Zegar

Kalendarz

<< Marzec 2017 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Krew może uratować czyjeś życie

Krew może uratować czyjeś życie

Krew może uratować czyjeś życie. Chcielibyśmy serdecznie zaprosić na kolejną akcję krwiodawstwa w naszej szkole, która odbędzie się w dniu 14 marca w godzinach 9:00 - 11:00. Serdecznie zapraszamy również mieszkańców naszego miasta i okolic. Pamietajmy: ODDAJĄC KREW RATUJEMY LUDZKIE ŻYCIE.

Wycieczka do FCA Poland FIAT

Wycieczka do FCA Poland FIAT

W dniu 13.02.2017 r. uczniowie klasy I Ts/MR uczestniczyli w wycieczce do FCA POLAND Fiat w Tychach. Jest to największa fabryka Fiata w Europie, produkuje Fiata 500, Lancie Ypsilon i Forda Ka. Uczniowie podczas wycieczki zapoznali się z procesem produkcji samochodów, obejrzeli całą linie produkcyjną od momentu wjazdu blachy do tłoczni poprzez zgrzewanie konstrukcji, spawalnię, lakiernię, diagnostykę aż po zjazd samochodów z taśmy do magazynu. Największe zainteresowanie wśród młodzieży wywołał dział 18 robotów , które w kilkanaście sekund zgrzewają całe nadwozie samochodu.

Dla uczniów była to prawdziwa lekcja techniki.

Zawody sportowe piłki siatkowej w Kazimierzy Wielkiej

Zawody sportowe piłki siatkowej w Kazimierzy Wielkiej

21 lutego 2017 roku uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznych zawodach piłki siatkowej w Kazimierzy Wielkiej.

Po raz pierwszy w historii tych zawodów szkoła nasza wystawiła drużynę żeńską, opartą głównie o uczennice pierwszej klasy technikum gastronomicznego naszej szkoły. Dziewczęta nasze zajęty czwarte miejsce i godnie zaprezentowały się na tych zawodach. Drużyna wystąpiła w składzie

 

 1. Fryt Kamila

 2. Kawka Karolina

 3. Rubacha Marta

 4. Kwiecień Emilia

 5. Kwiecień Milena

 6. Pietras Ewelina

 7. Gołębiowska Dominika

Wyróżniającą zawodniczką naszej drużyny była Pietra Ewelina.

Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego Jacek Tora.

 

Drużyna chłopców w składzie

 

 1. Pieron Seweryn

 2. Konwant Tomasz

 3. Gołębiowski Artur

 4. Maj Kamil

 5. Sikorski Krystian

 6. Wąs Dariusz

 7. Zych Wojciech

 

zajęła trzecie miejsce i rozegrała kilka bardzo dobrych meczów w tym turnieju.

Cała drużyna grała na równym dobrym poziomie.

Opiekunem drużyny i trenerem jest Jacek Tora.

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za godne reprezentowanie szkoły na tej imprezie sportowej.

Od jutra rozpoczynamy już przygotowania do kolejnego turnieju za rok.

Wywiadówka semestralna

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej  na wywiadówkę semestralną

w dniu 20.02.2017(poniedziałek) o godz. 15.30 

25 finał WOŚP

25 finał WOŚP

 

W 25-tym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Monika Wójcik, Patrycja Wójcik, Faustyna Urantówka, Marta Rubacha, Marcin Kopeć, Adam Koruba, Hubert Więckowski, Mateusz Belski, Rafał Kowalski nie szczędzili swojego czasu i energii  dzielnie zabiegając o każdą złotówkę. Wolontariusze zebrali łącznie 2742,37 złotych, bijąc dotychczasowe rekordy Zespołu Szkół Zawodowych. W godzinach popołudniowych w budynku straży w Skalbmierzu odbył się koncert WOŚP, w którym wystąpili także uczniowie naszej szkoły. Dziewczęta z klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych: Katarzyna Florkiewicz, Paulina Grzesik, Paula Karbowniczek, Karolina Kawka, Paulina Kluch, Marta Rubacha, Paulina Sito, Paulina Woźnicka zatańczyły zumbę. Chłopcy z klasy IV technikum Krzysztof Różycki, Dawid Nawrot, Tomasz Zmarlak, Artur Gołębiowski, Sebastian Górniak, Adrian Kawalec, Dariusz Wąs, Krzysztof Kasperek, Tomasz Kobyłka i Błażej Kozłowski rozbawili widzów wspaniałym układem tanecznym łączącym kilka gatunków muzyki. Solo wystąpił Patryk Piotrowski i zaśpiewał dwie piosenki „Jeszcze dzień, najwyżej dwa” zespołu CLASSIC oraz „Niebezpiecznie piękny świt” zespołu PLATEAU. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnym finale WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Tradycyjnie w niedzielę gramy z WOŚP. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji. O godz 16:00 w Remizie OSP w Skalbmierzu rozpocznie się koncert w którym wystąpią m.in. uczniowie naszej szkoły. Zapraszamy.

Studniówka 2017

Studniówka 2017

„Bo coś w szaleństwach jest z młodości”… tymi słowami maturzyści ZSZ w Skalbmierzu, Kamil Pabiś i Artur Gołębiowski, powitali zaproszonych gości na balu studniówkowym, 7 stycznia w lokalu „Euforia”. Zgodnie z tradycją, pani dyrektor Beata Malinowska wraz z panią wicedyrektor Anną Kruk i wychowawczynią Gabrielą Skowron rozpoczęły studniówkę poprzez uroczyste przecięcie wstęgi. Bal studniówkowy rozpoczęto staropolskim tańcem – polonezem, perfekcyjnie wykonanym przez uczniów. Ze strony rodziców ciepłe słowa i podziękowania skierowała p. Aleksandra Piotrowska. Były również życzenia dobrej zabawy oraz powodzenia na maturze i egzaminach zawodowych ze strony starosty kazimierskiego pana Jana Nowaka oraz prezesa spółdzielni w Sielcu – Kolonii….., pana Mirosława Fuci. Następnie uczniowie podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wychowawczyni za cztery lata wspólnej pracy, za sukcesy i chwile radości, wręczając im kwiaty. Dla wszystkich rodzice przygotowali słodką niespodziankę w postaci ogromnego tortu. Na zakończenie części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do tańca; poprzedzonego walczykiem z kadrą nauczycielską.. Po części oficjalnej chłopcy z „mechanika” przedstawili pokaz taneczny „ na wesoło”, który do łez rozbawił zaproszonych gości. Była też chwila refleksji w trakcie oglądania prezentacji multimedialnej – „Tak to się zaczęło…”, na której mogliśmy obejrzeć prezentację zdjęć uwieczniający aktywny udział uczniów w życiu klasy i szkoły.

Zabawa trwała do białego rana a parkiet nie pustoszał ani na chwilę. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że nie wiedzieli, iż takie pokłady energii w nich drzemią i jakimi wybitnymi tancerzami są, aż do balu studniówkowego!!!

Dziękujemy pani Magdalenie Grzesik, która uwieczniła ten wieczór wykonując reportaż zdjęciowy.

 

Więcej zdjęć w galerii

,,Dopal dopalaczom"

,,Dopal dopalaczom"

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzieli udział  w warsztatach  profilaktyczno-edukacyjnych przygotowanych przez p. Karolinę Czaplę-Łuźniak we współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Busku Zdroju. W miesiącu grudniu gościliśmy w naszej szkole panią Ewelinę Dąbrowską , która  poszerzyła wiedzę uczniów na temat  wpływu narkotyków, dopalczy na organizm. Tegoroczne spotkanie miało nieco inny charakter uczniowie nie tylko słuchali ale  również zabierali głos, wypowiadali swoje opinie, dzielili się wnioskami i spostrzeżeniami.

Nowe wiadomości na temat zażywania dopalaczy i ich  konsekwencje zostały poprte przykładami z życia. Przypadki innych młodych ludzi ich wypowiedzi po tym jak cudem zostali odratowani dzieki pomocy innych osób  nadal szokują naszych uczniów.

Uczniowie i uczennice przyznali , że dużo wiedzą na temat narkotyków i dopalaczy bo  ten problem niestety ciagle jest od kilku lat, ale zgodnie stwierdzili, że warto brać udział w tego typu spotkaniach, być uświadomionym ,  bo wiedza może kiedyś uratować komuś życie.

Uczniowie i uczennice uczestniczący w warsztatch:

Klasa  IT: Kwiecień Emilia, Fryt Kamila, Belski Mateusz, Rogala Maciej

Klasa IIT: Szostak Kamil, Nadybał Grzegorz, Dera Piotr

Klasa IIIw: Sutor Anita, Darmoń Joanna, Kępa Wioletta

Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

Wspaniałych, pełnych ciepła rodzinnego Świąt Bożego Narodzenia,

a w Nowym Roku 2017 samych sukcesów

i spełniania wszystkich marzeń :)

Licytacja bombek choinkowych

Licytacja bombek choinkowych

Do dnia 19 grudnia w naszej szkole można licytować stroiki oraz ozdoby choinkowe wykonane przez naszych uczniów. Pieniądze uzyskane z licytacji przeznaczymy na zakup żywności oraz środków czystości dla najbardziej potrzebujących rodzin z powiatu kazimierskiego.

Świąteczna Paczka

Świąteczna Paczka

Ogłaszamy zbiórkę żywności oraz środków czystości. Przyniesione produkty składamy w bibliotece oraz w sali nr 15. Dnia 19 grudnia odbędzie się licytacja ozdób świątecznych oraz zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na ten cel.

XIII Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego

XIII Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego

Po raz trzynasty Kazimierski Ośrodek Kultury w Kazimierzy Wielkiej zorganizował przegląd twórczosci Jacka Kaczmarskiego - poety, kompozytora, pieśniarza i barda „Solidarności". Był to przegląd recytatorski i wokalny. W tym roku naszą szkołę reprezentowali : Norbert Wróbel z akompaniamentem pana Jacka Tory oraz Natalia Bysińska, którą przygotowywała pani Dorota Bijak.

10 grudnia 2016 roku w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Kazimierzy Wielkiej odbył się koncert laureatów. Wśród nich była Natalia Bysińska, która uplasowała się na drugiej pozycji, recytując utwory ,,Podróże Guliwera" i ,,Monachijskie buki". Natali oraz wszystkim laureatom gratulujemy.

Warsztaty artystyczne "W oczekiwaniu na Boże Narodzenie" 2016

Warsztaty artystyczne "W oczekiwaniu na Boże Narodzenie" 2016

9 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach artystycznych "W oczekiwaniu na Boże Narodzenie". Wykonane przez uczniów stroiki oraz ozdoby choinkowe zostaną zlicytowane na aukcji a uzyskane pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne.

 

Więcej zdjęć w galerii

Konkurs "Bezpieczeństwo i technika samochodowa" dla gimnazjalistów

Konkurs "Bezpieczeństwo i technika samochodowa" dla gimnazjalistów

Po raz kolejny w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu odbył się konkurs „Bezpieczeństwo i technika samochodowa” dla uczniów szkół gimnazjalnych. Tematyka konkursu wydaje się przyciągać  i staje się popularna wśród gimnazjalistów, bowiem  do  tegorocznej edycji w szranki zawodów stanęło 11 dwuosobowych zespołów gimnazjalistów z Cieszków, Działoszyc, Kazimierzy Wielkiej, Pałecznicy, Skalbmierza i Topoli.  W pierwszej  części uczestnicy przystąpili do rozwiązania testu z dziedziny przepisów ruchu drogowego, rozpoznawania logo marek samochodowych i części zespołów pojazdów samochodowych. Tutaj zawodnicy wykazali się dobrą orientacją, a różnice punktowe pomiędzy zespołami były minimalne. Z kolei w drugiej części, już praktycznej, przyszło im wykazać się nie tylko znajomością części maszyn czy materiałów, ale również toczyli walkę z czasem, bo szybkość trafnej decyzji to pożądane cechy współczesnego mechanika. Natomiast clou  tegorocznego konkursu to sprawdzian umiejętności manualnych i współpracy partnerów przy zmianie kół samochodowych. W tej części również widać było determinację i wolę jak najlepszego wykonania zadania, bo wynik tej konkurencji mógł przeważyć szalę zwycięstwa.

Po emocjonującej  rywalizacji komisja konkursowa pod przewodnictwem p. Łuksza Pudo skrupulatnie podsumowała punktację według której zwycięskim zespołem okazali się gimnazjaliści z Działoszyc.

Zwycięski zespół reprezentowali Piotr Sutor i Hubert Jakubas.

Kolejne miejsca na podium zajęły zespoły z Cieszków II i Skalbmierza III.

  Wręczając nagrody zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu, dyrektor szkoły p. Beata Malinowska, gratulowała wszystkim osiągniętych wyników, zaangażowania i zachęcała młodzież do podtrzymywania i rozwijania zainteresowań technicznych.

 

Więcej zdjęć w galerii

11 listopada - narodowy Dzień Niepodległości

11 listopada - narodowy Dzień Niepodległości

Dnia 10 listopada 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. Część artystyczną przygotowaną przez młodzież z klas ITż/ms/mr, Iw, IIITs/mr, IVTs/mr pod opieką p. Ilony Lipka poprzedziło wprowadzenie pocztu sztandarowego oraz wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Młodzi aktorzy zaprezentowali wzruszający montaż słowno – muzyczny. Przypomnieli zgromadzonym na apelu uczniom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy Europy.

Tematem przewodnim był motyw walki o wolność, niepodległość Polski od powstania kościuszkowskiego do czasów Solidarności.

W atmosferę tamtych czasów wprowadzili nas: Kamila Koczur, Paulina Woźnicka, Kasia Florkiewicz, Kamila Fryt, Marcin Fidala, Jakub Niziński, Michał Włosowicz, Rafał Kowalski, Wojtek Zych, Sebastian Bujak, Damian Chećko, Patryk Piotrowski, Norbert Wróbel, Krzysztof Rózycki – oprawa muzyczna.

Przypomnieli koleżankom i kolegom, że ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek. Skłaniali tym samym do zastanowienia nad  odpowiedzią  na pytania: czy szanujemy symbole narodowe, polski hymn; czy  troszczymy się o poprawność języka polskiego, czy zachowujemy polskie tradycje narodowe.  

Na zakończenie p. dyrektor Beata Malinowska  podziękowała wszystkim  za obecność, a także  księdzu proboszczowi Marianowi Fatyga, który zaszczycił nas swoją obecnością. Szczególne słowa podziękowania skierowała w stronę młodych artystów,  za ich  pracę. Podkreśliła, jak ważne jest dla nas Polaków to niezwykłe święto obchodzone, co roku 11 listopada. Ta niecodzienna lekcja historii pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o wolność i niepodległość.

 Uczniowie – artyści przedstawili ten sam program muzyczno-słowny w kościele Św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu dla licznie zgromadzonych parafian.

 

Więcej zdjęć w galerii

Spotkanie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas technikum i zasdniczej szkoły zawodowej na spotkanie                          z wychowawcami klas w dniu 15 listopada 2016 r o godzinie 15.30

Pielgrzymka do Krakowa

Pielgrzymka do Krakowa

 

Dnia 27 października 20126 roku odbyliśmy pielgrzymkę do Krakowa. Nawiedziliśmy sanktuarium św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.

Celem naszej wycieczki, było pogłębienie wiedzy o tych świętych, którzy byli szczególnymi orędownikami Bożego Miłosierdzia.

Nasz wyjazd miał wymiar szczególny, gdyż rok który przeżywamy jest poświęcony w całym kościele Bożemu Miłosierdziu.

Wycieczka klasy IT do Kielc

Wycieczka klasy IT do Kielc

 

25.10.2016 uczniowie i uczennice klasy I „T” wybrali się  wraz z wychowawczynią i panią od j.polskiego na wycieczkę do Kielc i Oblęgorka.

Celem wyprawy było poszerzenie wiedzy historycznej, a także literackiej.

Najpierw obejrzeliśmy od dawna reklamowany film pt „Wołyń”, a potem zwiedziliśmy muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Film, który zobaczyliśmy pokazywał okrucieństwo II  wojny światowej, mówił o prześladowaniu Polaków ze strony Ukraińców i był nie tylko poruszający, ale też wstrząsający.

Muzeum w Oblęgorku, dar narodu polskiego dla Sienkiewicza to dworek, gdzie pisarz-noblista tworzył swoje dzieła. Oblęgorek był ulubionym miejscem wypoczynku autora Trylogii, który myślał nawet,  by osiąść tu na stałe. Pamiątek po pisarzu jest tu mnóstwo, a wśród darów okazale prezentowała się skrzynia cukru,  ofiarowana Sienkiewiczowi przez pracowników cukrowni z  Kazimierzy Wielkiej.  Wychodząc z dworku oblęgorskiego zrobiliśmy jeszcze pamiątkowe zdjęcie.

    Pełni wrażeń wróciliśmy do Skalbmierza.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2016 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Życzenia pani Dyrektor, nauczycielom i pracownikom oświaty złożył ks. proboszcz Marian Fatyga oraz przewodniczący Samorządu Szkolnego Kowalski Rafał.

Pani Dyrektor korzystając z okazji wręczyła nagrody nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, dziękując im za osobisty wkład pracy i zaangażowanie na rzecz rozwoju oświaty i wychowania, życząc dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Nagrodę Starosty Kazimierskiego otrzymał Waldemar Czajka, natomiast nagrodę dyrektora szkoły otrzymali nauczyciele: Łukasz Pudo, Leszek Kawiorski, Jerzy Gorgoń, Stanisław Bielecki, Ilona Lipka, Anna Kruk

W dalszej cześci programu uczniowie klas III i IV przedsyawili część artystyczną.

Ślubowanie klas pierwszych 2016

Ślubowanie klas pierwszych 2016

W dniu 13 pażdziernika 2016r  odbyło się uroczyste ślubowanie uczyniów klas pierwszych  Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji,  Grona Pedagogicznego, Rodziców  i całej społeczności szkolnej z przejęciem powtarzali słowa przysięgi ślubując dbać o dobre imię szkoły, rzetelnie i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia.

W tym roku poraz pierwszy ślubowali uczniowie nowo otwartego kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych.

Pani Dyrektor w swym przemówieniu życzyła uczniom, aby z radością i satysfakcją zdowbywali wiedzę oraz osiągali sukcesy. Podkreśliła, że uczniowie  dokonali dobrego wyboru wybierajac szkołę zawodową. 

Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali się w krótkiej części artystycznej recytując, śpiewając, tańcząc a także odgrywając scenkę.

Po ślubowaniu jak tradycja  nakazuje w  naszej szkole każda z klas posadziła pamiątkowe  drzewko. 

 

Więcej zdjęć w galerii

Wygenerowano w sekund: 0.22
2,175,942 unikalne wizyty