<< Grudzieñ 2018 >>

szkolenie: Firmy Kan-therm Sp.z o. o. oraz Thermaflex Izolacje Sp.z o.o.

28 stycznia uczniowie klasy IITS/MR mieli okazjÄ™ uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami firm: Kan-therm Sp.z o. o. reprezentowanÄ… przez Pana Piotra Stefana oraz Thermaflex Izolacje Sp.z o.o.  reprezentowanÄ… przez Panów Ryszarda Sajnóg i Zbigniewa KiliaÅ„czyka.

W zakÅ‚adach produkcyjnych KAN w Polsce i Niemczech wytwarzane sÄ… wysokiej jakoÅ›ci rury tworzywowe z polietylenu i polipropylenu, zÅ‚Ä…czki z tworzyw sztucznych PPSU i PP-R oraz z mosiÄ…dzu, metalowe rozdzielacze i armatura, izolacje termiczne do ogrzewania podÅ‚ogowego a także szeroka gama wyrobów z blachy, w tym szafek instalacyjnych.KAN jest pierwszym, i jak dotychczas jedynym, producentem nowoczesnych zÅ‚Ä…czek instalacyjnych z PPSU w  Polsce. Ponadto firma zajmuje siÄ™ bezprzewodowÄ… automatyka sterujÄ…cÄ… KAN-therm Smart do instalacji ogrzewania podÅ‚ogowego lub Å›ciennego. CiekawostkÄ… jest , że swoje nowoczesne rozwiÄ…zania technologiczne wykorzystali przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Thermaflex Izolacje Sp. z o. o. zajmuje wiodÄ…cÄ… pozycjÄ™ w Polsce w branży izolacji technicznych ze spienionych poliolefin oraz jest producentem elastycznych, preizolowanych rur Flexalen. Ich specjalistyczna technologia zastosowana zostaÅ‚a do przepompowywania wód geotermalnych w Bukowinie TatrzaÅ„skiej.

Najpierw teoria a później praktyka:)

ChÅ‚opcy wykonywali ciÄ™cie rur z tworzyw sztucznych, przygotowywali  koÅ„cówki rur z tworzyw sztucznych do montażu, wykonywali poÅ‚Ä…czenia rozÅ‚Ä…czne i nierozÅ‚Ä…czne  rur z tworzyw sztucznych - stosujÄ…c nowoczesne sposoby Å‚Ä…czenia rur. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wyksztaÅ‚cenie techniczne w branży mechanicznej daje dobrÄ… podbudowÄ™ na przyszÅ‚ość. Rozszerza horyzonty na inne dziedziny techniczne i daje wiÄ™ksze możliwoÅ›ci dobrego zawodu