<< Styczeń 2019 >>

szkolenie: Firmy Kan-therm Sp.z o. o. oraz Thermaflex Izolacje Sp.z o.o.

28 stycznia uczniowie klasy IITS/MR mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami firm: Kan-therm Sp.z o. o. reprezentowaną przez Pana Piotra Stefana oraz Thermaflex Izolacje Sp.z o.o.  reprezentowaną przez Panów Ryszarda Sajnóg i Zbigniewa Kiliańczyka.

W zakładach produkcyjnych KAN w Polsce i Niemczech wytwarzane są wysokiej jakości rury tworzywowe z polietylenu i polipropylenu, złączki z tworzyw sztucznych PPSU i PP-R oraz z mosiądzu, metalowe rozdzielacze i armatura, izolacje termiczne do ogrzewania podłogowego a także szeroka gama wyrobów z blachy, w tym szafek instalacyjnych.KAN jest pierwszym, i jak dotychczas jedynym, producentem nowoczesnych złączek instalacyjnych z PPSU w  Polsce. Ponadto firma zajmuje się bezprzewodową automatyka sterującą KAN-therm Smart do instalacji ogrzewania podłogowego lub ściennego. Ciekawostką jest , że swoje nowoczesne rozwiązania technologiczne wykorzystali przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Thermaflex Izolacje Sp. z o. o. zajmuje wiodącą pozycję w Polsce w branży izolacji technicznych ze spienionych poliolefin oraz jest producentem elastycznych, preizolowanych rur Flexalen. Ich specjalistyczna technologia zastosowana została do przepompowywania wód geotermalnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

Najpierw teoria a później praktyka:)

Chłopcy wykonywali cięcie rur z tworzyw sztucznych, przygotowywali  końcówki rur z tworzyw sztucznych do montażu, wykonywali połączenia rozłączne i nierozłączne  rur z tworzyw sztucznych - stosując nowoczesne sposoby łączenia rur. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wykształcenie techniczne w branży mechanicznej daje dobrą podbudowę na przyszłość. Rozszerza horyzonty na inne dziedziny techniczne i daje większe możliwości dobrego zawodu