<< Kwiecieñ 2024 >>

Młodzież czyta dzieciom

Dzieci od najmÅ‚odszych lat przejawiajÄ… zaciekawienie książkÄ…. Kontakt z książkÄ… od najmÅ‚odszych lat daje wiÄ™ksze szanse do samodzielnego obcowania z niÄ… w późniejszym wieku. ChcÄ…c ksztaÅ‚tować odpowiednie nawyki czytelnicze i rozwijać kompetencje czytelnicze dzieci, zorganizowaliÅ›my akcjÄ™ „MÅ‚odzież czyta dzieciom”.

DziÄ™ki uprzejmoÅ›ci dyrekcji ZespoÅ‚u Placówek OÅ›wiatowych w Skalbmierzu we wspóÅ‚pracy z p.EwÄ… Kula - nauczycielem bibliotekarzem w tamtejszej szkole - udaliÅ›my siÄ™ w tym celu do tejże szkoÅ‚y, gdzie grupa mÅ‚odzieży  czytaÅ‚a dzieciom – uczniom  klas pierwszych fragmenty książki „Dzieci  z Bullerbyn” – Astrid Lindgren.

CzytajÄ…cy zaciekawili maluchy swoimi opowiadaniami, przedstawiajÄ…c je bardzo obrazowo.

Duże emocje wzbudziÅ‚y pytania do przeczytanych fragmentów, tym bardziej, że mÅ‚odzież „uzbroiÅ‚a siÄ™” w cukierki, które byÅ‚y nagrodami za uważne sÅ‚uchanie.

Do przeczytanych fragmentów książki dzieciaki wykonaÅ‚y Å›liczne rysunki.

Uczniowie, którzy czytali dzieciom pod opiekÄ… nauczyciela biblioteki szkolnej Ilony Lipka to: Adrianna WÅ‚udarska, Klaudia Tetela, Klaudia KoziÅ„ska, Patryk Piotrowski, Norbert Wróbel, Sebastian Górniak, Sebastian Cichy.

Więcej zdjęć w galerii