<< Wrzesieñ 2020 >>

VII Edycja Konkursu Moja Ziemia Rodzinna

Konkurs Moja Ziemia Rodzinna rozstrzygnięty 24 maja 2017

Tematem VII edycji konkursu fotograficzno – plastycznego Moja Ziemia Rodzinna byÅ‚y ,, Obiekty drewniane architektury sakralnej na Ponidziu”.

Obiekty architektury sakralnej należą do najcenniejszych zabytków budownictwa drewnianego w Polsce, jednoczeÅ›nie sÄ… najwiÄ™kszym osiÄ…gniÄ™ciem sztuki ciesielskiej.

Na terenie Ponidzia jest wiele zachowanych do tej pory koÅ›cioÅ‚ów i kapliczek drewnianych, różnorodnych pod wzglÄ™dem plastycznym i architektonicznym. DziÄ™kujemy uczniom i nauczycielom zaprzyjaźnionych gimnazjów, którzy co roku biorÄ… udziaÅ‚ w tym konkursie.

Jury w składzie:

PrzewodniczÄ…ca – pani  dyrektor Beata Malinowska

Sekretarz Powiatu w Kazimierzy Wielkiej – pan Marek Krupa

Ks. Proboszcz Marian Fatyga oraz pan Sławomir Mertyna dokonało wyboru najpiękniejszych prac.

A oto wyniki:

FOTOGRAFIA - WYRÓÅ»NIENIA

I . Wiktoria Sambur - Publiczne Gimnazjum im. Armii Krajowej w Cieszkowach KoÅ›cióÅ‚ ÅšwiÄ™tego BartÅ‚omieja w Stradowie – opiekun pani Beata BuÅ‚a.

II. Kamil Kowalski Publiczne Gimnazjum SamorzÄ…dowe w Wielgusie - KoÅ›cióÅ‚ p.w. Å›wiÄ™tej MaÅ‚gorzaty w Gorzkowie – opiekun pani Renata PoÅ‚etek.

III.Wiktoria Cicha Publiczne Gimnazjum SamorzÄ…dowe w Wielgusie - KoÅ›cióÅ‚ p.w. Narodzenia NMP w RacÅ‚awicach

(zdjęcie kwitnąca wiśnia) - opiekun pani Renata Połetek.

PRACE PLASTYCZNE

I miejsce Natalia Nowak - Gimnazjum Publiczne w Topoli - KoÅ›cióÅ‚ WniebowziÄ™cia

NMP w Topoli – opiekun pani Halina Nowak-Pudo.

II miejsce Natalia PodsiadÅ‚o - Publiczne Gimnazjum SamorzÄ…dowe w Wielgusie - KoÅ›cióÅ‚ p.w. Å›wiÄ™tej MaÅ‚gorzaty w Gorzkowie – opiekun pan Grzegorz Krawczuk.

III miejsce - nie przyznano.

Wyróżnienie - Sylwia Å»abicka - Publiczne Gimnazjum w Skalbmierzu - KoÅ›cióÅ‚ WniebowziÄ™cia NMP w Topoli – opiekun pani Maria Adamek.

Nagrody w konkursie ufundowaÅ‚ Starosta Powiatu Kazimierskiego – pan Jan Nowak.

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok.