<< Maj 2019 >>

Wiosenne porządki w Skalbmierskim mechaniku.

Dzień Ziemi to okazja  do pochylenia się nad problemami ekologicznymi naszej planety. Przykrym widokiem jest niestety część tej planety- polskie przydrożne rowy, lasy ,zagajniki, notorycznie zanieczyszczane przez „ludzi”. Czyżby takie widoki sprawiały przyjemność „ludziom”? My mówimy temu NIE! Na znak protestu z tej okazji 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły rozpoczęli wiosenne porządki. Jest to kolejna akcja, propagująca edukację ekologiczną, która wpisała się w kalendarz imprez naszej szkoły. Do akcji tradycyjnie włączył się Urząd Miasta i Gminy w Skalbmierzu , który wyznaczył teren operacji porządkowej i wyposażył naszych uczniów w rękawice  oraz worki. Ogromna mobilizacja uczniów sprawiła ze likwidacja dzikiego wysypiska śmieci przebiegła sprawnie i szybko.

Oj niestety było co zbierać! Ale dzięki takim akcjom mamy nadzieję , że możemy w części przyczynić się do angażowania      i integracji społeczności lokalnej do dbania o środowiska.

W tym roku pod okiem nauczycieli Krzysztofa Grądka i Karoliny Czapli-Łuźniak  sprzątali uczniowie: Kłos Piotr, Michalec Piotr, Cęcek Grzegorz, Brzeska Adrian, Słupik Bartłomiej, Noga Sebastian, Haręza Hubert, Karol Drozdowski, Badzioch Piotr.