ZSZ Skalbmierz
Zegar
Losowe zdjęcie
Kalendarz
<< Kwiecień 2015 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Brak wydarzeń.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Debata z młodzieżą ,, Bezpieczeństwo młodzieży szkolnej na terenie powiatu kazimierskiego"

 W dniu 19 marca 2015r w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu została przeprowadzona debata zorganiozwana przez Komendę Powiatową Policji w Kazimerzy Wielkiej. Celem debaty było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań młodzieży szkolnej w obszarze poprawy bezpieczeństwa.

Informacja na storonie KPP w Kazimierzy Wielkiej


Zapraszamy do konkursu ,,BEZPIECZŃSTWA I TECHNIKI SAMOCHODOWEJ"

Uczniów klas II i III gimnazjum zapraszamy do udziału w kokursie,,Bezpieczeństwa i techniki samochodowej" który odbędzie się w dniu 27 marca 2015 o godz. 10.00.


Uczniowie z naszej szkoły najlepszymi w piłce siatkowej w powiecie kazimierskim.

W dniu 3 lutego 2015 w Kazimierzy Wielkiej  na terenie kazimierskiej hali sportowej został rozegrany turniej piłki siatkowej dla szkół ponadgimnazjalnych. Patronem turnieju  było miasto i gmina Kazimierza Wielka.


dyskoteka szkolna

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na dyskotekę szkolną z okazji Walentynek, która odbędzie się 13 lutego od godz. 18-tej. Dla wszystkich wstęp za symboliczną złotówkę:) Uczniowie z innych szkół oraz gimnazjaliści z klas trzecich wejście po okazaniu legitymacji szkolnej. Świetna zabawa i dobra muzyka gwarantowana:)


szkolenie: Firmy Kan-therm Sp.z o. o. oraz Thermaflex Izolacje Sp.z o.o.
szkolenie: Firmy Kan-therm Sp.z o. o. oraz Thermaflex Izolacje Sp.z o.o.

28 stycznia uczniowie klasy IITS/MR mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami firm: Kan-therm Sp.z o. o. reprezentowaną przez Pana Piotra Stefana oraz Thermaflex Izolacje Sp.z o.o.  reprezentowaną przez Panów Ryszarda Sajnóg i Zbigniewa Kiliańczyka.

W zakładach produkcyjnych KAN w Polsce i Niemczech wytwarzane są wysokiej jakości rury tworzywowe z polietylenu i polipropylenu, złączki z tworzyw sztucznych PPSU i PP-R oraz z mosiądzu, metalowe rozdzielacze i armatura, izolacje termiczne do ogrzewania podłogowego a także szeroka gama wyrobów z blachy, w tym szafek instalacyjnych.KAN jest pierwszym, i jak dotychczas jedynym, producentem nowoczesnych złączek instalacyjnych z PPSU w  Polsce. Ponadto firma zajmuje się bezprzewodową automatyka sterującą KAN-therm Smart do instalacji ogrzewania podłogowego lub ściennego. Ciekawostką jest , że swoje nowoczesne rozwiązania technologiczne wykorzystali przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie.

 Thermaflex Izolacje Sp. z o. o. zajmuje wiodącą pozycję w Polsce w branży izolacji technicznych ze spienionych poliolefin oraz jest producentem elastycznych, preizolowanych rur Flexalen. Ich specjalistyczna technologia zastosowana została do przepompowywania wód geotermalnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

Najpierw teoria a później praktyka:)

Chłopcy wykonywali cięcie rur z tworzyw sztucznych, przygotowywali  końcówki rur z tworzyw sztucznych do montażu, wykonywali połączenia rozłączne i nierozłączne  rur z tworzyw sztucznych - stosując nowoczesne sposoby łączenia rur. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wykształcenie techniczne w branży mechanicznej daje dobrą podbudowę na przyszłość. Rozszerza horyzonty na inne dziedziny techniczne i daje większe możliwości dobrego zawodu

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150206/POWIAT0103/150209214


Wywiadówka semestralna

W dniu 29 stycznia 2015r.o godz.15.30 odbędzie się wywiadówka semestralna.

Zapraszamy wszystkich rodziców.


Boże Narodzenie 2014
Boże Narodzenie 2014

Zdrowych - bo to najważniejsze,

Pełnych miłości - bo to sens życia,

Wiary we własne siły - bo to pozwala przetrwać trudne chwile,

Nadziei - bo wtedy niemożliwe staje się możliwe.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych oraz szczęśliwego Nowego 2015 Roku:)


XI Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskeigo
XI Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskeigo

XI Przegląd Twórczosci Jacka Kaczmarskiego

W środę, 10 grudnia odbył się konkurs recytatorski. Utwory barda "Solidarności" oraz wiersze poświęcone okresowi stanu wojennego, deklamowało 22 uczniów ze szkól średnich i gimnazjów z terenu powiatu kazimierskiego.

W konkursie wzięli udział także uczniowie naszej szkoły: Bysińska Natalia z kl.IS/W, Włudarska Adrianna z kl. IIW oraz Piotrowski Patryk z kl. IITS/MR. Uczniowie zostali przygotowani przez p.Dorotę Bijak.

W sobotę, 13 grudnia w godzinach południowych w sali widowiskowej Kazimierskiego Domu Kultury miała miejsce druga częsc konkursu - konkurs piosenki. Na scenie wystąpiło 25 wykonawców. któzy reprezentowali szkoły z powiatu kazimierskiego i buskiego.

Trzecie miejsce w konkursie piosenki zdobył duet: Wróbel Norbert z kl.IITS/MR - śpiew oraz Galus Mateusz z kl.ITS/MR - akompaniament. Uczniowie przygotowani przez p. Ilonę LIpka wykonali utwór " Mury".

Gratulujemy laureatom!!!


Sportowy Okrągły Stół w ZSZ w Skalbmierzu

W dniu 25 listopada o godzinie 11:25 w sali nr 11 odbyła się debata ogólnoszkolna na temat wychowania fizycznego.

http://blogiceo.nq.pl/skalbmierz/


To już 55 lat skalbmierskiego mechanika
To już 55 lat skalbmierskiego mechanika

Czas mija bardzo szybko i nawet nie obejrzeliśmy się jak upłynęło 55 lat istnienia naszej szkoły. Śpiewem ,,Gaude Mater Polonia” rozpoczęła się w dniu 14 listopada 2014 roku podniosła uroczystość obchodów 55-lecia  Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu.

http://www.youtube.com/watch?v=KQDwoWcAUyg


Święto Odzyskania Niepodległośći
Święto Odzyskania Niepodległośći

" Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek i nie ma prawa do przyszłosci" - takie motto przyświecało obchodom 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległosci. W montażu muzyczno - słownym uczniowie przypomnięli nam historię, kiedy to po 123 latach niewoli Polska odrodziła się na nowo. 

W akademii udział wzięli: Damian Osiński, Norbert Wróbel, Patryk Piotrowski, Piotr Zych, Wojciech Zych, Michał Włosowicz, Konrad Mleczek oraz Damian Chećko.


Kierunek na firmy rodzinne - Mogę zostać przedsiębiorcą
Kierunek na firmy rodzinne - Mogę zostać przedsiębiorcą

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczą w projekcie edukacyjnym realizaownym przez Stowarzyszenie odnowy Obszarów Wiejskich ,,Wieś i Europa" i Narodowy Bank Polski. Celem projektu jest przygotowanie młodzieży do prowadzenia firm rodzinnych, na zajęciach poruszane sa zagadnienia z przedsiębiorczości, analizy fiansowej, rachunkowosći. Dzięki tej wiedzy uczniowie naszej szkoły poszerzą wiadomości związane z założeniem i prowadzeniem własnej firmy.


JUBILEUSZ 55-LECIA ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH
JUBILEUSZ 55-LECIA ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH

Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu istnieje od 1959 roku. Ma swoją historię, tożsamość i piękną tradycję. Wrósł w środowisko. Mury szkoły opuściło już kilka pokoleń wychowanków. Już niebawem bo 14 listopada 2014r. o godz. 11.00 w naszej szkole będziemy ochodzić Jubileusz 55-lecia szkoły.


Straszny mechanik
Straszny mechanik

31 października upiory ,wampiry i duchy opanowały Skalbmierski mechanik.

W taki sposób młodzież propagowała anglojęzyczne święto Halloween.

Oprócz pomysłowych kostiumów nie zabrakło słodkości , za dobry żart.

Gdyż uczniowie trochę zmienili hasło „cukierek albo psikus” na „cukierek za psikus”.

Każdy przebrany był tego dnia nie pytany Smile


Pamiętamy... Wszystkich Świętych
Pamiętamy... Wszystkich Świętych

Palą się znicze...

Przypominają, 

Że ktoś odchodzi,

Inni zostają.

Pośród cmentarzy

Cichych uliczek

Jak wierna pamięć - 

Palą się znicze...

Ryszard Przymus "Znicze"

Pamiętamy o naszych zmarłych kolegach, koleżankach, nauczycielach oraz pracownikach obsługi 


,,Święto drzewa "
,,Święto drzewa "

„Milsze jest człowiekowi jedno drzewo, które zasadził,

niż cały ogród przez innych zasadzony”

                                                    Wojciech Bogusławski


Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły, pragnę przekazać serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wielu sukcesów, które będą powodem satysfakcji i spełnienia zawodowego, radości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy, wszelkiej pomyślności, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów, z którymi dzielicie się swoją wiedzą i doświadczeniem.


Dzień Papieski
Dzień Papieski

W dniu 12 października 2014r. wraz z całym Kościołem w Polsce obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem ,,Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Ten dzień obchodziliśmy po raz czternasty. Temat świętości jest fundamentalnym w nauczaniu Kościoła i tym samym w myśli św. Jana Pawła II. W tym roku ma on szczególny wymiar. Obchodzony był po raz pierwszy po kanonizacji Jana Pawła II. Uroczystości tego dnia mają na celu przybliżyć nauczania Ojca św. i poszerzyć wiedzę o Jego pontyfikacie. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie pod kierunkiem ks. Andrzeja zaprezentowali przedstawienie związane z osobą Wielkiego Polaka Papieża – Jan Pawła II, na podstawie swojego scenariusza autorskiego.


Wybory do samorządu uczniowskiego
Wybory do samorządu uczniowskiego

Wyniki głosowania na samorząd szkolny:

  • przewodniczący Damian Osiński kl. IIs
  • zastępca Krzysztof Różycki kl. IIts/mr
  • sekretarz Anita Sutor kl. Is/w
  • skarbnik Patryk Piotrowski kl. IIts/mr
  • członkowie Natalia Bysińska kl. Is/w oraz Tomasz Zmarlak kl. IIts/mr

AGRO-SHOW BEDNARY
AGRO-SHOW BEDNARY

W dniu 19 września uczniowie technikum mechnizacji rolnictwa z  Zespołu Szkół Zawodowych odwiedzili jak corocznie Agro -Show Bednary. Nowoczesne pojazdy, maszyny i urządzenia rolnicze zawsze budzą zainteresowanie uczniów. Uczniowie mogli zobaczyc wiele nowych rozwiązań technicznych maszyn i urzadzeń rolniczych oraz pokaz maszyn w czasie pracy na poletkach uprawowych.

https://www.facebook.com/zszskalbmierz/photos/pcb.806614399358887/806613366025657/?type=1&theater