<< Wrzesieñ 2020 >>

Bezpieczeństwo i technika samochodowa

Pod tak wiele mówiÄ…cym tytuÅ‚em odbyÅ‚ siÄ™ w Zespole SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu konkurs dla mÅ‚odzieży gimnazjalnej. Idea, która przyÅ›wiecaÅ‚a organizatorom konkursu, to wzrost bezpieczeÅ„stwa i wiedzy technicznej mÅ‚odzieży.

W konkursie wzięło udziaÅ‚ 9 dwuosobowych zespoÅ‚ów gimnazjalnych z Cieszków, DziaÅ‚oszyc, Topoli i Skalbmierza. W pierwszej części rozwiÄ…zywano test z zakresu znajomoÅ›ci przepisów ruchu drogowego i rozpoznawania marek i części samochodowych. Kolejnym etapem konkursu byÅ‚ sprawdzian z wiedzy ogólnotechnicznej i umiejÄ™tnoÅ›ci manualnych. Natomiast w finale konkursu gimnazjaliÅ›ci musieli potwierdzić umiejÄ™tność pracy zespoÅ‚owej podczas zmiany kóÅ‚ samochodowych. Uczestnicy dobrze radzili sobie z zadaniami konkursowymi,  a szczególne brawa należą siÄ™ jedynej w tym gronie… car girll, gimnazjalistce Ewelinie  z Topoli.

Po zsumowaniu wszystkich punktów okazaÅ‚o siÄ™, że „pudÅ‚o” konkursu staÅ‚o siÄ™ udziaÅ‚em drużyn:

I miejsce   -  Skalbmierz II    -Wiktor BondaÅ›, Adrian Walczak

II miejsce   - Skalbmierz Dominik GaweÅ‚, Filip Belski

III miejsce   - DziaÅ‚oszyce II   Damian GrÄ™bosz, Adam Nowak

Kolejne miejsca zajęły drużyny : Skalbmierz III, Topola II, Cieszkowy II, Działoszyce I, Cieszkowy I, Topola I.

Wręczając uczestnikom nagrody rzeczowe i dyplomy, dyrektor szkoły Pani Beata Malinowska podkreśliła zaangażowanie i dążenie każdego zespołu do uzyskania jak najlepszego wyniku.

Znaki drogowe mogÄ… być również…. drogowskazem życiowym. Takie przesÅ‚anie wyÅ‚ania siÄ™ z kilku znaków, które organizatorzy przekazali mÅ‚odzieży: „Idź prosto, nieszkodzi, ze czasem pod górkÄ™, lecz nie skrÄ™caj na lewo, a wtedy otworzy siÄ™ przed TobÄ… autostrada życia”.