<< Kwiecieñ 2019 >>

XVI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy pod hasłem: BEZPIECZNIE OD STARTU

„Monika – ponownie mistrzyni z „mechanika”

Już po raz szesnasty odbyÅ‚a siÄ™ wojewódzka edycja ogólnopolskiego konkursu „Bezpiecznie od startu” kierowanego do uczniów-pracowników mÅ‚odocianych. WÅ›ród kilkudziesiÄ™ciu uczestników etapu wojewódzkiego byÅ‚a reprezentacja naszej szkoÅ‚y w osobach Moniki Checko i Anity Sutor. Test wiedzy z prawa pracy i bhp najlepiej rozwiÄ…zaÅ‚a Monika Checko, zwyciężczyni etapu wojewódzkiego sprzed roku, co uprawniaÅ‚o ponownie do ubiegania siÄ™ o najwyższe laury etapu wojewódzkiego w Å›cisÅ‚ym szeÅ›cioosobowym finale ustnym. Po rozegraniu emocjonujÄ…cych trzech rund pytaÅ„ i odpowiedziach uczestników ocenianych przez jury konkursu, okazaÅ‚o siÄ™, że dwie osoby – Monika i Klaudia – uzyskaÅ‚y takÄ… samÄ…, najwiÄ™kszÄ… liczbÄ™ punktów. Aby wyÅ‚onić zwyciÄ™zcÄ™ należaÅ‚o przeprowadzić regulaminowÄ… dogrywkÄ™… i jakby emocji nie byÅ‚o dość dopiero po trzeciej serii pytaÅ„ sprawa I miejsca zostaÅ‚a rozstrzygniÄ™ta. Po emocjonujÄ…cym pojedynku zwyciÄ™zcÄ…, po raz drugi z rzÄ™du zostaÅ‚a Monika Checko! SÅ‚owa uznania należą siÄ™ mistrzyni szczególnie za umiejÄ™tność opanowania emocji i walkÄ™ do koÅ„ca. Należy dodać, że dobry wynik uzyskaÅ‚a również Anita Sutor, której tylko 1 punkt dzieliÅ‚ od grona finalistów.

Monika i Klaudia z Buska Zdroju  bÄ™dÄ… reprezentować województwo Å›wiÄ™tokrzyskie w finale centralnym konkursu, organizowanego od lat przez PaÅ„stwowÄ… InspekcjÄ™ Pracy, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Krajowa IzbÄ™ RzemieÅ›lników, który odbÄ™dzie siÄ™ w Warszawie.

GRATULACJE!!!!!!!