Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Październik 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Spotkanie z przedstawicielem OSP Skalbmierz p. Adamem Dębowskim. "Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń"

Spotkanie z przedstawicielem OSP Skalbmierz p. Adamem Dębowskim. "Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń"

W Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu dzieje się dużo dobrego i ciekawego m.in. dzięki podejmowanej z dużym zaangażowaniem dyrekcji i nauczycieli, współpracy z różnymi organizacjami i instytucjami działającymi na terenie naszej miejscowości i powiatu. Odgrywają one dużą rolę w procesie edukacji i wychowania młodzieży.

2 grudnia 2015 r. gościł w naszej szkole p. Adam Dębowski – wiceprezes, naczelnik OSP Skalbmierz. Celem spotkania było przypomnienie młodzieży podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa na co dzień oraz wiedzy niezbędnej do skutecznego działania w sytuacjach zagrożenia.

Pan Adam przedstawił reguły postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia, a także uświadomił młodzieży jak ważne jest natychmiastowe udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Prelegent omówił również działania ratownicze podejmowane przez straż pożarną. Podczas spotkania nie zabrakło informacji dotyczących właściwego wezwania pomocy, pan Adam przypomniał wszystkim zgromadzonym numery telefonów alarmowych.

 Uczniowie klas II w/s i III w z zainteresowaniem wysłuchali wykładu i obejrzeli prezentację oraz filmiki.

Niewątpliwie było to bardzo ciekawe i cenne spotkanie. Dzięki takim spotkaniom przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganiu sytuacjom zagrażającym życiu ma atrakcyjną formę.

opr. Ilona Lipka

Wygenerowano w sekund: 0.05
14,887,068 unikalne wizyty