<< Maj 2019 >>

VII Edycja Konkursu Moja Ziemia Rodzinna

ZSZ w Skalbmierzu zaprasza Gimnazjalistów do udziaÅ‚u w konkursie fotograficzno - plastycznym "Moja Ziemia Rodzinna" pt. "Obiekty drewniane architektury sakralnej na Ponidziu".

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2017 r.

Obiekty architektury sakralnej należą do najcenniejszych zabytków budownictwa drewnianego w Polsce, jednoczeÅ›nie sÄ… najwiÄ™kszym osiÄ…gniÄ™ciem sztuki ciesielskiej. Budynki sakralne tworzyli mistrzowie cechowi, co gwarantowaÅ‚o wysoki poziom techniki budowlanej. Patronat nad tworzeniem obiektów obejmowaÅ‚y Å›rodowiska prowincjonalne i duża część wykonawstwa pozostawaÅ‚a w rÄ™kach cieÅ›li chÅ‚opskich, dlatego zachowaÅ‚ siÄ™ w nich  swoisty ludowy charakter.

Na terenie Ponidzia jest wiele zachowanych do tej pory koÅ›cioÅ‚ów i kapliczek drewnianych, różnorodnych pod wzglÄ™dem plastycznym i architektonicznym.

W zwiÄ…zku z powyższym zachÄ™camy do poszukiwania takich obiektów i uwieczniania ich w formie fotograficznej i plastycznej.

Uczestnictwo uczniów z PaÅ„stwa szkoÅ‚y bÄ™dzie dla nas okazjÄ…  do pogÅ‚Ä™bienia edukacji regionalnej oraz promocji Waszej placówki wÅ›ród spoÅ‚ecznoÅ›ci szkolnej naszego powiatu.

Tegoroczny Konkurs organizowany jest w kategorii fotografia i plastyka.

Prace konkursowe należy nadsyÅ‚ać na adres ZSZ w Skalbmierzu do

21.04. 2017r. Prosimy o rozpropagowanie regulaminu wÅ›ród zainteresowanych. W zaÅ‚Ä…czeniu przesyÅ‚amy regulamin konkursu.

Dyrektor ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Zawodowych

w Skalbmierzu

REGULAMIN VII EDYCJI  KONKURSU MOJA ZIEMIA RODZINNA

KONKURS FOTOGRAFICZNY I PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

OBIEKTY DREWNIANE ARCHITEKTURY SAKRALNEJ NA PONIDZIU

Postanowienia ogólne:

1. Organizatorem konkursu jest ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu .
  2. Patronat Honorowy obejmuje Starosta Powiatu Kazimierskiego.

Cele konkursu:

1. Uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno otaczającej nas przyrody Ponidzia.
  2. Pobudzenie aktywnoÅ›ci twórczej w dziedzinie fotografii i plastyki.

Zasady uczestnictwa: konkurs fotograficzny

1. Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjum, których pasjÄ… jest fotografia, przedmiotem fotografii powinny być obiekty drewniane architektury sakralnej na Ponidziu.
  2. W konkursie może wziąć udziaÅ‚ 4 uczniów ze szkoÅ‚y.
  3. Do konkursu każdy uczestnik może zgÅ‚osić 2-3 fotografie  o formacie (A-4)
  4.  ZdjÄ™cia utrwalone na fotografiach powinny być krótko opisane.
  5. ZdjÄ™cia  należy dostarczyć do ZSZ Skalbmierz  w zamkniÄ™tej kopercie , w której zawarte bÄ™dÄ… nastÄ™pujÄ…ce dane: imiÄ™ i nazwisko uczestnika,  adres szkoÅ‚y, imiÄ™ i nazwisko nauczyciela - opiekuna.
  6. Z dostarczonych prac, zostaną wybrane przez jury najciekawsze zdjęcia.
  7.  Z zebranych zdjęć powstanie wystawa fotograficzna w ZSZ Skalbmierz.
  8. PrzesÅ‚ane zdjÄ™cia i nie bÄ™dÄ… zwracane. Z chwilÄ… nadesÅ‚ania prace przechodzÄ… na wÅ‚asność organizatorów.

Zasady uczestnictwa: konkurs plastyczny

1. Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjum, których pasjÄ… jest rysowanie, malowanie, przedmiotem rysunku powinny być obiekty drewniane architektury sakralnej na Ponidziu.
  2. W konkursie może wziąć udziaÅ‚ 4 uczniów ze szkoÅ‚y.
  3. Do konkursu każdy uczestnik może zgÅ‚osić 1 pracÄ™ plastycznÄ…  w formacie A – 3. PracÄ™ należy podpisać imieniem i nazwiskiem  oraz opisać miejsce, które zostaÅ‚o narysowane.
  4. PracÄ™  należy dostarczyć do ZSZ Skalbmierz  w zamkniÄ™tej kopercie , w której zawarte bÄ™dÄ… nastÄ™pujÄ…ce dane: imiÄ™ i nazwisko uczestnika,  adres szkoÅ‚y, imiÄ™  i nazwisko nauczyciela - opiekuna.
  5. Z dostarczonych prac, zostaną wybrane przez jury najciekawsze zdjęcia.
  6. Z zebranych zdjęć powstanie wystawa plastyczna w ZSZ Skalbmierz.
  7. PrzesÅ‚ane prace  nie bÄ™dÄ… zwracane. Z chwilÄ… nadesÅ‚ania prace przechodzÄ… na wÅ‚asność organizatorów.

Terminy:

1. Termin nadesÅ‚ania  prac upÅ‚ywa 21 kwietnia 2017 roku.
  2. OgÅ‚oszenie wyników i wrÄ™czenie nagród nastÄ…pi  27 kwietnia 2017 roku, o czym każdy z uczestników zostanie powiadomiony.

Nagrody:

1. Prace oceni  jury powoÅ‚ane przez organizatorów.
  2. Każdy z uczestników otrzyma pamiÄ…tkowy dyplom.
  3. Laureaci konkursu otrzymajÄ… nagrody rzeczowe.

GORÄ„CO ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO FOTOGRAFOWANIA I MALOWANIA OBIEKTÓW DREWNIANYCH ARCHITEKTURY SAKRALNEJ

Wszelkich  informacji udziela organizator:

ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Zawodowych

ul. Kanonijska 7