<< Czerwiec 2019 >>

Uczniowie z naszej szkoły najlepszymi w piłce siatkowej w powiecie kazimierskim.

W dniu 3 lutego 2015 w Kazimierzy Wielkiej  na terenie kazimierskiej hali sportowej został rozegrany turniej piłki siatkowej dla szkół ponadgimnazjalnych. Patronem turnieju  było miasto i gmina Kazimierza Wielka.

W turnieju wystartowało 5 drużyn:

1. Liceum Ogólnokształcące z Kazimierzy Wielkiej
  2. Zespół Szkół Rolniczych z Cudzynowic
  3. Zespół Szkół Zawodowych z Odonowa
  4. Zespół Szkół Zawodowych ze Skalbmierza
  5. Zakład Doskonalenia Zawodowego z kazimierzy Wielkiej

Każda z drużyn rozegrała po 4 mecze według systemu każdy z każdym. Mecze rozgrywane były do 15 punktów i 2 setów wygranych.

Drużyna z naszej szkoły przegrała tylko jednego seta z LO w pierwszym swoim meczu. Przyczyną porażki w tym secie  był bardzo duży stres zawodników i ogrom hali w której rozgrywany był turniej.  Na co dzień zawodnicy naszej drużyny grają w szkolnej sali gimnastyczne. Pozostałe mecze  uczniowie z naszej szkoły wygrali już

po 2 :0. Wygrali cały turniej i  zostali najlepszą drużyną siatkarską roku 2015 w powiecie kazimierskim.

Sukces odniesiony przez uczniów naszej szkoły był możliwy dzięki systematycznej popularyzacji siatkówki w naszej szkole jak i dużego talentu kilku zawodników w tej dyscyplinie sportu.

Drużna wystąpiła w składzie:

1. Łukasz Rajfura  - kapitan drużyny
  2. Sebastian Bajor
  3. Rafał Madej
  4. Artur Bil
  5. Piotr Ryba
  6. Damian Szczerba
  7. Kuba Śliwiński
  8. Aleksander Wypych
  9. Dawid Zieliński
  10. Rafał Zieliński

Trenerem  drużyny  jest nauczyciel wychowania fizycznego  Jacek Tora.

Gratulujemy sukcesu naszej drużynie i życzymy dalszych zwycięstw w kolejnych turniejach piłki siatkowej.