<< Wrzesień 2019 >>

Relacja z dnia otwartego ,,Szkoła zawodowa - szkołą pozytywnego wyboru"

Chcieliśmy, aby nasz potencjalny przyszły uczeń wiedział, czego może się spodziewać, czego oczekiwać czyli mnóstwa solidnej pracy połączonej z rozwijaniem indywidualnych zainteresowań na wielu poziomach - przedmiotowych                i kulturalnych.

Przybyli gimnazjaliści poznali ofertę kierunków kształcenia w nowym roku szkolnym, zwiedzali pracownie przedmiotów zawodowych, spotykając się z nauczycielami, którzy opowiadali o poszczególnych zawodach i możliwościach zatrudnienia absolwentów na rynku pracy.

Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji.  Młodzież miała możliwość wzięcia udziału w ciekawych konkursach np. ,,O ruchu drogowym” czy  konkursie "Młodego Mechanika Pojazdów  Jednośladowych”, w którym najważniejszym zadaniem była zmiana koła na czas. Oczywiście uciechy było co nie miara, każdy chciał wykonać zadanie jak najszybciej. A konkurs miał swój cel- bowiem od września 2015 w ofercie mamy nowy zawód, właśnie MECHANIK MOTOCYKLOWY – to nowość w naszej szkole

W dobie mody na jednoślady – to może być dobry wybór – mówi dyrektor szkoły Beata Malinowska, a w całym województwie tylko dwie szkoły otwarły ten kierunek.

Efektownie prezentowały się stanowiska ze zdrową żywnością, a także stanowiska z przysmakami piekarniczymi od zaprzyjaźnionych  przedsiębiorców. Jak zwykle serwowano pizzę i kiełbaski z grilla.

Na boisku szkolnym swój pokaz  prezentowała jednostka OSP  Skalbmierz z którą współpracujemy od kilku lat i której szeregi zasilają nasi uczniowie i absolwenci. Można było także zobaczyć nowoczesne traktory rolnicze,  wypożyczone od zaprzyjaźnionych z naszą szkołą  gospodarstw rolnych.

Całość imprezy umilał występ wokalno - muzyczny uczniów klasy II ts/mr – Norberta Wróbla, Patryka Piotrowskiego i Mateusza Galusa z kl. I t, mogliśmy obejrzeć kabaret w wykonaniu uczniów klasy II Ts/mr i IIIw, oraz taniec uczennic klasy Iw.

Pani dyrektor B. Malinowska zachęcała wszystkich uczniów gimnazjów, by wybrali szkołę techniczna z z tradycją i pamiętali , że Szkoła Zawodowa  to szkoła  przyszłości.