ZSZ Skalbmierz
Zegar
Losowe zdjęcie
Kalendarz
<< Grudzień 2017 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Brak wydarzeń.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"
,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu otrzymał unijne dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla Europejskiego Funduszu Społecznego - Poddziałanie 8.5.1 -  w wysokości 775 141,80 zł,  wartość całego projektu to 827 371,80 złotych.

,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

Pieniądze zostaną przeznaczone na podniesienie jakości i atrakcyjności oferty edukacyjnej, między innymi przez doposażenie bazy dydaktycznej, studia podyplomowe i szkolenie e-nauczyciel dla nauczycieli oraz  kursy zawodowe, staże dla uczniów, które podniosą kompetencje zawodowe uczniów  i dadzą dodatkowe kwalifikacje.

Kursy dla uczniów to:

  • klasy IITMr technikum mechanizacji rolnictwa  i agrotroniki - kursy: spawacza i  kombajnisty,
  • klasy IITS i IIITs technikum pojazdów samochodowych- kurs operator-proramista CNC i kurs na wózki widłowe, 
  • klasy IIIS mechanik pojazdów samochodowych  -szkolenie ,,Klimatyzacji pojazdów samochodowych",
  • klasy IITż technika żywienia i usług gastronomicznych- kurs profesjonalny barista ,kurs  carvingu i kurs prawa jazdy.

Młodzież będzie uczestniczyć w wyjazdowym kursje języka angielskiego i szkoleniu -coaching kariery.

Uczniowie mają zaplanowane wyjazdy na targi branżowe -Polagra Food, Agro Tech  i Moto Show. 

Nasz Powiat jest typowo rolniczy, nie ma zbyt wielu ofert pracy, dzięki dodatkowym kwalifikacjom zwiększy się atrakcyjność młodych ludzi na rynku pracy.


Zaproszenie na debatę o bezpieczeństwie

Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w debacie społecznej, która odbędzie się w dniu 30 listopada 2017 roku o godz. 10:00 w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu.

Debata z cyklu: „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” adresowana jest do lokalnej społeczności, do osób które są zainteresowane bezpieczeństwem w miejscu swojego zamieszkania.

Podczas debaty poruszane będą następujące tematy:

  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
  • Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.
  • Omówienie działań priorytetowych w służbie dzielnicowych, upowszechnianie aplikacji „Moja Komenda”, udzielanie informacji o sylwetkach dzielnicowych z omówieniem ich rejonów służbowych. 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Ty też możesz mieć wpływ na Swoje bezpieczeństwo.


Światowy Dzień Rzucania Palenia w ZSZ w Skalbmierzu
Światowy Dzień Rzucania Palenia w ZSZ w Skalbmierzu

Co roku w trzeci czwartek listopada na całym świecie i w naszej szkole obchodziliśmy  Światowy Dzień Rzucania Palenia. 17 listopada gościliśmy  panią Ewelinę Dąbrowską oraz panią Monikę Trzaskę z Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Busku Zdroju. Pani Ewelina przedstawiła szokujące dane statystyczne obrazujące sytuację na świecie i w Polsce .


Święto Niepodległości -,,Polska Moja Ojczyzna"
Święto Niepodległości -,,Polska Moja Ojczyzna"

11 listopad to dzień, w którym w szczególny sposób akcentujemy naszą narodowość, tożsamość. To czas wielkiego szacunku do barw i symboli narodowych.
10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. 

Więcej zdjęć w galerii


8 listopada -Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
8 listopada -Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

W dniu 8 listopada obchodzony był Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Nasza szkoła także zaangażowała się w obchody tego święta. 7 listopada wraz z uczniami klasy I i II Technikum żywienia i usług gastronomicznych odwiedziliśmy Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej.  Celem wizyty było propagowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz informowanie o konsekwencjach złej diety.

 Więcej zdjęć w galerii


Spotkanie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas technikum, branżowej  i zasadniczej szkoły zawodowej na spotkanie  z wychowawcami klas w dniu 7 listopada 2017 r o godzinie 15.30


Dzień wolny od zajęć lekcyjnych

2 listopada 2017 r. jest dniem wolnym  od zajęć lekcyjnych


Tenis stołowy - liga powiatowa szkół średnich 2017/2018
Tenis stołowy - liga powiatowa szkół średnich 2017/2018

W dniu 25.10.2017 r. rozpoczęły się zawody ligi powiatowej tenisa stołowego w Kazimierzy Wielkiej. 


Udział w akcji ,,Żyj zdrowo" w Zespole Placówek Oświatowych w Skalbmierzu
Udział w akcji ,,Żyj zdrowo" w Zespole Placówek Oświatowych w Skalbmierzu

W dniu 24 października 2017 uczniowie II klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w akcji ,, Żyj zdrowo” zorganizowanej przez Szkolne Koło PCK do którego należą uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum wraz z opiekunami przy współpracy Rady Rodziców,  która odbyła się w Zespole Placówek Oświatowych w Skalbmierzu. 

Więcej zdjęć w galerii


Wspólne sadzenie drzew w Kazimierzy Wielkiej z okazji Święta Drzewa 2017
Wspólne sadzenie drzew w Kazimierzy Wielkiej z okazji Święta Drzewa 2017

  W blasku jesiennego słońca i na terenie malowniczej okolicy wokół zbiornika wodnego w Kazimierzy Wielkiej, odbyła się II część tegorocznego Święta Drzewa  w powiecie kazimierskim.

Młodzież ze Szkolnego Klubu Ekologicznego przy Zespole Szkół Zawodowych zaprosiła do wspólnego sadzenia drzew gminne i powiatowe władze samorządowe. Na zaproszenie  odpowiedzieli Pan Burmistrz Adam Bodzioch, zastępca Burmistrza Pan Łukasz Maderak oraz Pan Marek Krupa – sekretarz Powiatu Kazimierskiego.

            Do nasadzeń przygotowano drzewka świerka, a Pan Marek Krupa przyniósł dodatkowo wyhodowane przez siebie sadzonki orzecha czarnego i w krótkiej gawędzie przybliżył młodzieży własności i znaczenie tego drzewa.

            Działania promieni słonecznych spowodowały przypływ energii i wszyscy ochoczo ruszyli do pracy. Sadzenie rozpoczęli Pani Beata Malinowska – dyrektor ZSZ w Skalbmierzu oraz Pan Burmistrz Adam Bodzioch. Pozostali uczestnicy akcji również zdyscyplinowanie, jak po sznurku sadzili kolejne drzewka i wnet ładny kawałek terenu pokrył się sadzonkami.

Tegoroczne święto drzewa odbywa się pod hasłem „Drzewo – Przyjaciel”.

Mamy nadzieję, że posadzone drzewka będą otoczone przyjaźnią.

 

Więcej zdjęć w galerii


Z głębokim żalem...
Z głębokim żalem...

W dniu 13 października 2017 roku zginął w wypadku samochodowym uczeń klasy III W/S Hubert Mul.

Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie zmarłego składają Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu.


Dzień Edukacji Narodowej - ślubowanie klas pierwszych
Dzień Edukacji Narodowej - ślubowanie klas pierwszych

,,Życie to czas, który został nam podarowany i w którym każdy z nas staje wobec wyzwania, jakie niesie samo życie: to wezwanie polegające na znalezieniu swojego celu, przeznaczenia i na walce o nie " - Jan Paweł II


Takimi słowami witaliśmy w progach naszej szkoły pierwszoklasistów, którzy ślubując uroczyście deklarowali przestrzegać zasad koleżeńskiego współżycia ,

dbać o honor szkoły, godnie ją reprezentować i szanować jej dobre tradycje.

Pani dyrektor Beata Malinowska gratulowała uczniom wyboru tej właśnie szkoły i życzyła uczniom samych sukcesów oraz realizacji wyznaczonych przez siebie celów.

 

Więcej zdjęć w galerii


Święto Drzewa 2017
Święto Drzewa 2017

Wspólne sadzenie drzew w Skalbmierzu z okazji Święta Drzewa 2017


SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

„Jak to dobrze, że przyroda nie mówi ludzkim głosem…” (Zbigniew Jerzyna)

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017
Po raz kolejny, tym razem 29 września 2017 roku, członkowie Szkolnego Klubu Ekologicznego przy Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy włączyli się w międzynarodową akcję „Sprzątanie Świata”. 


Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka

W dniu 29 września świętowaliśmy w naszej szkole nadchodzący Dzień Chłopaka, więc nie zabrakło niespodzianek przygotowanych przez koleżanki właśnie dla chłopaków.


Spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło
Spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło

Dziś w MGOK w Skalbmierzu gościła Joanna Jagiełło, autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży m.in. Kawy z kardamonem, Czekolady z chili oraz Tiramisu z truskawkami. Podczas spotkania Pani Joanna zaprezentowała swoje książki oraz z przyjemnością odpowiadała na pytania młodzieży. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym rozdawaniem autografów oraz wpisem do kroniki szkolnej.


Dzień Głośnego Czytania
Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania - 29 września.
Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Dzień ten został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
Obchodzony dziś Dzień Głośnego Czytania stał się okazją do spotkania w bibliotece szkolnej. Do głośnego czytania wybraliśmy Satyry, Bajki i przypowieści Ignacego Krasickiego.


Dzień Języków Obcych
Dzień Języków Obcych

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. 16 lat temu Rada Europy ogłosiła 26 września Europejskim Dniem Języków i z tej okazji przygotowaliśmy program  „Warto się uczyć języków obcych”. Nasze koleżanki i koledzy odegrali kilka scenek w języku angielskim po których obejrzeniu już nikt nie miał wątpliwości, że znajomość języków bardzo się przydaje. Były też konkursy…Całość programu  była przeplatana muzycznymi hitami m.in: „Hello”, „Don’t worry..” ”. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.


Spotkanie integracjne
Spotkanie integracjne

      Klasy pierwsze wraz z całą społecznością szkolną spotkały się 14 września 2017r. na integracyjnym ognisku. Przygotowaniami zajęli się uczniowie klas starszych , którzy to rozpalili pokaźne ognisko i zadbali o kijki do upieczenia kiełbaski. Aby nikt głodny nie był zadbano o wspomagający  grill na , którym pieczono przepyszne kiełbaski. Dodatkowo koleżanki i koledzy  z technikum żywienia i usług gastronomicznych  usmażyli przepyszne frytki. Wszyscy czuwali nad ziemniakami (prezent od pani Patrycji Gorgoń), które piekły się w powstałym żarze - świetnie się udały!

      Przy ogniu odbyły liczne konkursy, których treść łączyła się z wiedza na temat szkoły. Potem były zmagania wokalne, taneczne i w końcu przeciąganie liny . Zabawa była przednia. Było miło i głośno, słychać było żarty i śmiechy. Niektóre rozbawione miny udało się uwiecznić na fotografii , co możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach. Staraliśmy się wszystkich wciągnąć do zabawy, aby czas  mijał szybko i przyjemnie. Była okazja do lepszego poznania koleżanek i kolegów z całej szkoły. Wszyscy bawili się znakomicie, a pogoda była jak na zamówienie. Mamy nadzieję, że kolejne ognisko już wkrótce…!!!

Samorząd Uczniowski


Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

Zapraszamy Rodziców, Uczniów  Technikum, Szkoły Branzowej, Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Licceum Ogólnokształcącego dla dorosłych  na rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 4 września 2017 roku  o godzinie 9:00.

Zapraszamy

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZSZ w Skalbmierzu