<< Maj 2019 >>

Spotkania z instytucjami współpracującymi ze szkołą "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny uczeń"

W dniu 27 października uczniowie klasy II w/s uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej, st. sierż. MonikÄ… Cichy. Podczas wygÅ‚oszonej prelekcji zostaÅ‚y omówione zagadnienia konsekwencji prawnych w przypadku popeÅ‚nienia czynu zabronionego w Å›wietle obowiÄ…zujÄ…cych przepisów prawa. Ponadto zostaÅ‚o wyjaÅ›nione uczniom pojÄ™cie czynu karalnego osoby peÅ‚noletniej, a także przybliżono zasady postÄ™powania organów Å›cigania w przypadku popeÅ‚nionego czynu niezgodnego z prawem.

Następnie przypomniano wszystkim o odpowiedzialności za swoje własne postępowanie oraz popełnionych zachowań świadczących o demoralizacji.

Podczas spotkania zwrócono szczególnÄ… uwagÄ™ na bezpieczne posÅ‚ugiwanie siÄ™ stronami internetowymi, które niosÄ… za sobÄ… wiele różnych zagrożeÅ„ dla mÅ‚odzieży, zostaÅ‚y omówione coraz bardziej powszechne przestÄ™pstwa internetowe, takie jak: pomówienia, umieszczanie zdjęć bez zgody, podszywanie siÄ™ pod czyjeÅ› dane osobowe, zwrócono uwagÄ™ na filmy nagrane przy użyciu telefonów komórkowych, a nastÄ™pnie ich rozpowszechnianie.

Taki cykl spotkaÅ„ realizowanych w naszej szkole na pewno przyczyni siÄ™ do wiÄ™kszego bezpieczeÅ„stwa naszych uczniów, ponieważ warto wykorzystać każdÄ… chwilÄ™, aby pokazać mÅ‚odym ludziom jak żyć bezpiecznie, by poznane zasady i reguÅ‚y pomogÅ‚y im w codziennym szkolnym życiu jak i w dorosÅ‚oÅ›ci.

DziÄ™ki lepszej Å›wiadomoÅ›ci prawnej i znajomoÅ›ci zasad bezpieczeÅ„stwa, mÅ‚odzi ludzie w przyszÅ‚oÅ›ci bÄ™dÄ… mogli uniknąć wielu bÅ‚Ä™dów.

Oprac.: Ilona Lipka