ZSZ Skalbmierz
Zegar
Losowe zdjęcie
Kalendarz
<< Maj 2016 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Brak wydarzeń.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nowe kierunki kształcenia od 2016r

TECHNIKUM

TECHNIK CHŁODNICTWA I KLIMATYZACJI

Jest to nowy zawód wprowadzony do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego w sierpniu 2014 roku. Z badań rynku pracy wynika, że istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów branży chłodnictwa i klimatyzacji. Niestety brakuje fachowców z odpowiednim wykształceniem. Inne pokrewne zawody, z punktu widzenia pracodawców, nie zapewniają wystarczającej wiedzy i umiejętności.

Uczeń nabędzie w procesie kształcenia takie umiejętności jak: 

 • montowanie urządzeń i instalacji chłodniczych
 • eksploatacja i konserwacja urządzeń i instalacji chłodniczych
 • naprawa urządzeń i instalacji chłodniczych
 • montowanie urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła
 • eksploatacja i konserwacja urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła
 • naprawa urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła

Absolwent może podjąć dalszą naukę na uczelni wyższej, może prowadzić własną działalność gospodarczą lub pracować: w zakładach prowadzących usługi w zakresie projektowania, serwisu, konserwacji, napraw urządzeń i instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

Gastronomia jest branżą usługową. Technik żywienia i usług gastronomicznych jest przygotowany do wykonywania różnych zadań zawodowych, zarówno dotyczących planowania produkcji jak i świadczenia usług żywieniowych konsumentom. Rynek usług gastronomicznych rozwija się stale, ponieważ w Polsce w dalszym ciągu ilość zakładów jest dużo niższa, niż w społeczeństwie zachodnim. Dlatego będą tworzyć się nowe miejsca pracy dla technika żywienia i usług gastronomicznych. 

Absolwent Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

 • oceniania jakości żywności oraz jej przechowywania;
 • sporządzania i ekspedycji potraw i napojów;
 • planowania i oceny żywienia;
 • organizowania produkcji gastronomicznej;
 • planowania i realizacji usług gastronomicznych.

Absolwent tego kierunku znajdzie pracę gdyż rynek usług gastronomicznych rozwija się stale. Pracę w gastronomii jest stosunkowo łatwo znaleźć. Ciągle dostępne są oferty pracy w środowisku lokalnym i w kraju. W przyszłości powstające ośrodki sanatoryjne, rehabilitacyjne i SPA w Kazimierzy Wielkiej stworzą perspektywę zatrudnienia osób z takim wykształceniem. Osoba będąca z wykształcenia technikiem żywienia  i usług gastronomicznych może także prowadzić własną firmę.

TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI

Absolwenci szkół kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki będą przygotowani m.in.

 • do kompleksowego posługiwania się nowoczesnym sprzętem rolniczym,
 • oceniania stanu technicznego, konserwacji i naprawy maszyn i urządzeń rolniczych,
 • obsługiwania urządzeń systemów elektronicznych oraz nawigacji satelitarnej stosowanej w pojazdach, maszynach i urządzeniach rolniczych, a co za tym idzie będą posiadać wiedzę i umiejętności wymagane na współczesnym rynku pracy.

Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki może podjąć pracę w zakładach usługowo-naprawczych jako specjalista do spraw naprawy pojazdów i maszyn rolniczych, elektrotechnik i diagnosta pojazdów, a także samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług mechanizacyjnych, naprawczych, serwisowania i dystrybucji sprzętu rolniczego.

W zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki kształcenie obejmuje naukę jazdy samochodem i ciągnikiem.

W związku z tym uczniowie bezpłatnie zdobywają uprawnienia w zakresie kat. B i T.

Ukończenie szkoły daje absolwentom uprawnienia rolnicze i możliwość korzystania z programu „Młody Rolnik”.

W ogólnopolskim Rankingu Egzaminów Zawodowych 2016 dla zawodu Technik Mechanizacji Rolnictwa zorganizowanym przez czasopism Perspektywy, nasza szkoła tj. Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu, uplasował się w czołówce 30 najlepszych szkół w Polsce, zajmując 18, a właściwie 14, ex aquo z 4 innymi z wynikiem 90,91% zdawalności.

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA 

KIEROWCA  MECHANIK – NOWY ZAWÓD OD 2016 ROKU

Otwarcie kierunku w Zasadniczej Szkole Zawodowej – kierowca mechanik, jak podaje MEN, wynika z obserwowanego deficytu kadr Z wykształceniem zasadniczym zawodowym, które mogłoby zasilać rynek pracy w branży transportowej, tj. zapełnić lukę w wykonywaniu usług, związanych z przewozem rzeczy i osób. Zna podstawowe zależności w zawodzie, a w szerszym zakresie elementarne uwarunkowania prowadzonej działalności związanej z transportem samochodowym i mechaniką samochodową.

Absolwent  tej szkoły znajdzie pracę  w przyszłości, jako wykwalifikowana kadra przedsiębiorstw transportowych, będą mogły znaleźć zatrudnienie na rynku pracy, na którym istnieje stałe zapotrzebowanie na pracowników posiadających uprawnienia kierowcy samochodu.

MECHANIK MOTOCYKLOWY – NOWY ZAWÓD OD 2015 ROKU

W toku 3-letniej nauki uczeń zdobywa wykształcenie ogólne i zawodowe, po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zakresie diagnozowania i naprawy motocykli, uzyskuje tytuł zawodowy: mechanika motocyklowego.

Absolwent szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie mechanik motocyklowy, jest przygotowany do wykonywania zadań w zakresie:

 • diagnostyki podzespołów i zespołów motocykli
 • napraw motocykli
 • obsługi użytkowania motocykli

Szkolenie mechanika motocyklowego obejmuje zajęcia edukacyjne o charakterze teoretycznym i praktycznym związane z diagnostyką, naprawą, obsługą serwisową i użytkowaniem motocykli.

Możliwość zatrudnienia

Mechanik motocyklowy może pracować w fabrykach i montowniach motocykli. Może również pracować w serwisach technicznych obsługi motocykli i skuterów, zakładach usługowo-naprawczych itp. Może też prowadzić własny warsztat naprawy, regulacji i wyceny używanych motocykli.

 


Oferta edukacyjna ZSZ Skalbmierz na rok szkolny 2016/2017


XVI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy pod hasłem: BEZPIECZNIE OD STARTU

„Monika – ponownie mistrzyni z „mechanika”

Już po raz szesnasty odbyła się wojewódzka edycja ogólnopolskiego konkursu „Bezpiecznie od startu” kierowanego do uczniów-pracowników młodocianych. Wśród kilkudziesięciu uczestników etapu wojewódzkiego była reprezentacja naszej szkoły w osobach Moniki Checko i Anity Sutor. Test wiedzy z prawa pracy i bhp najlepiej rozwiązała Monika Checko, zwyciężczyni etapu wojewódzkiego sprzed roku, co uprawniało ponownie do ubiegania się o najwyższe laury etapu wojewódzkiego w ścisłym sześcioosobowym finale ustnym. Po rozegraniu emocjonujących trzech rund pytań i odpowiedziach uczestników ocenianych przez jury konkursu, okazało się, że dwie osoby – Monika i Klaudia – uzyskały taką samą, największą liczbę punktów. Aby wyłonić zwycięzcę należało przeprowadzić regulaminową dogrywkę… i jakby emocji nie było dość dopiero po trzeciej serii pytań sprawa I miejsca została rozstrzygnięta. Po emocjonującym pojedynku zwycięzcą, po raz drugi z rzędu została Monika Checko! Słowa uznania należą się mistrzyni szczególnie za umiejętność opanowania emocji i walkę do końca. Należy dodać, że dobry wynik uzyskała również Anita Sutor, której tylko 1 punkt dzielił od grona finalistów.

Monika i Klaudia z Buska Zdroju  będą reprezentować województwo świętokrzyskie w finale centralnym konkursu, organizowanego od lat przez Państwową Inspekcję Pracy, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Krajowa Izbę Rzemieślników, który odbędzie się w Warszawie.

GRATULACJE!!!!!!!


Konkurs Pięknego Czytania Poezji 2016
Konkurs Pięknego Czytania Poezji 2016

1 kwietnia odbył się Konkurs Pięknego Czytania Poezji - wierszy o temetyce wiosennej - "Wiosna, ach to Ty" zorganizowany przez bibliotekę szkolną . Celem konkursu było m.in. rozwijanie twórczych talentów recytatorskich , popularyzacja poezji polskiej , stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównania ich z umiejętnościami innych. Do konkursu przystąpiło 8 uczestników.
I miejsce zajęła uczenica klasy Iw/s- Milena Maj ,która zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej " Pożegnanie widoku" .
II miejsce Patryk Piotrowski z klasy IIITs -"Gdy zielenić gaj się zacznie "-Adam Asnyk.
III miejsce Daria Hajdys z klasy Iws- "W majową noc"- Leopold Staff. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!


AGROTECH -Targi Kielce 2016

Udział młodzieży z ZSZ w Olimpiadzie Techniki Samochodowej
Udział młodzieży z ZSZ w Olimpiadzie Techniki Samochodowej

Więcej zdjęć w galerii


Palma Wielkanocna
Palma Wielkanocna

Kultywowanie ludowych zwyczajów wroslo w tradycję naszego"Mechanika". Tak jak w poprzednich latach wzięliśmy udział w konkursie na najładniejszą - własnoręcznie wykonaną Palmę Wielkanocną, który został ogłoszony przez księdza proboszcza Parafii Skalbmierz.

Przygotowania 4-metrowej palmy trwały ponad tydzień. Z roku na rok przybywa chętnych do wykonania szkolnej palmy. Młodzież korzystając z pomocy i rad swoich bliskich: mam , dziadków, pod ich czujnym okiem uczyła się misternego wykonywania kwiatów z bibuły i innych elementów dekoracyjnych. Udział w konkursie uczy nie tylko umięjętności manualnych, lecz przede wszystkich poszanowania tradycji, wartości i mądrości starszego pokolenia.

W niedzielne przedpołudnie zanieśliśmy naszą palmę na rynek skalbmierski, by w uroczystej procesji przenieść  ją ulicami naszego miasteczka do tutejszej kolegiaty. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrobienia naszej palmy. Prosimy głosujcie, lajkujcie i klikajcie na naszą palmę na facebook'u.

Więcej zdjęć w galerii


Spotkanie z poetą Adamem Ochwanowskim
Spotkanie z poetą Adamem Ochwanowskim

Spotkanie z poetą, regionalistą Adamem Ochwanowskim w MGOK w Skalbmierzu zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną.

Więcej zdjęć w galerii


Przedstawienie profilaktyczne "Wózek" Gimnazjum w Wielgusie
Przedstawienie profilaktyczne "Wózek" Gimnazjum w Wielgusie

Oddziaływania profilaktyczne mają szczególne znaczenie w odniesieniu do dzieci i młodzieży w okresie dorastania. Jest to ten moment w rozwoju, który stanowi pomost między dzieciństwem a dorosłością w czasie którego dokonuje się wiele zmian w osobowości człowieka. Jest to czas w rozwoju młodego człowieka podatny na zakłócenia i podejmowanie ryzykownych zachowań.
W związku z powyższym zorganizowaliśmy cykl spotkań z młodzieżą w ramach akcji profilaktycznej dotyczącej właśnie profilaktyki uzależnień i zachowań ryzykownych. Dzisiejsze spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół Samorządowych w Wielgusie.

Więcej zdjęć w galerii


Przedstawienie profilaktyczne "Wózek" Gimnazjum w Cieszkowach
Przedstawienie profilaktyczne "Wózek" Gimnazjum w Cieszkowach

Dziś mieliśmy okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie w spektaklu profilaktycznym pt. "Wózek" dla uczniów Gimnazjum im. Armii Krajowej w Cieszkowach. Dziękujemy za miłe przyjęcie

Więcej zdjęć w galerii


Akcja Honorowego Krwiodawstwa 2016
Akcja Honorowego Krwiodawstwa 2016

W środę 9 marca 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu odbyła się już poraz czwarty akcja honorowego oddawania krwi, w której udział wzięli uczniowie oraz honorowi dawcy spoza szkoły. Była udana, zarejestrowano 34 osoby, w tym 24 oddało krew. Łącznie oddali 10,8 l  krwi. Na zakończenie akcji honorowym krwiodawcom wręczono drobne słodkie upominki.  Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Wśród nich znalazła się jedna odważna dziewczyna  uczennica klasy IIIW M. Jakubczyk. Cieszymy się, że mamy w szkole młodzież, która tak chętnie oddaje krew, by ratować życie innych ludzi.

Pamiętajmy, że Akcja Honorowego Krwiodawstwa pomaga w kształtowaniu postaw młodych ludzi , a także uczy wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Więcej zdjęć w galerii


Konkurs pięknego czytania poezji "Wiosna, ach to Ty"
Konkurs pięknego czytania poezji "Wiosna, ach to Ty"

BIBLIOTEKA SZKOLNA

ZAPRASZA UCZNIÓW

DO UDZIAŁUW KONKURSIE

PIĘKNEGO CZYTANIA POEZJI

Wiosenne przebudzenie - wiersze o tematyce wiosennej.

„Wiosna, ach to Ty”

Cele konkursu:

 • popularyzacja poezji polskiej,
 • rozbudzanie zainteresowań literaturą,
 • rozbudzanie umiejętności odbioru dzieł literackich
 • kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości,
 • stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji własnych umiejętności i  porównania ich z umiejętnościami innych,
 • rozwijanie twórczych talentów recytatorskich,
 • promowanie czytelnictwa,

Warunki i zasady uczestnictwa:

 • uczestnik przygotowuje do prezentacji jeden bądź dwa utwory,
 • prezentacja konkursowa powinna trwać maksymalnie do 5 minut,
 • wychowawca zgłasza listę uczestników (uczniów) danej klasy wraz z tytułami  przygotowanych utworów do koordynatora konkursu (p. Ilony Lipka) do dnia 17 marca 2016r.

Jury dokona oceny uczestników biorąc pod uwagę następujące elementy prezentacji konkursowych:

 • technika czytania – płynność, lekkość mowy, poprawność artykulacji głosek, wyrazistość mowy, poprawny akcent, tempo czytania,
 • stosowanie środków ekspresji artystycznej – pauzowanie, modulacja i natężenie głosu, akcent, mimika i inne elementy wyrazu artystycznego,
 • ogólny wyraz artystyczny – kierunek wzroku, strój, radzenie sobie z tremą.

Przedstawienie profilaktyczne pt. "Wózek"
Przedstawienie profilaktyczne pt. "Wózek"

Przedstawienie profilaktyczne pt. "Wózek" w wykonaniu naszych uczniów dla gimnazjalistów z Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu.
Aktorzy: Adrianna Włudarska kl. III w, Norbert Wróbel kl. IIITS/MR, Patryk Piotrowski kl. IIITS/MR, Wiktor Bondaś kl. ITS/MR; obsługa techniczna Tomasz Kobyłka kl. IIITS/MR.
Opiekun młodzieży p. Ilona Lipka

Więcej zdjęć w galerii


Przygoda z teatrem
Przygoda z teatrem

       16 lutego 2016 roku uczestniczyliśmy w wycieczce do Kielc, której celem najważniejszym był udział w spektaklu teatralnym ,, Tango” Sławomira Mrożka.

Zanim jednak dotarliśmy na miejsce, zwiedziliśmy Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia – Pałac Wielopolskich w Chrobrzu.

Tu  zobaczyliśmy unikatowe wystawy prezentujące historię Ponidzia począwszy od czasów neolitu, poprzez epokę brązu i żelaza,  aż po dzieje nowożytne.  Poznaliśmy dorobek twórczy lokalnych pisarzy, malarzy, rzeźbiarzy i muzyków.

Udział w spektaklu Sławomira Mrożka w reżyserii Piotra Cyrwusa to niezwykła lekcja polskiego.  O czym ta sztuka mówi współczesnym , młodym widzom?

 Sławomir Mrożek pisał sztuki o wymowie uniwersalnej. Autor ,,Tanga” stawia tu pytania o wolność , o los człowieka, jego prawo do decydowania o sobie. Innowacyjna była oprawa muzyczna, reżyser wykorzystał nagrania z lat 60-tych i współczesne, przez co odbiór dzieła stał się wyraźny i intrygujący.

Sztuka przygotowana przez twórców i aktorów Teatru Ludowego z Krakowa pokazała nam,  że każdy z nas chce żyć w rodzinie,  gdzie ważne są formy , zasady i tradycje. Dziękujemy aktorom za możliwość udziału w przygodzie zwanej ,,teatrem”.

 Opracowanie: Dorota Bijak


V-ce mistrzostwo Powiatu kazimierskiego i okazały puchar dla siatkarzy z Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu
V-ce mistrzostwo Powiatu kazimierskiego i okazały puchar dla siatkarzy z Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

 

 

 

W dniu 16 lutego w hali sportowej kazimierskiego ośrodka sportowego został rozegrany coroczny turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

W grupie chłopców szkół ponadgimnazjalnych wystąpiły drużyny:

 1. Liceum Ogólnokształcące z Kazimierzy Wielkiej

 2. Zespół Szkół Rolniczych z Cudzynowic

 3. Zespół Szkół z Odonowa

 4. Zespół Szkół Zawodowych ze Skalbmierza

 5. Zakład Doskonalenia Zawodowego z Kazimierzy Wielkiej

Turniej został rozegrany wg zasady każdy z każdym. Pierwszy mecz rozegraliśmy z ZDZ-em.

Bez większego wysiłku wygraliśmy 2:0. Była to bardzo dobra rozgrzewka i zapoznanie się z tak dużym obiektem. Drugi mecz z Liceum kazimierskim był już znacznie trudniejszy i obfitował w wiele ciekawych zagrań z obu stron. Wygraliśmy go także 2:0. Następny przeciwnik to Zespół Szkół z Odonowa. Wiadomo było, że będzie to mecz o dużym znaczeniu. Po ciężkiej walce niestety musieliśmy uznać wyższość rywali i przegraliśmy 1:2. Ostatni mecz to walka o 2 miejsce w turnieju z Zespołem Szkół Rolniczych z Cudzynowic. I znów po zażartym boju i 3 setach wygraliśmy 2:1 zdobywając 2 miejsce w turnieju, okazały puchar i tytuł V-ce mistrza Powiatu kazimierskiego.

Drużyna wystąpiła w składzie:

 1. Sebastian Bajor kapitan drużyny

 2. Kamil Szostak

 3. Rafał Mikina

 4. Radosław Okrajek

 5. Artur Bil

 6. Damian Szczerba

Opiekunem i trenerem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego w ZSZ w Skalbmierzu Jacek Tora.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów na arenie sportowej.


Młodzież czyta dzieciom
Młodzież czyta dzieciom

Dzieci od najmłodszych lat przejawiają zaciekawienie książką. Kontakt z książką od najmłodszych lat daje większe szanse do samodzielnego obcowania z nią w późniejszym wieku. Chcąc kształtować odpowiednie nawyki czytelnicze i rozwijać kompetencje czytelnicze dzieci, zorganizowaliśmy akcję „Młodzież czyta dzieciom”.

Dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu we współpracy z p.Ewą Kula - nauczycielem bibliotekarzem w tamtejszej szkole - udaliśmy się w tym celu do tejże szkoły, gdzie grupa młodzieży  czytała dzieciom – uczniom  klas pierwszych fragmenty książki „Dzieci  z Bullerbyn” – Astrid Lindgren.

Czytający zaciekawili maluchy swoimi opowiadaniami, przedstawiając je bardzo obrazowo.

Duże emocje wzbudziły pytania do przeczytanych fragmentów, tym bardziej, że młodzież „uzbroiła się” w cukierki, które były nagrodami za uważne słuchanie.

Do przeczytanych fragmentów książki dzieciaki wykonały śliczne rysunki.

Uczniowie, którzy czytali dzieciom pod opieką nauczyciela biblioteki szkolnej Ilony Lipka to: Adrianna Włudarska, Klaudia Tetela, Klaudia Kozińska, Patryk Piotrowski, Norbert Wróbel, Sebastian Górniak, Sebastian Cichy. 

Więcej zdjęć w galerii


24. Finał WOŚP 10 styczeń 2016
24. Finał WOŚP 10 styczeń 2016

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 


W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, 10  wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w 24-tym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Skalbmierza kwestowali:

 1. Klaudia Zawłocka kl. I w
 2. Patrycja Fryśkiewicz kl. I w
 3. Milena Maj kl. I w
 4. Patryk Piotrowski  kl. III T
 5. Błażej Kozłowski  kl.III T
 6. Krzysztof Różycki  kl.III T
 7. Adrianna Włudarska kl.IIIw
 8. Maria Włudarska  kl.IIw
 9. Mateusz Gierka  kl. I T
 10. Wiktor Bondaś  kl.I T

Nie straszna im była deszczowa pogoda, dzielnie strzegli swoich puszek i rozdawali darczyńcom uśmiech i serca orkiestry. Wśród kwestujących była piątka pierwszoklasistów. Dzielnie rywalizowali ze starszymi kolegami, kto więcej uzbiera i już dzisiaj deklarują udział w przyszłym roku. Pieniądze zebrane w tegorocznym finale zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Nasi wolontariusze zebrali łącznie 1745,52 zł i 4,16 euro.

Serdecznie im dziękujemy.


Technik mechanizacji rolnictwa - Ranking Egzaminów Zawodowych 2016
Technik mechanizacji rolnictwa - Ranking Egzaminów Zawodowych 2016

OGÓLNOPOLSKI RANKING SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Technik mechanizacji rolnictwa - Ranking Egzaminów Zawodowych 2016 

 

 

2016 Nazwa szkoły

Miejscowość

Liczba

przyst.

Sukces

   w % 

1  ZS Przyrodniczo-Politechnicznych CKU  Marszew  26  100
2  Technikum w ZS Rolniczych i Technicznych  Powodowo  15  100
2  Technikum w ZSCKR im. mjr. Wł. Szcześniewskiego  Widzew  15  100
4  Technikum im. gen. Franciszka Kamińskiego w ZS CKR  Karolewo  12  100
5  Technikum w ZS im. A. Naruszewicza   Janów Podlaski  11  100
6  Technikum w ZSR CKP i CKU im. Stanisława Staszica  Miętne  24  95,83
7  Technikum w ZSR CKP   Kaczki Średnie  23  95,65
8  Technikum w ZS Centrum Kształcenia Rolniczego  Powiercie  20  95,00
9  Technikum Mech. Rolnictwa w ZSP im.W. Witosa  Strzałkowo  19  94,74
10  Technikum w ZS im. E. Godlewskiego  Piotrkowice Małe  29  93,10
11  Technikum Mechanizacji Rolnictwa w ZS   Komorno  14  92,86
12  Technikum w ZS im. Bolesława Podedwornego  Niećkowo  27  92,59
13  Technikum w ZS RCKU im. A. Frycza Modrzewskiego  Wolbórz  26  92,31
14  Technikum w ZS Rolniczych im. W. Baranowskiego  Lututów  22  90,91
14  Technikum w ZSCKR  Siennica Różana  22  90,91
14  Technikum w ZS Ponadgimnazjalnych  Żółkiewka  22  90,91
14  Technikum Mechanizacji Rolnictwa w ZSP nr 1  Gniezno   22   90,91
18  Technikum  Skalbmierz  11  90,91
19  Technikum w ZSE-T im.Kombatantów Ziemi Lwóweckiej  Rakowice W.  10  90,00
20  Technikum w ZS Technicznych  Leżajsk  18  88,89
21  Technikum nr 1 w ZS nr 1  Płońsk 16  87,50
22  Technikum nr 2 w ZSP nr 2  Krasnystaw  23  86,96
23  Technikum w ZS im.Stanisława Mikołajczyka]  Opatówek  15  86,67
23  Technikum w ZS CKR  Okszów  15  86,67
25  Technikum nr 2 w ZSP nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki  Łowicz  28  85,71
25  Technikum w CK ZiU  Nieżychowo  28  85,71
27  Technikum Zawodowe nr 7 w ZSR CKP   Białystok  14  85,71
27  Technikum w ZS CKR im. Wł. St. Reymonta  Sokołów Podl.  14  85,71
29  Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu  Poznań  19  84,21
30  Technikum Mechaniczne w ZSZ nr 1  Ryki  18  83,33

Jasełka 2015
Jasełka 2015

   ,,Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda
Do wpół zmarzniętej szyby przywarł chłopiec mały.
Patrzył - zimowe ptaki wracały do gniazda,
Jakby tego wieczoru też świętować chciały…”
 

tymi słowami wiersza F. Czarnowskiego rozpoczęli Święta Bożego Narodzenia  uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu. W tym wyjątkowym  dniu wszyscy uczniowie zamienili szare ubrania  na odświętne i galowe stroje.  Przy radosnych kolędach w wykonaniu Norberta Wróbla, Mileny Maj i Patryka Piotrowskiego wszystko wydawało się odmienione  i  tajemnicze. Montażowi słowno – muzycznemu towarzyszyła  orkiestra szkolna, która wykonała kolędy na instrumentach dętych pod kierunkiem pana organisty R. Basiaka.

Ta wyjątkowa  atmosfera napełniła wszystkich radością i miłością, bo to znak, że

,, Będzie wilia! - Uśmiechną się ludzie,
do świątecznej zasiądą wieczerzy -
błogosławiony grudzień!... „
Zdzisław Kunstman

     Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia życzyła wszystkim pani dyrektor Beata Malinowska oraz ks. Proboszcz Marian Fatyga, a  przedstawiciel  Starosty Powiatu Kazimierza Wielka pan Jerzy Włosowicz,  życzył uczniom i nauczycielom radości, szczęścia i pomyślności  w nadchodzącym 2016 roku

Dziękujemy księdzu Robertowi Kowalskiemu i uczniom za  wkład włożony w przygotowanie tej uroczystości.

                                                                                                Opracowała Dorota Bijak


Życzenia Świąteczne
Życzenia Świąteczne

 Świąt Bożego Narodzenia pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery,

a także pomyślności i samych sukcesów w Nowym 2016 Roku:)