Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Październik 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wycieczka do Centrum Samochodów Francuskich w Krakowie

Wycieczka do Centrum Samochodów Francuskich w Krakowie

W dniu 20.XI 2015r uczniowie klasy II Ts/mr uczestniczyli w wycieczce szkoleniowo programowej w Centrum Samochodów Francuskich w Krakowie. Zakład zajmuje się kompleksowymi naprawami pojazdów francuskiej grupy PSA.  Celem tej wycieczki było zapoznanie uczniów z obsługą i pracą autoryzowanego serwisu samochodowego. Uczniowie naszej szkoły zapoznali się działalnościom; biura obsługi klienta, działu napraw bieżących, napraw podwozi , nadwozi i silników. Następnie pan S.Hauda szef serwisu przedstawił metody i urządzenia służące do diagnostyki elektroniki pojazdów jakie ma na wyposażeniu jego serwis. Przedstawił zasadę działania urządzeń do obsługi układów klimatyzacji pojazdów, urządzeń do pomiaru sił hamowania na kołach , urządzeń do badania stopnia zużycia amortyzatorów pojazdów. Następnie udaliśmy się do pomieszczeń (laboratoriów) gdzie były testowane  i regulowane pompowtryskiwacze i wtryski silników po naprawach głównych.

Z dużym zainteresowaniem uczniowie obserwowali stanowisko do regulacji i napraw pomp wtryskowych  typu Comon Rail ,gdzie były wgrywane nowe programy do sterowników.

Ostatnim etapem wycieczki szkoleniowej było poznanie zasady regeneracji i napraw turbin doładowań silników z zapłonem samoczynnym, gdzie były one rozpędzane do prędkości rzędu 25000 do30000 obrotów na minutę i symulowane do warunków jakie panują w rzeczywistości podczas pracy silników ZS. Uczestnicy wycieczki poznali nowoczesne technologie napraw pojazdów i ich zespołów.   Wycieczka ta poszerzyła wiadomości uczniów , przyczyni się do uzyskiwania lepszych efektów kształcenia  i podniesienia kompetencji zawodowych uczniów naszej szkoły.        

Więcej zdjęć w galerii

Wygenerowano w sekund: 0.05
14,935,253 unikalne wizyty