piątek będą absolwentami naszej Szkoły. Też chcą błyszczeć wśród innych. Częstują nas pysznymi owocami i sokami rodzinnej produkcji.

Dyskretnie spoglądamy w kierunku korytarza szkolnego, gdzie przyszłe fryzjerki Ula, Karolina i Dorota układają fryzury, a koledzy ustawiają się w kolejce. Każdy chce zobaczyć modelową fryzurę Marcina.

Pierwszoklasiści dumnie pokazują starannie opracowane listy motywacyjne  i życiorysy zawodowe. Karol i Kamil już myślą o tym jak pokazać się w przyszłym roku.

Jeszcze tylko odgłosy tiuningowanych samochodów dźwięczą w uszach (prezentacje czwartoklasistów). Ostatnie smakołyki znikają ze stolików, słychać pomysły na następną rywalizację, głosujemy i już są lekcje. Kto wygrał? – Uczniowie, przyszli przedsiębiorcy, technicy, mechanicy, rolnicy, czyli nasza przedsiębiorcza młodzież.

Najwięcej głosów przypadło klasie III – ej technikum, bardzo podobało się stoisko klasy III – ej zawodowej rolniczej, każdy miał swojego faworyta.

Spotykamy się już niedługo na następnej rywalizacji.