<< Kwiecieñ 2019 >>

Jasełka 2015

,,CzekajÄ…c, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda
Do wpóÅ‚ zmarzniÄ™tej szyby przywarÅ‚ chÅ‚opiec maÅ‚y.
Patrzył - zimowe ptaki wracały do gniazda,
Jakby tego wieczoru też Å›wiÄ™tować chciaÅ‚y…”

tymi sÅ‚owami wiersza F. Czarnowskiego rozpoczÄ™li ÅšwiÄ™ta Bożego Narodzenia  uczniowie ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu. W tym wyjÄ…tkowym  dniu wszyscy uczniowie zamienili szare ubrania  na odÅ›wiÄ™tne i galowe stroje.  Przy radosnych kolÄ™dach w wykonaniu Norberta Wróbla, Mileny Maj i Patryka Piotrowskiego wszystko wydawaÅ‚o siÄ™ odmienione  i  tajemnicze. Montażowi sÅ‚owno – muzycznemu towarzyszyÅ‚a  orkiestra szkolna, która wykonaÅ‚a kolÄ™dy na instrumentach dÄ™tych pod kierunkiem pana organisty R. Basiaka.

Ta wyjÄ…tkowa  atmosfera napeÅ‚niÅ‚a wszystkich radoÅ›ciÄ… i miÅ‚oÅ›ciÄ…, bo to znak, że

,, Będzie wilia! - Uśmiechną się ludzie,
do świątecznej zasiądą wieczerzy -
bÅ‚ogosÅ‚awiony grudzieÅ„!... „
Zdzisław Kunstman

Zdrowych, pogodnych ÅšwiÄ…t Bożego Narodzenia życzyÅ‚a wszystkim pani dyrektor Beata Malinowska oraz ks. Proboszcz Marian Fatyga, a  przedstawiciel  Starosty Powiatu Kazimierza Wielka pan Jerzy WÅ‚osowicz,  Å¼yczyÅ‚ uczniom i nauczycielom radoÅ›ci, szczęścia i pomyÅ›lnoÅ›ci  w nadchodzÄ…cym 2016 roku

DziÄ™kujemy ksiÄ™dzu Robertowi Kowalskiemu i uczniom za  wkÅ‚ad wÅ‚ożony w przygotowanie tej uroczystoÅ›ci.

OpracowaÅ‚a Dorota Bijak