<< Czerwiec 2020 >>

Konkurs "Bezpieczeństwo i technika samochodowa" dla gimnazjalistów

Po raz kolejny w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu odbył się konkurs „Bezpieczeństwo i technika samochodowa” dla uczniów szkół gimnazjalnych. Tematyka konkursu wydaje się przyciągać  i staje się popularna wśród gimnazjalistów, bowiem  do  tegorocznej edycji w szranki zawodów stanęło 11 dwuosobowych zespołów gimnazjalistów z Cieszków, Działoszyc, Kazimierzy Wielkiej, Pałecznicy, Skalbmierza i Topoli.  W pierwszej  części uczestnicy przystąpili do rozwiązania testu z dziedziny przepisów ruchu drogowego, rozpoznawania logo marek samochodowych i części zespołów pojazdów samochodowych. Tutaj zawodnicy wykazali się dobrą orientacją, a różnice punktowe pomiędzy zespołami były minimalne. Z kolei w drugiej części, już praktycznej, przyszło im wykazać się nie tylko znajomością części maszyn czy materiałów, ale również toczyli walkę z czasem, bo szybkość trafnej decyzji to pożądane cechy współczesnego mechanika. Natomiast clou  tegorocznego konkursu to sprawdzian umiejętności manualnych i współpracy partnerów przy zmianie kół samochodowych. W tej części również widać było determinację i wolę jak najlepszego wykonania zadania, bo wynik tej konkurencji mógł przeważyć szalę zwycięstwa.

Po emocjonującej  rywalizacji komisja konkursowa pod przewodnictwem p. Łuksza Pudo skrupulatnie podsumowała punktację według której zwycięskim zespołem okazali się gimnazjaliści z Działoszyc.

Zwycięski zespół reprezentowali Piotr Sutor i Hubert Jakubas.

Kolejne miejsca na podium zajęły zespoły z Cieszków II i Skalbmierza III.

Wręczając nagrody zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu, dyrektor szkoły p. Beata Malinowska, gratulowała wszystkim osiągniętych wyników, zaangażowania i zachęcała młodzież do podtrzymywania i rozwijania zainteresowań technicznych.

Więcej zdjęć w galerii