<< Listopad 2020 >>

Spotkanie z przedstawicielem OSP Skalbmierz p. Adamem Dębowskim. "Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń"

W Zespole SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu dzieje siÄ™ dużo dobrego i ciekawego m.in. dziÄ™ki podejmowanej z dużym zaangażowaniem dyrekcji i nauczycieli, wspóÅ‚pracy z różnymi organizacjami i instytucjami dziaÅ‚ajÄ…cymi na terenie naszej miejscowoÅ›ci i powiatu. OdgrywajÄ… one dużą rolÄ™ w procesie edukacji i wychowania mÅ‚odzieży.

2 grudnia 2015 r. goÅ›ciÅ‚ w naszej szkole p. Adam DÄ™bowski – wiceprezes, naczelnik OSP Skalbmierz. Celem spotkania byÅ‚o przypomnienie mÅ‚odzieży podstawowych zasad dotyczÄ…cych bezpieczeÅ„stwa na co dzieÅ„ oraz wiedzy niezbÄ™dnej do skutecznego dziaÅ‚ania w sytuacjach zagrożenia.

Pan Adam przedstawił reguły postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia, a także uświadomił młodzieży jak ważne jest natychmiastowe udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Prelegent omówiÅ‚ również dziaÅ‚ania ratownicze podejmowane przez straż pożarnÄ…. Podczas spotkania nie zabrakÅ‚o informacji dotyczÄ…cych wÅ‚aÅ›ciwego wezwania pomocy, pan Adam przypomniaÅ‚ wszystkim zgromadzonym numery telefonów alarmowych.

Uczniowie klas II w/s i III w z zainteresowaniem wysÅ‚uchali wykÅ‚adu i obejrzeli prezentacjÄ™ oraz filmiki.

Niewątpliwie było to bardzo ciekawe i cenne spotkanie. Dzięki takim spotkaniom przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganiu sytuacjom zagrażającym życiu ma atrakcyjną formę.

opr. Ilona Lipka