<< Marzec 2024 >>

Wycieczka do Centrum Samochodów Francuskich w Krakowie

W dniu 20.XI 2015r uczniowie klasy II Ts/mr uczestniczyli w wycieczce szkoleniowo programowej w Centrum Samochodów Francuskich w Krakowie. ZakÅ‚ad zajmuje siÄ™ kompleksowymi naprawami pojazdów francuskiej grupy PSA.  Celem tej wycieczki byÅ‚o zapoznanie uczniów z obsÅ‚ugÄ… i pracÄ… autoryzowanego serwisu samochodowego. Uczniowie naszej szkoÅ‚y zapoznali siÄ™ dziaÅ‚alnoÅ›ciom; biura obsÅ‚ugi klienta, dziaÅ‚u napraw bieżących, napraw podwozi , nadwozi i silników. NastÄ™pnie pan S.Hauda szef serwisu przedstawiÅ‚ metody i urzÄ…dzenia sÅ‚użące do diagnostyki elektroniki pojazdów jakie ma na wyposażeniu jego serwis. PrzedstawiÅ‚ zasadÄ™ dziaÅ‚ania urzÄ…dzeÅ„ do obsÅ‚ugi ukÅ‚adów klimatyzacji pojazdów, urzÄ…dzeÅ„ do pomiaru siÅ‚ hamowania na koÅ‚ach , urzÄ…dzeÅ„ do badania stopnia zużycia amortyzatorów pojazdów. NastÄ™pnie udaliÅ›my siÄ™ do pomieszczeÅ„ (laboratoriów) gdzie byÅ‚y testowane  i regulowane pompowtryskiwacze i wtryski silników po naprawach gÅ‚ównych.

Z dużym zainteresowaniem uczniowie obserwowali stanowisko do regulacji i napraw pomp wtryskowych  typu Comon Rail ,gdzie byÅ‚y wgrywane nowe programy do sterowników.

Ostatnim etapem wycieczki szkoleniowej byÅ‚o poznanie zasady regeneracji i napraw turbin doÅ‚adowaÅ„ silników z zapÅ‚onem samoczynnym, gdzie byÅ‚y one rozpÄ™dzane do prÄ™dkoÅ›ci rzÄ™du 25000 do30000 obrotów na minutÄ™ i symulowane do warunków jakie panujÄ… w rzeczywistoÅ›ci podczas pracy silników ZS. Uczestnicy wycieczki poznali nowoczesne technologie napraw pojazdów i ich zespoÅ‚ów.   Wycieczka ta poszerzyÅ‚a wiadomoÅ›ci uczniów , przyczyni siÄ™ do uzyskiwania lepszych efektów ksztaÅ‚cenia  i podniesienia kompetencji zawodowych uczniów naszej szkoÅ‚y.

Więcej zdjęć w galerii