Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Październik 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Jasełka Bożonarodzeniowe

Jasełka Bożonarodzeniowe

Przygotowaliśmy je także w formie lekkiego żartu na ten temat. Fabuła wprowadza w opowieść o końcu diabelskiego świata. Narratorami były dwa diabły, brawurowo zagrane przez Dawida Rogalę i Bartłomieja Wywiała (uczniowie IV Tmrs), które za karę mają informować o dziejach Narodzenia Jezusa. Snują zatem swoją opowieść począwszy od Proroków Starego Testamentu (Krzysztof Białczak, Mateusz Zając, Karol Cabaj, Paweł Przeniosło – uczniowie I T) poprzez wędrówkę do Betlejem, objawienie anielskie, pokłon pasterzy i trzech mędrców. W te role wcielili się uczniowie klas: I w1, I w2, III Tmr, IV Tmrs.
Całość przeplatana była śpiewem kolęd, które przez kilka tygodni przygotowywaliśmy z uczniami – wielkie ukłony za to dla p. Doroty Bijak i p. Jacka Tory. Oryginalną scenografię przygotowali uczniowie IV Tm/rs pod dowództwem Łukasza Jackiewicza.

Taka lekko przewrotna konwencja przedstawienia, którą podjęliśmy w przedstawieniu ma służyć nie tylko radości, z która te święta są związane. Służy także przypomnieniu orędzia o narodzeniu Syna Bożego jako Człowieka, o narodzeniu Światłości. W ten sposób udało się nawiązać do nauczania Benedykta XVI: „Jeśli gasi się Boże światło, gasi się także nadaną przez Boga godność człowieka. Nie jest on już wtedy obrazem Boga, który w każdym musimy czcić, w człowieku słabym, obcym, ubogim. Nie jesteśmy już wtedy wszyscy braćmi i siostrami, dziećmi tego samego Ojca, które począwszy od Ojca są ze sobą nawzajem powiązane.”

Wygenerowano w sekund: 0.05
14,803,622 unikalne wizyty