Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Listopad 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Spotkania z instytucjami współpracującymi ze szkołą "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny uczeń"

Spotkania z instytucjami współpracującymi ze szkołą "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny uczeń"

W dniu 27 października uczniowie klasy II w/s uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej, st. sierż. Moniką Cichy. Podczas wygłoszonej prelekcji zostały omówione zagadnienia konsekwencji prawnych w przypadku popełnienia czynu zabronionego w świetle obowiązujących przepisów prawa. Ponadto zostało wyjaśnione uczniom pojęcie czynu karalnego osoby pełnoletniej, a także przybliżono zasady postępowania organów ścigania w przypadku popełnionego czynu niezgodnego z prawem.

 

Następnie przypomniano wszystkim o odpowiedzialności za swoje własne postępowanie oraz popełnionych zachowań świadczących o demoralizacji.

Podczas spotkania zwrócono szczególną uwagę na bezpieczne posługiwanie się stronami internetowymi, które niosą za sobą wiele różnych zagrożeń dla młodzieży, zostały omówione coraz bardziej powszechne przestępstwa internetowe, takie jak: pomówienia, umieszczanie zdjęć bez zgody, podszywanie się pod czyjeś dane osobowe, zwrócono uwagę na filmy nagrane przy użyciu telefonów komórkowych, a następnie ich rozpowszechnianie.

Taki cykl spotkań realizowanych w naszej szkole na pewno przyczyni się do większego bezpieczeństwa naszych uczniów, ponieważ warto wykorzystać każdą chwilę, aby pokazać młodym ludziom jak żyć bezpiecznie, by poznane zasady i reguły pomogły im w codziennym szkolnym życiu jak i w dorosłości.

Dzięki lepszej świadomości prawnej i znajomości zasad bezpieczeństwa, młodzi ludzie w przyszłości będą mogli uniknąć wielu błędów.

Oprac.: Ilona Lipka

Wygenerowano w sekund: 0.04
18,047,681 unikalne wizyty