<< Marzec 2024 >>

Relacja z dnia otwartego ,,Szkoła zawodowa - szkołą pozytywnego wyboru"

ChcieliÅ›my, aby nasz potencjalny przyszÅ‚y uczeÅ„ wiedziaÅ‚, czego może siÄ™ spodziewać, czego oczekiwać czyli mnóstwa solidnej pracy poÅ‚Ä…czonej z rozwijaniem indywidualnych zainteresowaÅ„ na wielu poziomach - przedmiotowych                i kulturalnych.

Przybyli gimnazjaliÅ›ci poznali ofertÄ™ kierunków ksztaÅ‚cenia w nowym roku szkolnym, zwiedzali pracownie przedmiotów zawodowych, spotykajÄ…c siÄ™ z nauczycielami, którzy opowiadali o poszczególnych zawodach i możliwoÅ›ciach zatrudnienia absolwentów na rynku pracy.

Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji.  MÅ‚odzież miaÅ‚a możliwość wziÄ™cia udziaÅ‚u w ciekawych konkursach np. ,,O ruchu drogowym” czy  konkursie "MÅ‚odego Mechanika Pojazdów  JednoÅ›ladowych”, w którym najważniejszym zadaniem byÅ‚a zmiana koÅ‚a na czas. OczywiÅ›cie uciechy byÅ‚o co nie miara, każdy chciaÅ‚ wykonać zadanie jak najszybciej. A konkurs miaÅ‚ swój cel- bowiem od wrzeÅ›nia 2015 w ofercie mamy nowy zawód, wÅ‚aÅ›nie MECHANIK MOTOCYKLOWY – to nowość w naszej szkole

W dobie mody na jednoÅ›lady – to może być dobry wybór – mówi dyrektor szkoÅ‚y Beata Malinowska, a w caÅ‚ym województwie tylko dwie szkoÅ‚y otwarÅ‚y ten kierunek.

Efektownie prezentowaÅ‚y siÄ™ stanowiska ze zdrowÄ… żywnoÅ›ciÄ…, a także stanowiska z przysmakami piekarniczymi od zaprzyjaźnionych  przedsiÄ™biorców. Jak zwykle serwowano pizzÄ™ i kieÅ‚baski z grilla.

Na boisku szkolnym swój pokaz  prezentowaÅ‚a jednostka OSP  Skalbmierz z którÄ… wspóÅ‚pracujemy od kilku lat i której szeregi zasilajÄ… nasi uczniowie i absolwenci. Można byÅ‚o także zobaczyć nowoczesne traktory rolnicze,  wypożyczone od zaprzyjaźnionych z naszÄ… szkoÅ‚Ä…  gospodarstw rolnych.

CaÅ‚ość imprezy umilaÅ‚ wystÄ™p wokalno - muzyczny uczniów klasy II ts/mr – Norberta Wróbla, Patryka Piotrowskiego i Mateusza Galusa z kl. I t, mogliÅ›my obejrzeć kabaret w wykonaniu uczniów klasy II Ts/mr i IIIw, oraz taniec uczennic klasy Iw.

Pani dyrektor B. Malinowska zachÄ™caÅ‚a wszystkich uczniów gimnazjów, by wybrali szkoÅ‚Ä™ techniczna z z tradycjÄ… i pamiÄ™tali , że SzkoÅ‚a Zawodowa  to szkoÅ‚a  przyszÅ‚oÅ›ci.