<< Sierpieñ 2019 >>

Otwarta lekcja z języka angielskiego

Odwrócona lekcja polega na zamianie kolejnoÅ›ci tych form uczenia siÄ™ – uczeÅ„ dostaje do opracowania materiaÅ‚ przed lekcjÄ…, a na zajÄ™ciach powtarza i utrwala nabyte wiadomoÅ›ci i umiejÄ™tnoÅ›ci. Moi  uczniowie zostali zapoznani z przykÅ‚adowÄ… biografiÄ… a nastÄ™pnie poinformowani jakie informacje powinny siÄ™ znaleźć w biografii. Na tej podstawie zostali poproszeni o przygotowanie prezentacji multimedialnych biografii znanych naukowców bÄ…dź pisarzy. Praca zostaÅ‚a zadana z tygodniowym wyprzedzeniem, aby uczniowie mogli skonsultować swoje prace z nauczycielem w celu poprawienia bÅ‚Ä™dów. Ponadto uczniowie w ciÄ…gu dwóch dni musieli zdecydować jakie postacie bÄ™dÄ… prezentować, aby nie powtarzaÅ‚y siÄ™ podczas prezentacji. Na zajÄ™ciach poprzez prezentacje i pytania uczniowie ćwiczyli zdobytÄ… już w domu wiedzÄ™. Uczniowie bardzo dzielnie pracowali w grupach, wykonywali zadania i prezentowali na forum klasy wyniki wspóÅ‚pracy. 45 minut minęło bardzo szybko. Po zajÄ™ciach nastÄ…piÅ‚o spotkanie z DyrekcjÄ… szkoÅ‚y i omówienie prezentowanej lekcji. Wszyscy przybyli nauczyciele podkreÅ›lali potrzebÄ™ dalszych takich spotkaÅ„ i szkoleÅ„. Przedstawiam tutaj scenariusz  mojej lekcji pokazowej wraz z odpowiednimi zaÅ‚Ä…cznikami.

Tekst: B.Zaręba-Majewicz