ZSZ Skalbmierz
Zegar
Losowe zdjęcie
Kalendarz
<< Kwiecień 2015 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Brak wydarzeń.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe

Dnia 8 kwietnia  uczniowie IV technikum ts/mr uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem PUP w Kazimierzy Wielkiej  z Panią Anetą Boberek, celem spotkania było m.in.  wprowadzenie uczniów w zagadnienia współczesnego rynku pracy a także uświadomienie młodzieży jakie są oczekiwania pracodawców wobec przyszłych pracowników. 


Nowe kierunki kształcenia

 


Oferta edukacyjna ZSZ Skalbmierz na rok szkolny 2015/2016

plakat.jpg


Wesołych Świąt Wielkanocnych
Wesołych Świąt Wielkanocnych


Zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych,
obfitości na świątecznym stole,
smacznego jajka oraz wiosennego nastroju
w rodzinnym gronie


Głosujemy na palmę wielkanocną :)
Głosujemy na palmę wielkanocną :)

W tradycję szkoły wpisał się udział młodzieży z ZSZ w Skalbmierzu w konkursie na najpiękniejszą palmę w Parafii Skalbmierz. Cała społeczność uczniowska oraz rodzice mieli swój udział w przygotowaniu tegorocznej palmy. Byli to: R. Madej, T. Cieśla, S. Cichy, S. Klamiński, A.Gołębiowski, B. Kozłowski, M. Włudarska, W. Kępa pod opieką nauczycieli: W. Sambur, Zaręba- Majewicz, D. Bijak, I. Lipka. Misternie wykonane kwiaty z kolorowej bibuły zostały wplecione w bukszpanową konstrukcję a całości dopełniały kolorowe wstążki. Uczniowie zaprezentowali „swoje dzieło’’. Podczas niedzielnej procesji ze Skalbmierskiego rynku do Kolegiaty w Niedzieli Palmowej wzięli udział uczniowie: K. Różycki, P. Piotrowski, A. Włudarska, E. Wcisło, M. Chećko, K. Sady, P. Ochendóżka pod opieką pań D. Bijak i I. Lipka.

Zapraszamy do głosowania na naszą palme wielkanocną biorącą udział w konkursie na ,,Najpiękniejszą palmę wielkanocną 2015 w parafii Skalbmierz". Głosujemy ,,lajkując" zdjęcie w poniższym linku.

Palma Wielkanocna ZSZ Skalbmierz


AGRO TECH KIELCE 2015
AGRO TECH KIELCE 2015

W dniu 27 marca 2015r uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa oglądali wystawę AGRO TECH, gdzie mieli możliwość zobaczenia najnowszych osiągnięć techniki w tej dziedzinie.  Na  liście wystawców razem z targami LAS-EXPO, znalazło się aż 700 wystawców z Polski, Niemiec, Danii, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Irlandii, Finlandii i Czech. Firmy zaprezentowały setki zaawansowanych technologicznie ciągników, kombajnów i maszyn. Wśród targowych ciekawostek znalazła się między innymi premiera nowego Ursusa czyli powrót legendy. Na stoisku CASE IH można było zobaczyć z kolei ciągnik Magnum 380 CVX z prestiżowym tytułem Tractor of The Year 2015.


Bezpieczeństwo i technika samochodowa
Bezpieczeństwo i technika samochodowa

Pod tak wiele mówiącym tytułem odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu konkurs dla młodzieży gimnazjalnej. Idea, która przyświecała organizatorom konkursu, to wzrost bezpieczeństwa i wiedzy technicznej młodzieży.


Debata z młodzieżą ,, Bezpieczeństwo młodzieży szkolnej na terenie powiatu kazimierskiego"

 W dniu 19 marca 2015r w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu została przeprowadzona debata zorganiozwana przez Komendę Powiatową Policji w Kazimerzy Wielkiej. Celem debaty było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań młodzieży szkolnej w obszarze poprawy bezpieczeństwa.

Informacja na storonie KPP w Kazimierzy Wielkiej


Zapraszamy do konkursu ,,BEZPIECZŃSTWA I TECHNIKI SAMOCHODOWEJ"

Uczniów klas II i III gimnazjum zapraszamy do udziału w kokursie,,Bezpieczeństwa i techniki samochodowej" który odbędzie się w dniu 27 marca 2015 o godz. 10.00.


Uczniowie z naszej szkoły najlepszymi w piłce siatkowej w powiecie kazimierskim.

W dniu 3 lutego 2015 w Kazimierzy Wielkiej  na terenie kazimierskiej hali sportowej został rozegrany turniej piłki siatkowej dla szkół ponadgimnazjalnych. Patronem turnieju  było miasto i gmina Kazimierza Wielka.


dyskoteka szkolna

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na dyskotekę szkolną z okazji Walentynek, która odbędzie się 13 lutego od godz. 18-tej. Dla wszystkich wstęp za symboliczną złotówkę:) Uczniowie z innych szkół oraz gimnazjaliści z klas trzecich wejście po okazaniu legitymacji szkolnej. Świetna zabawa i dobra muzyka gwarantowana:)


szkolenie: Firmy Kan-therm Sp.z o. o. oraz Thermaflex Izolacje Sp.z o.o.
szkolenie: Firmy Kan-therm Sp.z o. o. oraz Thermaflex Izolacje Sp.z o.o.

28 stycznia uczniowie klasy IITS/MR mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami firm: Kan-therm Sp.z o. o. reprezentowaną przez Pana Piotra Stefana oraz Thermaflex Izolacje Sp.z o.o.  reprezentowaną przez Panów Ryszarda Sajnóg i Zbigniewa Kiliańczyka.

W zakładach produkcyjnych KAN w Polsce i Niemczech wytwarzane są wysokiej jakości rury tworzywowe z polietylenu i polipropylenu, złączki z tworzyw sztucznych PPSU i PP-R oraz z mosiądzu, metalowe rozdzielacze i armatura, izolacje termiczne do ogrzewania podłogowego a także szeroka gama wyrobów z blachy, w tym szafek instalacyjnych.KAN jest pierwszym, i jak dotychczas jedynym, producentem nowoczesnych złączek instalacyjnych z PPSU w  Polsce. Ponadto firma zajmuje się bezprzewodową automatyka sterującą KAN-therm Smart do instalacji ogrzewania podłogowego lub ściennego. Ciekawostką jest , że swoje nowoczesne rozwiązania technologiczne wykorzystali przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie.

 Thermaflex Izolacje Sp. z o. o. zajmuje wiodącą pozycję w Polsce w branży izolacji technicznych ze spienionych poliolefin oraz jest producentem elastycznych, preizolowanych rur Flexalen. Ich specjalistyczna technologia zastosowana została do przepompowywania wód geotermalnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

Najpierw teoria a później praktyka:)

Chłopcy wykonywali cięcie rur z tworzyw sztucznych, przygotowywali  końcówki rur z tworzyw sztucznych do montażu, wykonywali połączenia rozłączne i nierozłączne  rur z tworzyw sztucznych - stosując nowoczesne sposoby łączenia rur. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wykształcenie techniczne w branży mechanicznej daje dobrą podbudowę na przyszłość. Rozszerza horyzonty na inne dziedziny techniczne i daje większe możliwości dobrego zawodu

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150206/POWIAT0103/150209214


Wywiadówka semestralna

W dniu 29 stycznia 2015r.o godz.15.30 odbędzie się wywiadówka semestralna.

Zapraszamy wszystkich rodziców.


Boże Narodzenie 2014
Boże Narodzenie 2014

Zdrowych - bo to najważniejsze,

Pełnych miłości - bo to sens życia,

Wiary we własne siły - bo to pozwala przetrwać trudne chwile,

Nadziei - bo wtedy niemożliwe staje się możliwe.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych oraz szczęśliwego Nowego 2015 Roku:)


XI Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskeigo
XI Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskeigo

XI Przegląd Twórczosci Jacka Kaczmarskiego

W środę, 10 grudnia odbył się konkurs recytatorski. Utwory barda "Solidarności" oraz wiersze poświęcone okresowi stanu wojennego, deklamowało 22 uczniów ze szkól średnich i gimnazjów z terenu powiatu kazimierskiego.

W konkursie wzięli udział także uczniowie naszej szkoły: Bysińska Natalia z kl.IS/W, Włudarska Adrianna z kl. IIW oraz Piotrowski Patryk z kl. IITS/MR. Uczniowie zostali przygotowani przez p.Dorotę Bijak.

W sobotę, 13 grudnia w godzinach południowych w sali widowiskowej Kazimierskiego Domu Kultury miała miejsce druga częsc konkursu - konkurs piosenki. Na scenie wystąpiło 25 wykonawców. któzy reprezentowali szkoły z powiatu kazimierskiego i buskiego.

Trzecie miejsce w konkursie piosenki zdobył duet: Wróbel Norbert z kl.IITS/MR - śpiew oraz Galus Mateusz z kl.ITS/MR - akompaniament. Uczniowie przygotowani przez p. Ilonę LIpka wykonali utwór " Mury".

Gratulujemy laureatom!!!


Sportowy Okrągły Stół w ZSZ w Skalbmierzu

W dniu 25 listopada o godzinie 11:25 w sali nr 11 odbyła się debata ogólnoszkolna na temat wychowania fizycznego.

http://blogiceo.nq.pl/skalbmierz/


To już 55 lat skalbmierskiego mechanika
To już 55 lat skalbmierskiego mechanika

Czas mija bardzo szybko i nawet nie obejrzeliśmy się jak upłynęło 55 lat istnienia naszej szkoły. Śpiewem ,,Gaude Mater Polonia” rozpoczęła się w dniu 14 listopada 2014 roku podniosła uroczystość obchodów 55-lecia  Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu.

http://www.youtube.com/watch?v=KQDwoWcAUyg


Święto Odzyskania Niepodległośći
Święto Odzyskania Niepodległośći

" Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek i nie ma prawa do przyszłosci" - takie motto przyświecało obchodom 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległosci. W montażu muzyczno - słownym uczniowie przypomnięli nam historię, kiedy to po 123 latach niewoli Polska odrodziła się na nowo. 

W akademii udział wzięli: Damian Osiński, Norbert Wróbel, Patryk Piotrowski, Piotr Zych, Wojciech Zych, Michał Włosowicz, Konrad Mleczek oraz Damian Chećko.


Kierunek na firmy rodzinne - Mogę zostać przedsiębiorcą
Kierunek na firmy rodzinne - Mogę zostać przedsiębiorcą

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczą w projekcie edukacyjnym realizaownym przez Stowarzyszenie odnowy Obszarów Wiejskich ,,Wieś i Europa" i Narodowy Bank Polski. Celem projektu jest przygotowanie młodzieży do prowadzenia firm rodzinnych, na zajęciach poruszane sa zagadnienia z przedsiębiorczości, analizy fiansowej, rachunkowosći. Dzięki tej wiedzy uczniowie naszej szkoły poszerzą wiadomości związane z założeniem i prowadzeniem własnej firmy.


JUBILEUSZ 55-LECIA ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH
JUBILEUSZ 55-LECIA ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH

Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu istnieje od 1959 roku. Ma swoją historię, tożsamość i piękną tradycję. Wrósł w środowisko. Mury szkoły opuściło już kilka pokoleń wychowanków. Już niebawem bo 14 listopada 2014r. o godz. 11.00 w naszej szkole będziemy ochodzić Jubileusz 55-lecia szkoły.