<< Czerwiec 2020 >>

Kiermasz podręczników -2015

Akcja pod nazwÄ… „Kiermasz podrÄ™czników” ma już w naszej szkole kilkuletniÄ… tradycjÄ™ i z roku na rok wzbudza coraz wiÄ™ksze zainteresowanie ze strony uczniów.

Kiermasz używanych podrÄ™czników szkolnych ma na celu sprzedaż, tudzież wymianÄ™ książek pomiÄ™dzy uczniami naszej szkoÅ‚y w atrakcyjnych cenach.

Uczniowie przynoszÄ… książki, opisujÄ… je i samodzielnie wyznaczajÄ… wartość książek. Przeznaczone do sprzedaży podrÄ™czniki wyeksponowane sÄ… w bibliotece szkolnej. Sprzedażą zajmuje siÄ™ nauczyciel – bibliotekarz.

W tym roku kiermasz trwaÅ‚ przez caÅ‚y wrzesieÅ„. Skorzystali z niego zarówno uczniowie klas pierwszych, jak i pozostaÅ‚ych klas, oraz absolwenci szkoÅ‚y.

Kiermasz ma znaczenie ekologiczne, ale również uczy przedsiÄ™biorczoÅ›ci. Możliwość odsprzedania podrÄ™czników skÅ‚ania uczniów do szanowania ich w ciÄ…gu roku szkolnego, jak również pozwala zebrać Å›rodki na zakup kolejnych książek.

Taka forma sprzedaży stosowana od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Bardzo cieszy nas fakt,  że organizujÄ…c kiermasz możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów, rodziców i absolwentów szkoÅ‚y a ze wspóÅ‚pracy czerpiemy ogromnÄ… satysfakcjÄ™.OpracowaÅ‚a Ilona Lipka - nauczyciel -bibliotekarz