ZSZ Skalbmierz
Zegar
Losowe zdjęcie
Kalendarz
<< Październik 2015 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Brak wydarzeń.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kiermasz podręczników -2015
Kiermasz podręczników -2015

Akcja pod nazwą „Kiermasz podręczników” ma już w naszej szkole kilkuletnią tradycję i z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie ze strony uczniów.

Kiermasz używanych podręczników szkolnych ma na celu sprzedaż, tudzież wymianę książek pomiędzy uczniami naszej szkoły w atrakcyjnych cenach.

Uczniowie przynoszą książki, opisują je i samodzielnie wyznaczają wartość książek. Przeznaczone do sprzedaży podręczniki wyeksponowane są w bibliotece szkolnej. Sprzedażą zajmuje się nauczyciel – bibliotekarz.

W tym roku kiermasz trwał przez cały wrzesień. Skorzystali z niego zarówno uczniowie klas pierwszych, jak i pozostałych klas, oraz absolwenci szkoły.

Kiermasz ma znaczenie ekologiczne, ale również uczy przedsiębiorczości. Możliwość odsprzedania podręczników skłania uczniów do szanowania ich w ciągu roku szkolnego, jak również pozwala zebrać środki na zakup kolejnych książek.

Taka forma sprzedaży stosowana od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Bardzo cieszy nas fakt,  że organizując kiermasz możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów, rodziców i absolwentów szkoły a ze współpracy czerpiemy ogromną satysfakcję.Opracowała Ilona Lipka - nauczyciel -bibliotekarz


Moveweek 2015
Moveweek 2015

W dniu 25 września 2015 roku uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu dołączyli do ogólnoświatowej akcji  MOVE Week 2015. Akcja promująca ruch, zdrowy tryb życia, walkę z otyłością obejmuje swym zasięgiem kilkanaście milionów ludzi (ponad 1 milion ludzi  tylko w samej Europie). Agent Moveweek Polska Jacek Tora i nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Gala zorganizowali zawody i gry dla uczniów. Zawody odbyły się w formule deblowej i mikstowej ( po 2 zawodników, zawodniczek w każdej drużynie). Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży i dostarczyła uczestnikom wiele emocji i wrażeń. Tym samym szkoła wpisała się w ogólnoświatowy „Tydzień Ruchu". W przyszłym roku za pewno zorganizujemy tego typu imprezę, może z innymi dyscyplinami sportu i zabaw. Chciałbym aby tego typu akcje na stałe włączyły się do kalendarza imprez szkolnych stwierdził na zakończenie Jacek Tora nauczyciel wychowania fizycznego i główny organizator imprezy.  opr. Jacek Tora


Bednary ,,Agro Show" 2015
Bednary ,,Agro Show" 2015

Już tradycją w naszej szkole stały się wyjazdy uczniów na wystawę ,,Agro Show". Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali nowoczesne maszny i pojazdy rolnicze, również podczas prezentowania ich prac na poletkach uprawowych.


,,Dopalacze kradną życie"
,,Dopalacze kradną życie"

Dnia 17 września 2015 r w ZSZ w Skalbmierzu odbyło się  spotkanie profilaktyczno  – edukacyjne dotyczące zagadnień związanych z problematyką zażywania dopalaczy.  Udział w spotkaniu wzięły klasy: od II do IV technikum i I zasadniczej szkoły zawodowej.  Tematyka ta stanowi element szkolnego programu profilaktycznego na rok szkolny 2015/16 oraz wpisuje się w tematykę kampanii społecznej” Dopalacze  kradnę życie” . By wzmocnić działania w tym zakresie  podjęliśmy współpracę z Policją w Kazimierzy Wielkiej i Powiatową Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Busku Zdroju.  Podczas spotkania omówiono problem nowych narkotyków ,,dopalaczy” ich ogromnie szkodliwego wpływu na organizm człowieka. Prezentacja pt.” Dopalacze – oferta śmierci” uświadomiła wszystkim  zagrożenia. Jednak największe wrażenie zrobił na uczniach  film  edukacyjny , gdzie w realistyczny sposób ukazane zostały zgubne skutki stosowania tych zakazanych substancji.  działań podejmowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Policję na rzecz walki z tymi środkami. Spotkanie poprowadziła  pani z Buskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Marta Cichy z wydziału prewencji Policji. Mamy nadzieję na kontynuację tak owocnej współpracy.


Monika - mistrzyni z mechanika
Monika - mistrzyni z mechanika

Bezpieczeństwo ucznia i pracownika powinno być  priorytetem każdego pracodawcy.  Wiedza z zakresu bhp i prawa pracy jest tematyką ogólnopolskiego konkursu pn. „Bezpiecznie od startu” od lat organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Krajową Izbę Rzemieślników. Wojewódzki etap XV już edycji konkursu odbył się w Kielcach. wśród kilkudziesięciu uczestników była reprezentacja skalbmierskiego „mechanika” w osobach Moniki Checko i Natalii Bysińskiej.  Najlepszy wynik z testu wiedzy spośród wszystkich uczestników osiągnęła Monika Checko i tym samym uzyskała kwalifikację do części finałowej konkursu. W tej części sześć osób z najlepszymi wynikami z testu odpowiadało ustnie przed komisją na trzy wylosowane pytania. W tej części Monika również wykazała się najlepsza wiedzą, co oznaczało…tytuł mistrzyni konkursu wojewódzkiego! Domeną naszej mistrzyni są nie tylko sprawy bhp, bo interesuje się również techniką samochodową, poezją…. Monika wraz z uczennicą z Buska Zdroju, która zajęła II miejsce.


XII bieg przełajowy 2015
XII bieg przełajowy 2015

W dniu 3 czerwca 2015r. odbyła się już XII  edycja biegów przełajowych o puchar Burmistrza Miasta   i Gminy Skalbmierz, oraz Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu.

    Celem zawodów rozgrywanych już od 12 lat jest popularyzacja biegania rekreacyjnego jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu  wśród dzieci młodzieży i dorosłych mieszkańców Skalbmierza i jego okolic.

W zawodach wzięli udział uczniowie i uczennice z gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych z Powiatu Kazimierskiego i Proszowickiego.

Dystans  jaki mieli uczestnicy do pokonania to:

-800 metrów dla dziewcząt gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

-1000 metrów dla chłopców.


Relacja z dnia otwartego ,,Szkoła zawodowa - szkołą pozytywnego wyboru"
Relacja z dnia otwartego ,,Szkoła zawodowa - szkołą pozytywnego wyboru"

W dniu 27 maja w ZSZ w Skalbmierzu odbył się Dzień Otwarty pod hasłem Szkoła zawodowa  - szkołą pozytywnego wyboru. Już od samego rana napływały do naszej szkoły tłumy młodzieży z wielu okolicznych gimnazjów. Naszym celem było ukazanie tego, co dzieje sie w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150618/POWIAT0103/150618869


Rozstrzygnięcie konkursu Moja Ziemie Rodzinna
Rozstrzygnięcie konkursu Moja Ziemie Rodzinna

V edycja konkursu  Moja Ziemia Rodzinna

Człowiek i zwierzęta w harmonii z przyrodą Ponidzia

       W dniu 27maja 2015 roku w Zespole Szkół Zawodowych rozstrzygnięto V edycję konkursu  fotograficznego ,,Moja Ziemia Rodzinna”,  w którym corocznie biorą udział uczniowie okolicznych gimnazjów. Patronat honorowy konkursu przejął Starosta Powiatu Kazimierskiego, który był jednocześnie fundatorem nagród rzeczowych dla zwycięzców.

    


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2015
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2015

Po wielodniowych przygotowaniach związanych z wyszukiwaniem materiałów, przyswajaniem wiedzy, doborem podkładów muzycznych odbył się Dzień Języków Obcych. W tym roku świętowaliśmy ten dzień we wtorek 19 maja. Zarówno nauczyciele tj. pani Gabriela Skowron i Beata Zaręba-Majewicz, jak i uczniowie naszej szkoły, dołożyli wszelkich starań, aby ta uroczystość na długo pozostała w pamięci młodzieży. Prym wiodły dwa spośród trzech nauczanych w naszej szkole języków: angielski i rosyjski.


Otwarta lekcja z języka angielskiego
Otwarta lekcja z języka angielskiego

W środę, 15 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy IIT uczestniczyli w lekcji otwartej języka angielskiego. Na lekcję przybyli zaproszeni goście: pani dyrektor i nauczyciele. Lekcja dotyczyła przedstawienia biografii sławnych ludzi. Lekcja była o tyle ciekawa, że była  prowadzona nową metodą – lekcji odwróconej. Podczas lekcji uczeń zazwyczaj poznaje nowy materiał, a następnie utrwala go w domu, odrabiając „pracę domową”. 


Dzień otwarty 2015

DYREKCJA I NAUCZYCIELE ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W SKALBMIERZU ZAPRASZAJĄ  GIMNAZJALISÓW KLAS III I  WYCHOWAWCÓW NA DZIEŃ OTWARTY W DNIU 27 MAJA 2015r. w godz. od 9.00-12.00

W PROGRAMIE:

1. Spotknie z dyrekcją ZSZ.

2. Prezentacja bazy dydaktyczne

3.  Pokaz sprzętu i sprawności strażaków.

4. Występy artystyczne młodzieży.

5. Prezentacja maszyn rolniczych.

6. Instrukaż nauki jazdy samochodem.

7. Konkurs z nagrodami.

  I wiele innych atrakcji. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!


KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH I ROSYJSKOJĘZYCZNYCH

KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

Uczestnicy: uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu
Cele konkursu:
1. Sprawdzenie wiedzy uczniów o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii.
2. Zachęcanie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach anglojęzycznych – ich historii, kulturze, geografii, zwyczajach, świętach.
3. Wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim.
4. Zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji.
Organizacja konkursu:
1.Konkurs ma jeden etap w formie ustnej w języku polskim i angielskim.
2. Zadania konkursowe dotyczą ogólnej wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
3. Uczniowie chętni do wzięcia udziału mogą zapisać się u organizatorów konkursu.
4. Wszyscy uczestnicy konkursu odpowiadają na pytania  w tym samym miejscu i o tym samym czasie.
5. Odpowiedzi uczniów oceniają organizatorzy konkursu.
6. Wyniki zostaną ogłoszone zaraz po konkursie tj. dn. 19 maja 2015 r.
7. Laureaci – zdobywcy pierwszych trzech miejsc, otrzymają dyplomy i oceny z przedmiotu. 
Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych  odbędzie się  19.05.2015r.
w Dniu Języków obcych

KONKURS WIEDZY O KRAJACH ROSYJSKOJĘZYCZNYCH

 Uczestnicy: uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

Cele konkursu:

1. Sprawdzenie wiedzy uczniów o krajach rosyjskojęzycznych.

2. Zachęcanie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach rosyjsko – ich historii, kulturze, geografii, zwyczajach, świętach.
3. Wzbudzenie zainteresowania językiem rosyjskim.
4. Zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji.
Organizacja konkursu:
1.Konkurs ma jeden etap w formie ustnej w języku polskim i rosyjskim.
2. Zadania konkursowe dotyczą ogólnej wiedzy o Rosji

3. Uczniowie chętni do wzięcia udziału mogą zapisać się u organizatorów konkursu.

4. Wszyscy uczestnicy konkursu odpowiadają na pytania  w tym samym miejscu i o tym samym czasie.

5. Odpowiedzi uczniów oceniają organizatorzy konkursu.
6. Wyniki zostaną ogłoszone zaraz po konkursie tj. dn. 19 maja 2015 r.
7. Laureaci – zdobywcy pierwszych trzech miejsc, otrzymają dyplomy i oceny z przedmiotu. 
Konkurs wiedzy o krajach rosyjskojęzycznych odbędzie się  19.05.2015r.
w Dniu Języków obcych


ZSZ ogłasza nabór na kkz w roku szkolnym 2015/2016

Ogłaszamy nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy

 

M1. Użytkowanie pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie.

Kwalifikacyjne kursy zawodowe

  • bezpłatne
  • zaoczne
  • dwu lub trzysemestralne
  • w kursie może uczestniczyć każda pełnoletnia osoba

Kwalifikacyjne kursy zawodowe (KKZ) dają możliwość przygotowania się do przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie prowadzonego przez OKE (Okręgową Komisję Egzaminacyjną).  Kursy te dają możliwość przekwalifikowania się i zdobycia zawodu. Absolwent kursu otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego. Osoba, która ukończy kwalifikacyjny kurs zawodowy i zda egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Kwalifikacja M1 jest wystraczająca do ubiegania się o unijne dopłaty dla rolników.

Termin rekrutacji:

 od 1 lipca do 28 sierpnia 2015r.  – składanie dokumentów

 30 sierpnia 2015r. – ogłoszenie list kandydatów przyjętych

Wymagane dokumenty:

  • Formularz zgłoszeniowy przygotowany przez szkołę
  • Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kształcenia w wybranym zawodzie
  • Dokument tożsamości do wglądu przy rekrutacji

 

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe to elastyczne, nowoczesne kształcenie zawodowe dające możliwość przygotowania się do uzyskania tytułu technika niezależnie od posiadanego wykształcenia lub uzyskania nowego zawodu. Jest to rozwiązanie wychodzące naprzeciw potrzebom osób dorosłych, podejmujących dalsze kształcenie lub doskonalenie zawodowe w trakcie pracy zawodowej.

Nowy system kształcenia zawodowego umożliwia zwiększenie mobilności zawodowej osób dorosłych oraz szybsze reagowanie na potrzeby rynku pracy i gospodarki.W kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby bez względu na wykształcenie.Jedynym wymogiem jest skończenie 18 roku życia. Przy zapisie wymagamy jedynie dowodu osobistego.

Absolwenci zasadniczych szkół zawodowych mają teraz możliwość uzupełnienia „brakujących” kwalifikacji do poziomu technika bez konieczności powtarzania zakresu kształcenia odbytego w zasadniczej szkole zawodowej.

Uczestnik kursu otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego.

Ukończenie kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną (OKE).


V edycja konkursu MOJA ZIEMIA RODZINNA
V edycja konkursu MOJA ZIEMIA RODZINNA

Zapraszamy gimnazjalistów do udziału w V edycji konkursu „Moja Ziemia Rodzinna”.

Tematem tej edycji jest człowiek i zwierzęta  w harmonii z przyrodą Ponidzia.    

Tegoroczny konkurs ma na celu uwrażliwić  młodzież na piękno otaczającej przyrody Ponidzia. 

    Fauna Ponidzia jest niezwykle różnorodna. Występują tutaj  unikatowe  dla Polski gatunki zwierząt oraz bardzo bogata fauna siedlisk wodnych i podmokłych.  Na Ponidziu żyją też gatunki  z „Czerwonej listy” zwierząt świata, wydanej przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody. Ponadto  Dolina Nidy jest ważnym szlakiem wędrówek ptaków. Wiosną można tu obserwować stada kaczek, gęsi i ptaków.

         Zachęcamy do obserwacji przyrody i uwieczniania jej w formie fotograficznej.  Konkurs organizowany w kategorii fotografia.

         Prace konkursowe należy nadsyłać na adres ZSZ w Skalbmierzu  do 22 maja 2015 roku.  

Regulamin konkursu w czytaj więcej


Dzień Przedsiębiorczości
Dzień Przedsiębiorczości

W dnia 28 kwietnia w ramach obchodów  DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w naszej szkole odbył się konkurs z przedsiebiorczości.

W konkursie brało udział pięć klas: I ts/mr, II ts/mr, IIs, IIw, III w1.

Konkurs składał się dwóch etapów.

Pierwszy etap poległ na przygotowaniu stoiska promocyjnego klasy.

Drugi etap polegał na wylosowaniu 5 pytań i udzieleniu odpowiedzi na nie. Punkty z pierwszego i drugiego etapu zostały zsumowane i tak:

I miejsce zajęła klasa II ts/mr, którą reprezentowali: Patryk Kocerba, Norbert Wróbel, Sebastian Górniak.

II miejsce zajęła klasa II w, którą reprezentowały: Marcelina Olech, Justyna Książek, Paulina Chuterańska.

III miejsce zajęła klasa I ts/mr, która reprezentowali: Piotr Rubacha, Damian Chećko, Piotr Zych.

Zdobywcy I, II, III miejsca otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz słodkości ufundowane przez Organizatora Konkursu i Radę Rodziców. 

Serdecznie gratulujemy!!


Doradztwo zawodowe

Dnia 8 kwietnia  uczniowie IV technikum ts/mr uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem PUP w Kazimierzy Wielkiej  z Panią Anetą Boberek, celem spotkania było m.in.  wprowadzenie uczniów w zagadnienia współczesnego rynku pracy a także uświadomienie młodzieży jakie są oczekiwania pracodawców wobec przyszłych pracowników. 


Nowe kierunki kształcenia

 


Oferta edukacyjna ZSZ Skalbmierz na rok szkolny 2015/2016

plakat.jpg


Wesołych Świąt Wielkanocnych
Wesołych Świąt Wielkanocnych


Zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych,
obfitości na świątecznym stole,
smacznego jajka oraz wiosennego nastroju
w rodzinnym gronie


Głosujemy na palmę wielkanocną :)
Głosujemy na palmę wielkanocną :)

W tradycję szkoły wpisał się udział młodzieży z ZSZ w Skalbmierzu w konkursie na najpiękniejszą palmę w Parafii Skalbmierz. Cała społeczność uczniowska oraz rodzice mieli swój udział w przygotowaniu tegorocznej palmy. Byli to: R. Madej, T. Cieśla, S. Cichy, S. Klamiński, A.Gołębiowski, B. Kozłowski, M. Włudarska, W. Kępa pod opieką nauczycieli: W. Sambur, Zaręba- Majewicz, D. Bijak, I. Lipka. Misternie wykonane kwiaty z kolorowej bibuły zostały wplecione w bukszpanową konstrukcję a całości dopełniały kolorowe wstążki. Uczniowie zaprezentowali „swoje dzieło’’. Podczas niedzielnej procesji ze Skalbmierskiego rynku do Kolegiaty w Niedzieli Palmowej wzięli udział uczniowie: K. Różycki, P. Piotrowski, A. Włudarska, E. Wcisło, M. Chećko, K. Sady, P. Ochendóżka pod opieką pań D. Bijak i I. Lipka.

Zapraszamy do głosowania na naszą palme wielkanocną biorącą udział w konkursie na ,,Najpiękniejszą palmę wielkanocną 2015 w parafii Skalbmierz". Głosujemy ,,lajkując" zdjęcie w poniższym linku.

Palma Wielkanocna ZSZ Skalbmierz