<< Kwiecie 2019 >>

,,Dopal dopalaczom"

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzieli udział  w warsztatach  profilaktyczno-edukacyjnych przygotowanych przez p. Karolinę Czaplę-Łuźniak we współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Busku Zdroju. W miesiącu grudniu gościliśmy w naszej szkole panią Ewelinę Dąbrowską , która  poszerzyła wiedzę uczniów na temat  wpływu narkotyków, dopalczy na organizm. Tegoroczne spotkanie miało nieco inny charakter uczniowie nie tylko słuchali ale  również zabierali głos, wypowiadali swoje opinie, dzielili się wnioskami i spostrzeżeniami.

Nowe wiadomości na temat zażywania dopalaczy i ich  konsekwencje zostały poprte przykładami z życia. Przypadki innych młodych ludzi ich wypowiedzi po tym jak cudem zostali odratowani dzieki pomocy innych osób  nadal szokują naszych uczniów.

Uczniowie i uczennice przyznali , że dużo wiedzą na temat narkotyków i dopalaczy bo  ten problem niestety ciagle jest od kilku lat, ale zgodnie stwierdzili, że warto brać udział w tego typu spotkaniach, być uświadomionym ,  bo wiedza może kiedyś uratować komuś życie.

Uczniowie i uczennice uczestniczący w warsztatch:

Klasa  IT: Kwiecień Emilia, Fryt Kamila, Belski Mateusz, Rogala Maciej

Klasa IIT: Szostak Kamil, Nadybał Grzegorz, Dera Piotr