<< Kwiecieñ 2019 >>

To już 55 lat skalbmierskiego mechanika

Czas mija bardzo szybko i nawet nie obejrzeliÅ›my siÄ™ jak upÅ‚ynęło 55 lat istnienia naszej szkoÅ‚y. Åšpiewem ,,Gaude Mater Polonia” rozpoczęła siÄ™ w dniu 14 listopada 2014 roku podniosÅ‚a uroczystość obchodów 55-lecia  ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu.

Zaproszenie od pani dyrektor Beaty Malinowskiej przyjÄ™li : PrzewodniczÄ…cy Sejmiku Wojewódzkiego pan Tadeusz Kowalczyk, ÅšwiÄ™tokrzyski Kurator OÅ›wiaty – pani MaÅ‚gorzata MuzoÅ‚, Starosta Powiatu Kazimierskiego – pan Jan Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy w Skalbmierzu – pan MichaÅ‚ Markiewicz  oraz dyrektorzy okolicznych szkóÅ‚ , emerytowani nauczyciele, absolwenci, rodzice i przyjaciele szkoÅ‚y – sponsorzy.

Pierwsza część uroczystoÅ›ci to przyjecie do grona uczniów klas pierwszych, którzy w tym dniu Å›lubowali być zdyscyplinowanymi uczniami oraz zapewnili o odpowiedzialnoÅ›ci i uczciwoÅ›ci. Po krótkim Å›lubowaniu nastÄ…piÅ‚a uroczysta gala jubileuszu, któremu przyÅ›wiecaÅ‚y sÅ‚owa H. G. Wells’a ,,W przeszÅ‚ość przenoszÄ… nas wspomnienia, a w przyszÅ‚ość marzenia”.

Jubileusz 55-lecia obchodzi siÄ™ tylko raz, dlatego z tej okazji wydaliÅ›my Biuletyn informacyjny, w którym przedstawiliÅ›my nasze sukcesy, osiÄ…gniÄ™cia i to, co zaszczytne.

O tym jak bardzo dużo zmieniÅ‚o siÄ™ w ciÄ…gu 5 ostatnich lat w szkole zrelacjonowaÅ‚a goÅ›ciom pani dyrektor Beata Malinowska i zaprosiÅ‚a do obejrzenia prezentacji multimedialnej pt.,, SzkoÅ‚a wczoraj i dziÅ›”. Za wspieranie szkoÅ‚y i dobrÄ… wspóÅ‚pracÄ™ podziÄ™kowaÅ‚a panu StaroÅ›cie, panu PrzewodniczÄ…cemu Sejmiku wojewódzkiego, pani Kurator… oraz wszystkim przyjacioÅ‚om szkoÅ‚y.Za okazane serce i dobrÄ… wolÄ™ pani dyrektor wrÄ™czyÅ‚a goÅ›ciom okolicznoÅ›ciowe zÅ‚ote monety, chcÄ…c  w ten sposób uhonorować osoby życzliwe naszej szkole. Szczególnie ciepÅ‚e sÅ‚owa skierowaÅ‚a do uczniów klas pierwszych, mówiÄ…c „Krocz spokojnie wÅ›ród zgieÅ‚ku i poÅ›piechu  - pamiÄ™taj jaki pokój może być w ciszy,…, nie wyrzekajÄ…c siÄ™ siebie, bÄ…dź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi…”

Nie obyÅ‚o siÄ™ bez przemówieÅ„ zaproszonych goÅ›ci, którzy wyrażali radość i podziÄ™kowania  dla dyrekcji szkoÅ‚y za dotychczasowÄ… wspóÅ‚pracÄ™.

Kolejna część tej uroczystoÅ›ci to program artystyczny przygotowany przez naszych uczniów. Szczególnie gorÄ…co oklaskiwano wystÄ™p wokalny Norberta Wróbla, który takimi szlagierami jak : ,,Ale to już byÅ‚o”, ,,Beatelmania  story” czy ,,Kto za tobÄ… w szkole ganiaÅ‚” przywoÅ‚aÅ‚  wspomnienia i wywoÅ‚aÅ‚ uÅ›miech na twarzach zgromadzonych goÅ›ci. Z okazji jubileuszu swoje wiersze o szkole recytowali uczniowie D. OsiÅ„ski, P. Piotrowski. Przebojem jubileuszu okazaÅ‚a siÄ™ piosenka pt. ,,My rolnicy”, w której uczniowie klasy II technikum identyfikujÄ… siÄ™ z regionem, w którym żyjÄ… i zawodem, którego siÄ™ uczÄ…. CytujÄ…c sÅ‚owa piosenki deklarowali ,,My rolnicy wiemy jak ziemia na nas dziaÅ‚a, wiemy jak zaorać, żeby sama plon wydaÅ‚a”. Nie zabrakÅ‚o  też kabaretu o warsztacie samochodowym, bo przecież w takim zawodzie ksztaÅ‚cÄ… siÄ™ nasi uczniowie, którym nie jest obce ,,stosowanie zaawansowanego postÄ™pu technologicznego i  stworzenie  nowego modelu samochodu”. Aby podwyższyć komfort jazdy ,,mechanicy” skalbmierskiej Sorbony stwierdzili, że ,,wymontowali starÄ… skrzynie biegów i zamontowali nowÄ… automatycznÄ…”, czym zaskoczyli zupeÅ‚nie wÅ‚aÅ›cicielkÄ™ naprawianego fiata seicento , zmieniajÄ…c jego kolor a nawet markÄ™. WrÄ™czajÄ…c wÅ‚aÅ›cicielce  klucze do nowego ,,porsche” , nakazali tylko wpÅ‚acić skÅ‚adkÄ™ na RadÄ™ Rodziców, no bo jak twierdzili szkoÅ‚a to ,,budżet ma!

Nie mogÅ‚o też zabraknąć przeboju naszej szkoÅ‚y , którym jest piosenka pt. ,,Sorbona”. CytujÄ…c sÅ‚owa piosenki dziÅ› wiemy, że wielu z nas może gÅ‚oÅ›no powtórzyć,, Sorbona, Sorbona to szkoÅ‚a wymarzona….”