ZSZ Skalbmierz
<< Wrzesień 2014 >>

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015

Szybko mijają wakacje i znowu możemy spotkać się z przyjaciółmi ze szkolnej ławy, poznać nowych kolegów.

Rok szkolny 2014/2015 rozpoczynamy 1 września 2014 r. Mszą Świętą w Kościele Parafialnymw Skalbmierzu o godz. 8.00.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się  na sali gimanstycznej o 9.00 ,a następnie spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych klasopracowanich

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

XI Bieg Przełajowy - sprawozdanie
XI Bieg Przełajowy  - sprawozdanie

W dniu 06.06.2014r. o godz. 1000nad zbiornikiem wodnym w Skalbmierzu odbył się XI Bieg Przełajowy o Puchar Burmistrza i Dyrektora ZSZ w Skalbmierzu. Organizatorami biegu byli: Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu p. Beata Malinowska, nauczyciele wychowania fizycznego: p. Karolina Czapla – Łuźniak i p. Paweł Gala. Sponsorem nagród: pucharów, dyplomów i słodyczy był Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz Michał Markiewicz.

Zaproszenie na Biegi Przełajowe

Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu zapraszają na Bieg Przełajowy w dniu 06.06.2014r.

Organizator: Burmistrz Miasta i Gminy w Skalbmierzu Pan Michał Markiewicz, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu Pani Beata Malinowska i nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Karolina Czapla-Łuźniak i Pan Paweł Gala

Termin i miejsce zawodów:   06.06.2014 r. godz. 1000

Trasa biegu przebiegać będzie wokół skalbmierskiego zalewu.

Zgłoszenia: Należy dokonywać do dnia 05.06.2014 r. do godz. 1200 w sekretariacie szkoły     tel. (41) 352-90-37

Zasady: Biegi przełajowe odbędą się w czterech kategoriach: (dziewczęta i chłopcy):

• Szkoły Gimnazjalne – dziewczęta (dystans 800 metrów)
  • Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta (dystans 800 metrów)
  • Szkoły Gimnazjalne – chłopcy (dystans 1000 metrów)
  • Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta (dystans 1000 metrów)

Nagrody Indywidualne. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymują puchary i dyplomy w każdej kategorii

Organizatorzy zapewniają opiekę medyczną (karetka pogotowia, pielęgniarka)

ORGANIZATORZY PROSZĄ O TELEFONICZNE POTWIERDZENIE PRZYBYCIA NA ZAWODY!!!

Udział młodziezy w IV POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE ARTYSTYCZNYM ,,Łowimy talenty"

1 czerwca w Kazimierskim Domu Kultury odbył się IV POWIATOWY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY "ŁOWIMY TALENTY". Celem przeglądu, organizowanego w ramach obchodów "Dnia Dziecka" jest promowanie utalentowanych uczniów i ich osiągnięć w dziedzinie kultury oraz stworzenie możliwości prezentacji i konfrontacji dorobku artystycznego szkół powiatu kazimierskiego wśród społeczności lokalnej. W przeglądzie wzięli udział również uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu - Norbert Wróbel i Patryk Piotrowski. Norbert wykonał utwór Stanisława Soyki "Tolerancja", a Patryk napisał własny tekst i zaprezentował go do utworu Str33tbeat . Chłopakom gratulujemy świetnego występu.

RELACJE Z DNIA OTWARTEGO

Dzień otwarty z „pompą”-strażacką, 100 letnią, a nie z nieba (mimo, że trochę padało)

W piątek 30 maja odbył się tradycyjnie Dzień Otwarty Szkoły, na który licznie przybyli uczniowie z okolicznych gimnazjów. Już na wejściu czekały na przybyłych gości dyby uczniowskie, które były zapowiedzią wielu atrakcji.

Spotkanie z rodzicami

W dniu 28 maja 2014r odbyło się spotkanie z rodzicami, w którym uczestniczył przedstawiciel policji przeprowadzając prelekcje na temat,,Bezpieczeństwa w ruchu drogowym i  w okresie ferii letnich"

DZIEŃ OTWARTY Z ,,POMPĄ"

DYREKCJA I NAUCZYCIELE ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W SKALBMIERZU ZAPRASZAJĄ  GIMNAZJALISÓW KLAS III I  WYCHOWAWCÓW NA DZIEŃ OTWARTY Z ,,POMPĄ"  W DNIU 30 MAJA 2014r. w godz. od 9.00-13.00

W PROGRAMIE:

1. Spotknie z dyrekcją ZSZ.

2. Prezentacja bazy dydaktycznej.

3. Pokaz STRONGMENÓW- HIT!!!

4. Pokaz sprzętu i sprawności strażaków.

5. Występy artystyczne młodzieży.

6. Prezentacja maszyn rolniczych.

7. Instrukaż nauki jazdy samochodem.

8. Konkurs z nagrodami.

I wiele innych atrakcji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

Zakończyła się XV edycja Olimpiady Techniki Samochodowej

Zakończyła się XV edycja Olimpiady Techniki Samochodowej. Etap finałowy (praktyczny) przeprowadzono w sobotę 10 maja 2014 r. w Warszawie, w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105. Uczestniczyło w nim 10 uczniów, którzy mieli wykonać dwa zadania z diagnostyki elektronicznej silnika ZS i ZI.

Jacek zajął 7 miejsce, natomiast Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu zdobył tytuł 8 Samochodowej Szkoły Roku 2014.

Pożegnanie klas maturalnych

,,Musisz żyć dla innych, jesli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie"

Kolejny rocznik maturzystów pożeganał się z ZSZ. Uroczystośc odbyła się w sali gimanstycznej naszej szkoły.

Akcja krwiodawstwa

W dniu 16 kwietnia juz poraz kolejny została zorganizowana akcja krwiodawstwa do której chętnie przyłączają się uczniowie naszej szkoły.