<< Marzec 2019 >>

Młodzież czyta dzieciom

Dzieci od najmłodszych lat przejawiają zaciekawienie książką. Kontakt z książką od najmłodszych lat daje większe szanse do samodzielnego obcowania z nią w późniejszym wieku. Chcąc kształtować odpowiednie nawyki czytelnicze i rozwijać kompetencje czytelnicze dzieci, zorganizowaliśmy akcję „Młodzież czyta dzieciom”.

Dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu we współpracy z p.Ewą Kula - nauczycielem bibliotekarzem w tamtejszej szkole - udaliśmy się w tym celu do tejże szkoły, gdzie grupa młodzieży  czytała dzieciom – uczniom  klas pierwszych fragmenty książki „Dzieci  z Bullerbyn” – Astrid Lindgren.

Czytający zaciekawili maluchy swoimi opowiadaniami, przedstawiając je bardzo obrazowo.

Duże emocje wzbudziły pytania do przeczytanych fragmentów, tym bardziej, że młodzież „uzbroiła się” w cukierki, które były nagrodami za uważne słuchanie.

Do przeczytanych fragmentów książki dzieciaki wykonały śliczne rysunki.

Uczniowie, którzy czytali dzieciom pod opieką nauczyciela biblioteki szkolnej Ilony Lipka to: Adrianna Włudarska, Klaudia Tetela, Klaudia Kozińska, Patryk Piotrowski, Norbert Wróbel, Sebastian Górniak, Sebastian Cichy.

Więcej zdjęć w galerii