<< Wrzesie 2020 >>

Dzień Papieski w ZSZ w Skalbmierzu

Wystawę „Jan Paweł II papież rodziny” otworzyliśmy w hollu na parterze 19 października. Otwarcie poprzedziło posadzenie cebulek tulipanowych przed szkołą. Jest ich dokładnie tyle ilu uczniów mamy w szkole. Sadzili wspólnie – Dyrekcja, Profesorowie, Uczniowie i Panie pracujące w szkole. Tym drobnym gestem polecamy uczniów i pracowników Szkoły opiece Boga. Miejmy nadzieję, że kwitnące wiosną tulipany ucieszą nasze oczy, a przemyślana nauka Papieża Polaka będzie pomocna w dobrym kształtowaniu naszych postaw życiowych.

(ks. G. Stachura)

Coś więcej o wystawie

„Kościół, świadomy tego, że małżeństwo i rodzina stanowią jedno z najcenniejszych dóbr ludzkości, pragnie nieść swoją naukę i zaofiarować pomoc tym, którzy znając wartości małżeństwa i rodziny, starają się pozostać im wierni; tym, którzy w niepewności i niepokoju poszukują prawdy; i tym, którzy niesłusznie napotykają na przeszkody w realizowaniu własnej wizji rodziny.”

„Kościół znajduje w rodzinie, zrodzonej z sakramentu, swoją kolebkę i miejsce, w którym wchodzi w pokolenia ludzkie, a one w Kościół.”

(bł. Jan Paweł II, Familiaris Consortio 1; 15.)

JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ RODZINY

Nauczanie papieskie w plakacie Uczniów ZSZ w Skalbmierzu

It – „Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają.”

1wI – „Jak można kochać Boga, który jest niewidzialny, nie kochając człowieka, który jest obok nas.”

Iw2 – „Nie żyje się, nie kocha, nie umiera – na próbę.”

IIt – „Czujesz się samotny. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest bardziej samotny.”

IIw – „Czujesz się samotny. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest bardziej samotny.”

IIc/s – „Zbyt często życie ludzkie rozpoczyna się i kończy pozbawione radości, pozbawione nadziei.”

IIItms – „Rodzina bierze swój początek w miłości, jaką Stwórca ogarnia stworzony świat.”

IIIc – „Dłonie krajobrazem serca.”

IVtmrs – „Starość wieńczy życie. Jest czasem żniw. Żniw tego, czego się nauczyliśmy, co przeżyliśmy.”

IVt – „Kobiecość odnajduje siebie w odbiciu męskości, podczas gdy męskość potwierdza się przez kobiecość.”

IIItmr – wybór cytatów i tematyki papieskiego nauczania

IIIw – organizowanie wystawy