<< Czerwiec 2020 >>

,,Dopalacze kradną życie"

Dnia 17 wrzeÅ›nia 2015 r w ZSZ w Skalbmierzu odbyÅ‚o siÄ™  spotkanie profilaktyczno  – edukacyjne dotyczÄ…ce zagadnieÅ„ zwiÄ…zanych z problematykÄ… zażywania dopalaczy.  UdziaÅ‚ w spotkaniu wzięły klasy: od II do IV technikum i I zasadniczej szkoÅ‚y zawodowej.  Tematyka ta stanowi element szkolnego programu profilaktycznego na rok szkolny 2015/16 oraz wpisuje siÄ™ w tematykÄ™ kampanii spoÅ‚ecznej” Dopalacze  kradnÄ™ życie” . By wzmocnić dziaÅ‚ania w tym zakresie  podjÄ™liÅ›my wspóÅ‚pracÄ™ z PolicjÄ… w Kazimierzy Wielkiej i PowiatowÄ… PaÅ„stwowÄ… StacjÄ… Sanitarno-EpidemiologicznÄ… w Busku Zdroju.  Podczas spotkania omówiono problem nowych narkotyków ,,dopalaczy” ich ogromnie szkodliwego wpÅ‚ywu na organizm czÅ‚owieka. Prezentacja pt.” Dopalacze – oferta Å›mierci” uÅ›wiadomiÅ‚a wszystkim  zagrożenia. Jednak najwiÄ™ksze wrażenie zrobiÅ‚ na uczniach  film  edukacyjny , gdzie w realistyczny sposób ukazane zostaÅ‚y zgubne skutki stosowania tych zakazanych substancji.  dziaÅ‚aÅ„ podejmowanych przez PaÅ„stwowÄ… InspekcjÄ™ SanitarnÄ… oraz PolicjÄ™ na rzecz walki z tymi Å›rodkami. Spotkanie poprowadziÅ‚a  pani z Buskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Marta Cichy z wydziaÅ‚u prewencji Policji. Mamy nadziejÄ™ na kontynuacjÄ™ tak owocnej wspóÅ‚pracy.