<< Styczeń 2019 >>

VII Edycja Konkursu Moja Ziemia Rodzinna

Konkurs Moja Ziemia Rodzinna rozstrzygnięty 24 maja 2017

Tematem VII edycji konkursu fotograficzno – plastycznego Moja Ziemia Rodzinna były ,, Obiekty drewniane architektury sakralnej na Ponidziu”.

Obiekty architektury sakralnej należą do najcenniejszych zabytków budownictwa drewnianego w Polsce, jednocześnie są największym osiągnięciem sztuki ciesielskiej.

Na terenie Ponidzia jest wiele zachowanych do tej pory kościołów i kapliczek drewnianych, różnorodnych pod względem plastycznym i architektonicznym. Dziękujemy uczniom i nauczycielom zaprzyjaźnionych gimnazjów, którzy co roku biorą udział w tym konkursie.

Jury w składzie:

Przewodnicząca – pani  dyrektor Beata Malinowska

Sekretarz Powiatu w Kazimierzy Wielkiej – pan Marek Krupa

Ks. Proboszcz Marian Fatyga oraz pan Sławomir Mertyna dokonało wyboru najpiękniejszych prac.

A oto wyniki:

FOTOGRAFIA - WYRÓŻNIENIA

I . Wiktoria Sambur - Publiczne Gimnazjum im. Armii Krajowej w Cieszkowach Kościół Świętego Bartłomieja w Stradowie – opiekun pani Beata Buła.

II. Kamil Kowalski Publiczne Gimnazjum Samorządowe w Wielgusie - Kościół p.w. świętej Małgorzaty w Gorzkowie – opiekun pani Renata Połetek.

III.Wiktoria Cicha Publiczne Gimnazjum Samorządowe w Wielgusie - Kościół p.w. Narodzenia NMP w Racławicach

(zdjęcie kwitnąca wiśnia) - opiekun pani Renata Połetek.

PRACE PLASTYCZNE

I miejsce Natalia Nowak - Gimnazjum Publiczne w Topoli - Kościół Wniebowzięcia

NMP w Topoli – opiekun pani Halina Nowak-Pudo.

II miejsce Natalia Podsiadło - Publiczne Gimnazjum Samorządowe w Wielgusie - Kościół p.w. świętej Małgorzaty w Gorzkowie – opiekun pan Grzegorz Krawczuk.

III miejsce - nie przyznano.

Wyróżnienie - Sylwia Żabicka - Publiczne Gimnazjum w Skalbmierzu - Kościół Wniebowzięcia NMP w Topoli – opiekun pani Maria Adamek.

Nagrody w konkursie ufundował Starosta Powiatu Kazimierskiego – pan Jan Nowak.

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok.