Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Wrzesień 2022 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

,,Nasza szkoła najlepszą jest"

            Po długiej przerwie spowodowanej pandemią  Zespół Szkół Zawodowych  w Skalbmierzu gościł w swoich murach liczną grupę ósmoklasistów nie tylko z powiatu kazimierskiego ale i z ościennych.

           Przewodnim mottem spotkania było ,,Nasza szkoła najlepszą jest”.

           Grono uczniów i opiekunów przywitał Dyrektor ZSZ Pan Waldemar Czajka.

   Na sali gimnastycznej została przedstawiona fotorelacja oferowanych przez szkołę kierunków kształcenia i wydarzeń szkolnych.

Przyszli uczniowie zostali zapoznani nie tylko z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, ale mieli także możliwość udziału w różnych konkursach.

Uczniowie zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom swoje zainteresowania, które rozwijają zarówno w szkole, jak i poza nią. Ponadto umilali czas  gości występami wokalnymi. Uwagę od szkolnych artystów, odciągały obficie zastawione stoiska z kuszącymi wyrobami cukierniczymi, przygotowanymi przez uczennice klasy II branżowej szkoły I stopnia.

 Budynek szkoły został na ten dzień specjalnie przygotowany, by umożliwić odwiedzającym uczniom dokładne zapoznanie się z proponowanymi możliwościami nauki. Oprócz zaprezentowania dobrze wyposażonych sal przedmiotów ogólnokształcących, pokazano również pracownie przedmiotów zawodowych.

            Mechanicy pochwalili się zmodernizowaną salą do nauki mechaniki samochodowej, wykonali także szereg pokazów, między innymi wymianę sprzęgła w samochodzie, wymianę opon.

Zaprezentowano również nowoczesna pracownię gastronomiczną w której będą mogli się kształcić przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych.

            Wychodząc na plac szkolny, goście częstowali się kiełbaską z grilla. Na boisku szkolnym zaprezentowano sprzęt rolniczy, pod opieką instruktora jazdy można było wykonać jazdę próbną naszą „L”.

Jako że, w skalbmierskim mechaniku jest duża grupa pasjonatów motoryzacji niebywałą niespodzianką w dniu dzisiejszym był pokaz sprzętu wojskowego zaprezentowanego przez przedstawiciela  firmy Chamex z Kazimierzy Wielkiej.

            Zadowoleni uczniowie klas ósmych, długo rozmawiali ze starszymi koleżankami i kolegami, którzy raz jeszcze zachęcali ich do pojęcia nauki w tak wyjątkowej i bezpiecznej szkole. Mówili im o możliwości bezpłatnego kursu na prawo jazdy kategorii B  i T, udziału w projektach unijnych. Dyskutowali o realizowaniu swoich pasji, o łączeniu nauki z dodatkowymi zajęciami. Zachęcali, by odważnie podejmowali decyzję z wyborem szkoły, ponieważ tutaj mogą osiągnąć sukces i rozwijać swoje zainteresowania.

            Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu zakończył się na wesoło. Mamy nadzieję, że wielu goszczących w tym dniu uczniów wróci do nas, by przeżyć tutaj następne lata nauki.

 

 

 

 

Informacja dla Ósmoklasistów i ich Rodziców, Opiekunów

Informacja dla ósmoklasistów  oraz ich Rodziców i Opiekunów 

 

W dniu 16 maja 2022 został uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych powiatu kazimierskiego  na stronie   https://nabor.pcss.pl/kazimierzawielka/szkolaponadpodstawowa/

System ten umożliwi składanie wniosków o przyjęcie do naszych szkół.

Zachęcamy do składania wniosków i wyboru naszej szkoły jako „szkoły pierwszego wyboru".

Oferujemy naszą pomoc i wsparcie techniczne podczas składania wniosku                         i wydruku.

Udzielamy informacji codziennie w godzinach od 8 do 14.00 w sekretariacie szkoły  lub telefonicznie pod numerem  41 3529037.

 

Spotkanie z Rodzicami

Zapraszamy Rodziców/Opiekunów

na wywiadówkę

w dniu 17 maja 2022r.  o godz. 15.30

Praktyki zawodowe w Grecji cd.

Matura 2022

 

Maturą z języka polskiego na poziomie podstawowym w dniu dzisiejszym 4 maja  rozpoczęli swoje zmagania z egzaminem dojrzałości nasi absolwenci. Mimo początkowego zdenerwowania humory dopisywały i jak się okazało, "nie taki diabeł straszny".
Jutro egzamin z matematyki, potem jezyk angielski i 11 maja ostatni z matemartyki rozszerzonej.
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki

 

Święto Narodowe 3 Maja

Konstytucja 3 maja, właśc. Ustawa Rządowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją.🇵🇱🇵🇱

 🇵🇱Praktyki zawodowe w Grecji

 

1 maja grupa młodzieży wyjechała na praktyki zawodowe do Grecji. Dwa tygodnie tam spędzone zapewne poszerzą ich wiedzę oraz wzbogacą CV o nowe doświadczenia.
Projekt „Uczniowie z ZSZ w Skalbmierzu na europejskim rynku pracy” o numerze 2020-1-PL01-KA102-078849 jest finansowany w ramach Programu Unii Europejskiej Program Edukacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.

 

Pożegnanie absolwentów 2022

W piątek 29 kwietnia 2022 roku odbyło się uroczyste zakończenie szkoły przez klasę IV technikum.

Absolwentów pożegnał pan Dyrektor Waldemar Czajka. Następnie wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

,,Do zobaczenia w dorosłym życiu 
Życzymy Wam szerokiej drogi. Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los, będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie też, że jej drzwi będą dla Was zawsze otwarte. Niech omijają Was troski, smutki i zwątpienia, a towarzyszy radość, zrozumienie, przyjaźń i jakże potrzebna nadzieja." tymi słowami młodsi koledzy pożegali absowentów technikum.

Światowy dzień książki i praw autorskich

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
" Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetniania w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach" Cyceron.

 

Życzenia Świąteczne

Pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych, dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość życzą
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz cała społeczność uczniowska Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu 🐇🐑🐣

Konkurs dla ósmoklasistów ,,Bezpieczeństwo i technika samochodowa"

 

8 kwietnia w Zespole Szkól Zawodowych w Skalbmierzu odbyła się kolejna edycja konkursu "Bezpieczeństwo i technika samochodowa" pod patronatem dyrektora szkoły Waldemara Czajki.
Do konkursu stanęło 21 dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych w Skalbmierzu, Cudzynowicach, Kazimierzy Wielkiej, Sokolinie, Opatowcu, Dobiesławicach, Kamieńczycach, Czarnocinie.
Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Dobiesławic, którą reprezentowali Dawid Tańculski i Daniel Tańculski.
Drugie miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Kazimierzy Wielkiej: Bartosz Bryła i Maciej Kowalski.
Na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu: Paweł Kądziela i Aleksander Belski.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy

 

Palma Wielkanocna 2022

Po dwóch latach przerwy,spowodowanych pandemią, wróciliśmy do pięknej tradycji przygotowywania palmy wielkanocnej na Niedzielę Palmową


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Start kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej miał miejsce w dniu 29 marca br. Etap gminny zorganizowany przez władze samorządowe i gminny zarząd OSP w Skalbmierzu zgromadził 16 uczestników, wśród nich nasze uczennice Annę Czarny i Małgorzatę Wiśniowską. Uczestnicy rozwiązywali test pisemny i odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Komisja konkursowa pod przewodnictwem młodszego brygadiera Krzysztofa Wojtasika sprawdziła testy i oceniła wypowiedzi uczestników w części ustnej. W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajęła Anna Czarny, natomiast II Małgorzata Wiśniowska. Na podstawie regulaminu kwalifikacje do etapu powiatowego uzyskała Anna Czarny. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dobry wynik w dalszej części OTWP.


Solidarni z Ukrainą cz.II

 

"Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz"😀♥️
Dziękujemy całej społeczności szkolnej za dar serca na rzecz osób potrzebujących, w ramach akcji szkolnego klubu wolontariatu - Solidarni z Ukrainą 🇺🇦🇵🇱

Zawody sportowe

 

W piątek  4 marca nasza drużyna zdobyła mistrzostwo w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej 🥇🏆🏐
Brawo chłopaki, gratulacje dla trenera 👍

 

Solidarni z Ukrainą

We współpracy z Fundacją Dajemy Wybór włączamy się w akcję pomocy na rzecz walczącej Ukrainy.
Zwracamy się do uczniów i ich rodzin, nauczycieli oraz pracowników szkoły o dar serca.
Co zbieramy?
* środki opatrunkowe i leki przeciwbólowe
* środki higieniczne
* żywność i środki higieniczne dla dzieci
* żywność hermetycznie zamykaną typu konserwy
* śpiwory, koce, termosy
* Nie zbieramy odzieży i obuwia!!!!
Wszystkie rzeczy można przynosić już od jutra do sekretariatu lub biblioteki szkoły.
Pomóżmy w tak błahy sposób jak zakup konserwy, paracetamolu czy chusteczek nawilżających.
Ukraina walczy o swoją i naszą przyszłość.🇺🇦🇵🇱
Z góry dziękujemy i liczymy na otwartość Waszych serc.
Szkolny Klub Wolontariatu

1marca Narodowy Dzień Pamięci,, Żołnierzy Wyklętych"

 

Młodzież ZSZ w Skalbmierzu 1marca Narodowy Dzień Pamięci,, Żołnierzy Wyklętych" uczciła krótkim apelem żołnierzy niezłomnych.
,,Żołnierze Wyklęci", najwierniejsi obrońcy Rzeczypospolitej, skazani na hańbę, nazywani "zaplutymi karłami reakcji..." doczekali się wreszcie czasów, że o nich się mówi i pamięta.
W tym dniu szczególnym solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami Ukraińcami. Mówimy NIE wojnie i dramatowi jaki się dzieje w XXI wieku w Europie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022

 

Podczas 30 finału WOŚP nasze uczennice zebrały 909,61zł.
Nie straszna im była dzisiejsza aura, dziękujemy ♥️❤️ gramy do końca świata i jeden dzień dłużej

Rozpoczęcie naboru na praktyki zagraniczne w Grecji

Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu rozpoczyna rekrutację uczestników w ramach projektu „Uczniowie z ZSZ w Skalbmierzu na europejskim rynku pracy”, numer 2020-1-PL01-KA102-078849, finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt na aktualnym etapie zakłada mobilność zawodową w Grecji dla 25 uczniów (będzie to odpowiednio 15 i 10 uczniów z technikum pojazdów samochodowych oraz technikum mechanizacji rolnictwa), którym towarzyszyć będzie 2 nauczycieli jako osoby towarzyszące. W ramach mobilności uczniowie realizować będą 80-godzinny program praktyk zawodowych oraz program edukacyjno-kulturowy.

 

Dokładny harmonogram rekrutacji i wszelkie szczegóły dotyczące grupy docelowej projektu znajdują się w Regulaminie Rekrutacji, który stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia. Prosimy o dokładne zapoznanie się z tym dokumentem i spełnienie wszystkich wymagań. Formularze zgłoszeniowe i inne potrzebne dokumenty można pobrać poniżej lub znaleźć w Sekretariacie Szkoły. Wszelkie pytania czy wątpliwości, a także wypełnione formularze kierować do Koordynatora Projektu – Pani Beaty Zaręby-Majewicz

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PROJEKTU

REGULAMIN REKRUTACJI

REGULAMIN WYJAZDU NA ZAGRANICZNĄ MOBILNOŚĆ ZAWODOWĄ

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI

Razem na święta

W ramach akacji ,,Razem na święta’’ uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu przygotowali kartki świąteczne z życzeniami, stroiki oraz słodycze dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w BejscachWygenerowano w sekund: 0.07
30,541,258 unikalne wizyty