Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Grudzień 2016 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Konkurs "Bezpieczna technika samochodowa" dla gimnazjalistów

Konkurs "Bezpieczna technika samochodowa" dla gimnazjalistów

Konkurs "Bezpieczna technika samochodowa" dla gimnazjalistów


Więcej zdjęć w galerii

11 listopada - narodowy Dzień Niepodległości

11 listopada - narodowy Dzień Niepodległości

Dnia 10 listopada 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. Część artystyczną przygotowaną przez młodzież z klas ITż/ms/mr, Iw, IIITs/mr, IVTs/mr pod opieką p. Ilony Lipka poprzedziło wprowadzenie pocztu sztandarowego oraz wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Młodzi aktorzy zaprezentowali wzruszający montaż słowno – muzyczny. Przypomnieli zgromadzonym na apelu uczniom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy Europy.

Tematem przewodnim był motyw walki o wolność, niepodległość Polski od powstania kościuszkowskiego do czasów Solidarności.

W atmosferę tamtych czasów wprowadzili nas: Kamila Koczur, Paulina Woźnicka, Kasia Florkiewicz, Kamila Fryt, Marcin Fidala, Jakub Niziński, Michał Włosowicz, Rafał Kowalski, Wojtek Zych, Sebastian Bujak, Damian Chećko, Patryk Piotrowski, Norbert Wróbel, Krzysztof Rózycki – oprawa muzyczna.

Przypomnieli koleżankom i kolegom, że ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek. Skłaniali tym samym do zastanowienia nad  odpowiedzią  na pytania: czy szanujemy symbole narodowe, polski hymn; czy  troszczymy się o poprawność języka polskiego, czy zachowujemy polskie tradycje narodowe.  

Na zakończenie p. dyrektor Beata Malinowska  podziękowała wszystkim  za obecność, a także  księdzu proboszczowi Marianowi Fatyga, który zaszczycił nas swoją obecnością. Szczególne słowa podziękowania skierowała w stronę młodych artystów,  za ich  pracę. Podkreśliła, jak ważne jest dla nas Polaków to niezwykłe święto obchodzone, co roku 11 listopada. Ta niecodzienna lekcja historii pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o wolność i niepodległość.

 Uczniowie – artyści przedstawili ten sam program muzyczno-słowny w kościele Św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu dla licznie zgromadzonych parafian.

 

Więcej zdjęć w galerii

Spotkanie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas technikum i zasdniczej szkoły zawodowej na spotkanie                          z wychowawcami klas w dniu 15 listopada 2016 r o godzinie 15.30

Pielgrzymka do Krakowa

Pielgrzymka do Krakowa

 

Dnia 27 października 20126 roku odbyliśmy pielgrzymkę do Krakowa. Nawiedziliśmy sanktuarium św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.

Celem naszej wycieczki, było pogłębienie wiedzy o tych świętych, którzy byli szczególnymi orędownikami Bożego Miłosierdzia.

Nasz wyjazd miał wymiar szczególny, gdyż rok który przeżywamy jest poświęcony w całym kościele Bożemu Miłosierdziu.

Wycieczka klasy IT do Kielc

Wycieczka klasy IT do Kielc

 

25.10.2016 uczniowie i uczennice klasy I „T” wybrali się  wraz z wychowawczynią i panią od j.polskiego na wycieczkę do Kielc i Oblęgorka.

Celem wyprawy było poszerzenie wiedzy historycznej, a także literackiej.

Najpierw obejrzeliśmy od dawna reklamowany film pt „Wołyń”, a potem zwiedziliśmy muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Film, który zobaczyliśmy pokazywał okrucieństwo II  wojny światowej, mówił o prześladowaniu Polaków ze strony Ukraińców i był nie tylko poruszający, ale też wstrząsający.

Muzeum w Oblęgorku, dar narodu polskiego dla Sienkiewicza to dworek, gdzie pisarz-noblista tworzył swoje dzieła. Oblęgorek był ulubionym miejscem wypoczynku autora Trylogii, który myślał nawet,  by osiąść tu na stałe. Pamiątek po pisarzu jest tu mnóstwo, a wśród darów okazale prezentowała się skrzynia cukru,  ofiarowana Sienkiewiczowi przez pracowników cukrowni z  Kazimierzy Wielkiej.  Wychodząc z dworku oblęgorskiego zrobiliśmy jeszcze pamiątkowe zdjęcie.

    Pełni wrażeń wróciliśmy do Skalbmierza.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2016 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Życzenia pani Dyrektor, nauczycielom i pracownikom oświaty złożył ks. proboszcz Marian Fatyga oraz przewodniczący Samorządu Szkolnego Kowalski Rafał.

Pani Dyrektor korzystając z okazji wręczyła nagrody nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, dziękując im za osobisty wkład pracy i zaangażowanie na rzecz rozwoju oświaty i wychowania, życząc dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Nagrodę Starosty Kazimierskiego otrzymał Waldemar Czajka, natomiast nagrodę dyrektora szkoły otrzymali nauczyciele: Łukasz Pudo, Leszek Kawiorski, Jerzy Gorgoń, Stanisław Bielecki, Ilona Lipka, Anna Kruk

W dalszej cześci programu uczniowie klas III i IV przedsyawili część artystyczną.

Ślubowanie klas pierwszych 2016

Ślubowanie klas pierwszych 2016

W dniu 13 pażdziernika 2016r  odbyło się uroczyste ślubowanie uczyniów klas pierwszych  Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji,  Grona Pedagogicznego, Rodziców  i całej społeczności szkolnej z przejęciem powtarzali słowa przysięgi ślubując dbać o dobre imię szkoły, rzetelnie i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia.

W tym roku poraz pierwszy ślubowali uczniowie nowo otwartego kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych.

Pani Dyrektor w swym przemówieniu życzyła uczniom, aby z radością i satysfakcją zdowbywali wiedzę oraz osiągali sukcesy. Podkreśliła, że uczniowie  dokonali dobrego wyboru wybierajac szkołę zawodową. 

Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali się w krótkiej części artystycznej recytując, śpiewając, tańcząc a także odgrywając scenkę.

Po ślubowaniu jak tradycja  nakazuje w  naszej szkole każda z klas posadziła pamiątkowe  drzewko. 

 

Więcej zdjęć w galerii

Udział młodzieży w Targach Agro Show 2016

Udział młodzieży w Targach Agro Show 2016

23.09.2016 r. uczniowie ZSZ Skalbmierz uczestniczyli w Międzynarodowej Wystawie Rolniczej BEDNARY AGRO-SHOW. Mogli zobaczyć najnowsze i najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze. To również kompleksowa wystawa nawozów, nasion, środków ochrony roślin.

Uczniowie mogli się zapoznać z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Można było zobaczyć sprzęt rolniczy podczas wykonywania pracy w polu na pokazie maszyn.

Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region

 

 

W ZSZ Skalbmierz ruszył projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Korzyści dla ucznia:

 • Blended e-learningowy kurs doradztwa zawodowego (32 godziny)
 • Warsztaty kompetencji informatycznych i naukowo-technicznych (15 godzin)
 • Kurs języka obcego w zakresie tematyki zawodowej (30 godzin)
 • Warsztaty dotyczące nowoczesnych rozwiązań wykorzystywanych w branżach zgodnych z inteligentnymi specjalizacjami regiony (24 godziny)
 • Warsztaty z elementami kształcenia dualnego z udziałem przedsiębiorców (20 godzin)
 • Warsztaty postaw przedsiebiorczych i kreatywności (32 godziny)
 • Warsztaty kompetencji matematycznych (20 godzin)
 • Indywidualne specjalistyczne kursy zawodowe w branżach zgodnych z inteligentnymi specjalizacjami regionu
 • Zbiorowe specjalistyczne kursy zawodowe w branżach zgodnych z inteligentnymi specjalizacjami regionu
 • Praktyki i staże dla uczniów
 • Dla aktywnych uczniów konkurs pn.: "Kreatywni Liderzy" oraz finansowanie udziału w targach branżowych i wystawach targowych

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

    1 września we wszystkich szkołach rozległ się pierwszy dzwonek. To znak, że dobiegł końca czas beztroskich wakacji, a nadszedł kolejny rok wytężonej pracy w celu zdobywania wiedzy. Początek roku szkolnego to szczególnie ważny dzień dla pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.

    Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu tradycyjnie już przywitali nowy rok szkolny udziałem we mszy świętej, po której udali się na salę gimnastyczną aby tam oficjalnie rozpocząć kolejny etap edukacji.

Oficjalnego otwarcia roku szkolnego 2016/2017 dokonała pani dyrektor Beata Malinowska która szczególnie ciepło przywitał pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Wszystkim uczniom życzyła sukcesów w nauce a nauczycielom wytrwałości w konsekwentnym dążeniu do celu. Pamiętając o tym, że 1 września to data znamienna nie tylko dla polskiej oświaty, ale także dla polskiej historii pani dyrektor w swym przemówieniu wspomniała 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na zakończenie został przedstawiony przydział klas i wychowawców dla poszczególnych klas. Po czym uczniowie rozeszli się na spotkania ze swoimi wychowawcami.

 

Więcej zdjęć w galerii

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

Drodzy uczniowie wakacje powoli dobiegają końca więc chcielibyśmy zaprosić was na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 które odbędzie się 1 września 2016 roku. W pierwszej kolejności msza święta w kościele parafialnym w Skalbmierzu o godzinie 8:00 a następnie spotkanie na sali gimnastycznej o 9:15

Zapraszamy

XIII Bieg o Puchar BMiG Skalbmierz oraz Dyrektora ZSZ Skalbmierz

W dniu 14 czerwca 2016r. Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu zorganizował XIII już edycję biegów przełajowych. Główni patroni zawodów i fundatorzy nagród to:

 • Urząd miasta i gminy Skalbmierz reprezentowany przez Burmistrza Michała Markiewicza
 • Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

Celem zawodów rozgrywanych już od 13 lat jest popularyzacja biegania rekreacyjnego jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu wśród dzieci młodzieży i dorosłych mieszkańców Skalbmierza i jego okolic. W prowadzeniu i sędziowaniu biegu aktywnie uczestniczyli nauczyciele – opiekunowie z przyjezdnych szkół. Nad bezpieczeństwem zawodów czuwali strażacy z OSP w Skalbmierzu. 

W zawodach wzięli udział uczniowie i uczennice z gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych ze Skalbmierza i jego okolic.

Na początku zawodów Pani Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu Beata Malinowska omówiła zasady i regulamin biegu.

 • Dystans 800 metrów dla dziewcząt gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
 • Dystans 1000 metrów dla chłopców.

Przywitanie uczestników biegu przez Panią Dyrektor Beatę Malinowską i Sekretarza UMiG Skalbmierz Mirosława Magnesa.

 

Uczestnicy biegu w akcji.

 

Uroczyste wręczenie: pucharów, dyplomów i symbolicznych nagród dla zwycięzców we wszystkich kategoriach wiekowych.

 

Zakończenie zawodów i pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników imprezy.

 

Wyniki zawodów

Gimnazja dziewczęta:

 1. miejsce            Magdalena Deka                   Gimnazjum Skalbmierz
 2. miejsce            Kwiecień Wioletta                 Gimnazjum Skalbmierz
 3. miejsce            Katarzyna Krawczyk             Gimnazjum Skalbmierz
 4. miejsce            Kwoka Zuzanna                     Gimnazjum Skalbmierz
 5. miejsce            Urantówka Faustyna              Gimnazjum Skalbmierz

 

Gimnazja chłopcy:

 1. miejsce            Odrobina Sebastian               Gimnazjum Skalbmierz
 2. miejsce            Walczak Arkadiusz               Gimnazjum Skalbmierz

Miejsca od 3 -5 nie zostały przyznane z powodu nieukończenia biegu przez zawodników.

 

Szkoły ponadgimnazjalne dziewczęta:

 1. miejsce           Bazan Magdalena                   ZSR Cudzynowice
 2. miejsce           Sobieraj Anna                         LO Kazimierza Wielka
 3. miejsce           Baran Ewelina                        ZSZ Odonów
 4. miejsce            Juszczyk Milena                     ZSZ Odonów
 5. miejsce            Ochenduszka Klaudia            ZSR Cudzynowice

 

Szkoły ponadgimnazjalne chłopcy:

 1. miejsce           Banaś Sebastian                      ZSR Cudzynowice
 2. miejsce           Kotwica Kacper                      LO Kazimierza Wielka
 3. miejsce           Możdżeń Bartłomiej               LO Kazimierza Wielka
 4. miejsce            Wilk Krystian                         NTZDZ Kazimierza Wielka
 5. miejsce            Dziula Krystian                      NTZDZ Kazimierza Wielka

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów za udział i zapraszamy za rok na kolejną już XIV edycję biegów przełajowych wokół skalbmierskiego zalewu.

WF - poza salą

WF - poza salą

Chcąc urozmaicić sobie zajęcia i jednocześnie korzystając z pięknej czerwcowej pogody klas III T S, postanowiła zrobić sobie przejażdżkę po najbliższej okolicy.

Pani Beata Malinowska – zabrała nas na lekcji w trasę – (mapka w załączeniu).

Przygotowaliśmy sobie nasze „dwukołowe mustangi i ruszyliśmy.

Wyjechaliśmy ze szkoły ok. 12.30 i po zrobieniu pętli wróciliśmy po godzinie.

Jak na pierwszy raz – tempo narzuciliśmy sobie dosyć duże.

Zadbaliśmy o zwoje bezpieczeństwo ubierając żółte kamizelki.

Dużo radości sprawiła nam ta wycieczka, więc postanowiliśmy częściej powtarzać taką formę zajęć.

Bieg przełajowy 2016

Burmistrz Miasta i Gminy oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych

 

zapraszają

na XIII bieg przełajowy

 

Organizator: Burmistrz Miasta i Gminy w Skalbmierzu Pan Michał Markiewicz, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu Pani Beata Malinowska i nauczyciele wychowania fizycznego Pan Paweł Gala i Pan Jacek Tora

Termin i miejsce zawodów: 14 czerwca 2016 r. godz. 9.00

Trasa biegu przebiegać będzie wokół skalbmierskiego zalewu.

Zgłoszenia: Należy dokonać do dnia 13 czerwca 2016 r. do godz. 1200  w sekretariacie szkoły tel. (41) 352-90-37

 

Zasady: Biegi przełajowe odbędą się w czterech kategoriach: (dziewczęta i chłopcy):

 • Szkoły Gimnazjalne – dziewczęta (dystans 800 metrów)
 • Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta (dystans 800 metrów)
 • Szkoły Gimnazjalne – chłopcy (dystans 1000 metrów)
 • Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta (dystans 1000 metrów)

Nagrody Indywidualne. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymują puchary
i dyplomy w każdej kategorii

 

Organizatorzy zapewniają opiekę medyczną (karetka pogotowia, pielęgniarka)

ORGANIZATORZY PROSZĄ O TELEFONICZNE POTWIERDZENIE PRZYBYCIA NA ZAWODY!!!

 

Serdecznie zapraszamy

 

               

Finał centralny ogólnopolskiego konkursu ,,Bezpiecznie od startu"

dyplom

Uczennica naszej szkoły i mistrzyni tegorocznego etapu wojewódzkiego konkursu „Bezpiecznie od startu” Monika Chećko wzięła udział  w finale centralnym, który odbył się 19 maja 2016 w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie. Jako zwyciężczyni etapu wojewódzkiego wraz z koleżanką z Buska Zdroju reprezentowała Izbę Rzemieślniczą   w Kielcach. Na finał centralny zjechało 45 uczestników z całej Polski, reprezentujących poszczególne regionalne izby rzemieślnicze. Finaliści mieli do rozwiązania test z wiedzy o bhp i prawie pracy, za który można było uzyskać maksymalnie 100 punktów. W trakcie rozwiązywania testu opiekunowie finalistów uczestniczyli w konferencji poświeconej wybranym zagadnieniom prawa pracy, a potem był wspólny spacer po warszawskim Starym Mieście i oczekiwanie na wyniki. Jury konkursu przedstawiło wyniki wszystkich finalistów, według których Monika uzyskała 77 punktów, co dało jej… 7 miejsce pośród wszystkich uczestników z całej Polski… Jest to duży sukc

es Moniki, który osiągnęła dzięki wytrwałej i systematycznej pracy. Mamy nadzieję, że kolejni uczniowie naszej szkoły pójdą w ślady Moniki i będą pracować dla osiągnięcia dobrych wyników i własnego rozwoju.

,,Nie masz pomysłu na siebie, SORBONA czeka na Ciebie"- relacja z dnia otwartego

W dniu 24 maja 2016 r. nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla gimnazjalistów intensywnie myślących, co dalej zrobić ze swoją edukacją. My mamy dla nich proste rozwiązanie - ,,Nie masz pomysłu na siebie, Sorbona czeka na Ciebie”.Gimnazjalistów witał kucharz i mechanik przedstawiciele najpopularniejszych zawodów naszej szkoły.

Atrakcje programowe rozpoczęły się od rozstrzygnięcia VI edycji konkursu ,,Moja Ziemia Rodzinna”. Tematem tegorocznej edycji były ,,Akweny na Ponidziu o wschodzie lub zachodzie Słońca”.

Konkurs rozstrzygnięto w dniu 22 maja 2016

Jury w składzie:

Przewodnicząca – pani  dyrektor Beata Malinowska

Członkowie – sekretarz Powiatu w Kazimierzy Wielkiej – pan Marek Krupa

                        Pan Adam Kalinowski – fotograf

                     Ks. Proboszcz z Marian Fatyga

dokonało wyboru najpiękniejszych fotografii.

I MIEJSCE – Daniel Wójcik klasa II – Publiczne Gimnazjum Samorządowe w Wielgusie

,pt. ,,OSTATNI PRZEBŁYSK SŁOŃCA NAD ZALEWEM W PIŃCZOWIE”  Opiekun Pani Renata Połetek

II MIEJSCE  Gaweł Wojciech klasa IIIb - Publiczne Gimnazjum w Skalbmierzu pt. ,,STAW W ROSIEJOWIE O ZACHODZIE SŁOŃCA”  Opiekun Maria Adamek

III MIEJSCE – Kinga Bator – Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej pt. „Spacer brzegami  Nidy” opiekun – pani Dorota Habas

WYRÓŻNIENIA

Wiktoria Cicha –Publiczne Gimnazjum Samorządowe w Wielgusie pt. ,,Zachód słońca nad zbiornikiem retencyjnym w Kazimierzy Wielkiej”, opiekun pani Renata Połetek

Joanna Łukasiewicz - Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich w Kazimierzy, opiekun  p. Dorota Habas

Weronika Woźnicka – klasa IIIb – Gimnazjum Cieszkowy – ,, Lustrzane jezioro . Przepiękny zachód słońca nad rozlewiskiem w Wiślicy”, opiekun p. Beata Buła

Nagrody w konkursie ufundował Starosta Powiatu Kazimierskiego.

Następnie zaprezentowano nowe kierunki kształcenia na rok 2016/2017: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji.

Słynna kreatorka smaku, Magda Gassler, po obejrzeniu obiektu szkolnego i degustacji wyrobów kulinarnych uczniów i zaprzyjaźnionych piekarni oraz restauracji wyjechała ze szkoły rozczarowana faktem, nie znalazła żadnego uchybienia, które mogłaby poddać swojej ostrej krytyce.  Rafał wcielił się w rolę pani dyrektor i pełnił rolę gospodarza szkoły podczas szkolnych rewolucji, oprowadzając panią Gassler, która na koniec podsumowała: „Wszystko super, gdybym była młodsza na pewno składałabym dokumenty do tej szkoły”.

Z niezwykłym entuzjazmem młodzież odebrała taniec ,,Bad Boys” – ‘Crazy Boys” czyli chłopców z klasy I i III oraz pokaz szkolnych strongmenów, którzy zaprezentowali swoją sprawność fizyczną. Łukasz wyciskał i przysiadał z „żywymi obciążnikami” tj. Wiktorem                           i Piotrkiem, „brał na klatę” ok. 130 kg. Finałem pokazu było wyciskanie żołnierskie, gdzie Wiktor posłużył jako „żywa sztanga”. Dziewczyny piszczały z zachwytu, a chłopaki klaskali z podziwu. Ada, Anita i Eunika pokazały jak zręcznie w rytm muzyki potrafią kręcić pałeczkami mażoretkowymi, a szkolny Zenek Martyniak śpiewał uprzyjemniając wszystkim czas.

Dobrym sprawdzianem dla przyszłych adeptów szkoły był udział w konkursach: ze znajomości przepisów ruchu drogowego, w zamianie kół na czas oraz „biciu piany na sztywno”. Było mnóstwo dobrej zabawy     i cenne nagrody dla zwycięzców.

            W ten dzień boisko szkolne zostało podzielone na trzy sektory.

W I sektorze można było podziwiać „Motory u Adama” oraz obejrzeć wzorcowy pokaz jazdy motorem, jak na egzaminie państwowym.

W II sektorze „Traktory Łukasza i Jerzego” – odbyły się jazdy próbne najnowszymi modelami traktorów VALTRA                      i CLASS wraz z narzędziami uprawowymi. I, co ciekawe, chętni gimnazjaliści mogli zasiąść za „sterami” tych kolosów.

III przejazd „Motodeską u Jacka”, był świetnym sprawdzeniem kondycji fizycznej, z którego korzystały zarówno dziewczęta jak             i chłopcy.

Jak co roku, współpracująca ze szkołą Staż Pożarna w Skalbmierzu, dała pokaz swoich możliwości.

            Piękny, słoneczny dzień, wypełniony atrakcjami i ciekawa oferta edukacyjna szkoły - to wspaniała zachęta dla gimnazjalistów.

 Dziękujemy sponsorom: Piekarni „Woźniak” ze Skalbmierza, Piekarni „dr Żurek” z Odonowa, Pizzerii ,,Fuks”                        z Kazimierzy Wielkiej oraz zaprzyjaźnionym zakładom fryzjerskim z Kazimierzy Wielkiej (paniom Danucie Pikulskiej                            i Małgorzacie Baładze).

Więcej zdjęć w galerii

SZKOŁA POZYTYWNEGO WYBORU

Dzień otwarty 2016

DYREKCJA I NAUCZYCIELE ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W SKALBMIERZU

ZAPRASZAJĄ  GIMNAZJALISÓW KLAS III I  WYCHOWAWCÓW

NA DZIEŃ OTWARTY

W DNIU 24 MAJA 2016r. w godz. od 9.00-12.00

W PROGRAMIE:

1. Spotkanie z Dyrekcją ZSZ i Magdą Gassler.

2. Prezentacja bazy dydaktyczne.

3. Pokaz sprzętu i sprawności strażaków.

4. Występy artystyczne młodzieży.

5. Prezentacja maszyn rolniczych.

6. Instrukaż nauki jazdy samochodem.

7.Roztrzygnięcie konkursu ,,Moja ziemia rodzinna".

7. Ciekawe konkursy z nagrodami.

  I wiele innych atrakcji. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

Certyfiakt

 

Konkurs Moja Ziemia Rodzinna

REGULAMIN VI EDYCJI  KONKURSU MOJA ZIEMIA RODZINNA

KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

AKWENY NA PONIDZIU O WSCHODZIE LUB ZACHODZIE SŁOŃCA

 

Postanowienia ogólne:

 1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu .
 2. Patronat Honorowy obejmuje Starosta Powiatu Kazimierskiego.

Cele konkursu:

 1. Uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno otaczającej nas przyrody Ponidzia.
 2. Pobudzenie aktywności twórczej w dziedzinie fotografii i plastyki.

Zasady uczestnictwa: konkurs fotograficzny

 1. Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjum, których pasją jest fotografia. Przedmiotem fotografii powinny być akweny Ponidzia.
 2. Do konkursu każdy uczestnik może zgłosić 2-3 fotografie  o dowolnym formacie.
 3. Zdjęcia utrwalone na fotografiach powinny być krótko  opisane.
 4. Zdjęcia  należy dostarczyć do ZSZ Skalbmierz w zamkniętej kopercie , w której zawarte będą następujące dane: imię i nazwisko uczestnika, adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna.
 5. Z dostarczonych prac, zostaną wybrane przez jury najciekawsze zdjęcia.
 6.  Z zebranych zdjęć powstanie wystawa fotograficzna w ZSZ Skalbmierz.
 7. Przesłane zdjęcia i nie będą zwracane. Z chwilą nadesłania prace przechodzą na własność organizatorów.
  Terminy:
 1. Termin nadesłania  prac upływa 18 maja 2016 roku.
 2. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 24 maja 2016 roku, o czym każdy z uczestników zostanie powiadomiony.

 

Nagrody:

 1. Prace oceni jury powołane przez organizatorów.
 2. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom.
 3. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

 

GORĄCO ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO FOTOGRAFOWANIA

AKWENÓW PONIDZIA.

 

Wszelkich informacji udziela organizator:

Zespół Szkół Zawodowych

ul. Kanonijska 7

28-530 Skalbmierz

Tel: 41-352-90-37 lub 500-009-925

Wygenerowano w sekund: 0.33
1,851,859 unikalne wizyty