<< Kwiecie 2019 >>

Wizyta ks Biskupa Mariana Florczyka w murach naszej szkoły

7 marca 2013 gościliśmy w naszej szkole ks. biskupa Mariana Florczyka – sufragana kieleckiego. W imieniu społeczności ZSZ w Skalbmierzu gościa powitała pani dyrektor Beata Malinowska, wyrażając radość spotkania oraz przybliżając historię i charakter naszej szkoły. Przedstawiciele uczniów poprosili biskupa o błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i pracowników.

Nawiązując do czasu Wielkiego Postu uczniowie przedstawili biblijną scenę „O wskrzeszeniu Łazarza”. Scenariusz, przygotowanie i wykonanie jest wspólnym dziełem uczniów z kilku klas. Szczególny wkład miała tu klasa III TMR (Obsada – Narrator: Dariusz Adamczyk, Maria: Magdalena Mróz, Marta: Joanna Józefczyk, Jezus: Przemysław Włosowicz, Łazarz: Wojciech Dymek, uczniowie i lud: Paweł Sady, Jan Malara, Piotr Gołębiowski, Szczepan Kuliński, Adrian Dębski, Krystian Gajda. Oprawa muzyczna, przygotowania techniczne – Hubert Haręza, Mateusz Bartosik, A. Charuza. Scenografia i przygotowanie sali – p. Beata Zaręba-Majewicz, Ilona Lipka, Karolina Czapla, x Grzegorz Stachura). Przedstawienie ukazało największy cud Jezusa uczyniony przed Jego śmiercią i zmartwychwstaniem. Rozpoczęło się chwilą grozy, gdyż wnoszono ciało Łazarza (W. Dymek) na jego pogrzeb. Następne odsłony ukazały wydarzenia zapisane w 11 rozdziale Ewangelii św. Jana.

Ksiądz Biskup wyraził swoją szczególną solidarność z uczniami ZSZ, gdyż sam uczęszczał do technikum. Podkreślił także potrzebę mądrości w codziennym życiu oraz wspomniał o swojej pracy duszpasterskiej ze sportowcami. Po udzieleniu błogosławieństwa bp M. Florczyk osobno spotkał się z Gronem Rady Pedagogicznej.

Zdaniem uczniów uczestniczących w spotkaniu wydarzenie to pozostanie miłym wspomnieniem.