Zegar

Losowe zdjcie

Kalendarz

<< Stycze 2023 >>
Po Wt r Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Brak wydarze.

Logowanie

Nazwa uytkownika

Haso



Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

Nawigacja

Artykuy: Absolwenci

Ankieta - losy absolwentów

ANKIETA

LOSY ABSOLWENTÓW

Drodzy Absolwenci!

W trosce o dobro następnych pokoleń młodzieży opuszczającej mury Naszej Szkoły, Dyrekcja i nauczyciele pragną podnosić jakość swojej pracy. Ankieta pomoże nam bliżej poznać i lepiej zrozumieć związki zachodzące między treściami programów kształcenia, procesem nauczania, efektami kształcenia oraz przebiegiem i rezultatami karier zawodowych absolwentów. W tym celu odwołujemy się do Waszych doświadczeń i prosimy o udzielenie kilku cennych dla nas informacji, które chcemy wykorzystać do dalszej naszej pracy.

 

METRYCZKA

1. Podaj rok ukończenia szkoły………

2. Nazwa klasy…………

3. Płeć: K……..               M………

 

1. Co robisz obecnie?

a. uczę się

b. pracuję

c. uczę się i pracuję

d. jestem bezrobotny

 

2. Czy pracujesz w swoim zawodzie?

a. tak (jakim?)…………………………

b. nie (jakim?)…………………………

 

3. W jaki sposób zdobyłeś pracę?

a. znalazłem samodzielnie

b. za pośrednictwem urzędu pracy

c. za pośrednictwem znajomych

d. przez Internet

 

4. Jeśli pozostajesz bez pracy proszę wskazać co jest powodem?

a. obowiązki rodzinne

b. nauka, uzupełnianie kwalifikacji

c. choroba, niepełnosprawność

d. brak miejsc pracy w moim zawodzie

e. inna przyczyna…………………………………………………….

 

5. Jeśli pracujesz to:

a.  dojeżdżam do pracy powyżej 50 km

b. pracuję w promieniu 50 km od miejsca zamieszkania

c. pracuję za granicą

 

 

6. Dokonany przed laty wybór szkoły oceniam jako:

a. trafny

b. błędny

c. nie mam zdania

 

7. Czy uzyskane wykształcenie pomogło Ci w rozwoju kariery zawodowej?

a. tak

b. w pewnym stopniu

c. nie

 

8. Wśród umiejętności i kompetencji nabytych podczas nauki w ZSZ w Skalbmierzu, które najbardziej przydały Ci się w dorosłym życiu?

a. przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie

b. przygotowanie do życia zawodowego

c. znajomość języków obcych

d. umiejętność posługiwania się programami użytkowymi

e. udział w projektach unijnych (zajęcia  z matematyki, z j. angielskiego)

f. doradztwa zawodowego


Nasi absolwenci

Łukasz Pudo

Co mi szkoła dała?

Bardzo dobre przygotowanie z przedmiotów zawodowych które wykorzystałem na studiach na Politechnice. Umiejętność posługiwania się narzędziami ślusarskimi, obrabiarkami skrawającym, jestem w stanie wszystko naprawić ponieważ szkoła wykształciła  u mnie umiejętność kreatywnego myślenia i rozwój wyobraźni technicznej, potrzebnej do projektowania naprawy i obsługi maszyn. Poznałem wszystkie podstawy rysunku technicznego który rozwinąłem na studiach o naukę programów do rysowania typu Auto CAD 2 i 3D. W szkole poznałem na zajęciach praktycznych zasad funkcjonowania zakładu pracy, oraz wycieczki do zakładów pracy.

Grądek Krzysztof

Byłem uczniem Liceum Zawodowego w latach 1978-1982. Nasz wychowawczyni p. Maria Kowalczyk z uporem i matczyną tolerancją pracowała nad naszymi charakterami. Początkowe trudne dni i tygodnie w szkole stawały się łatwiejsze dzięki Niej oraz innych nauczycieli. Przedmioty humanistyczne to kształtowanie poglądu na świat, wartości etyczne, "szlifowanie języka". Teoretyczne przedmioty zawodowe wprowadzały nas w świat techniki i uczyły rozwiązywania problemów  na styku człowiek - maszyna. Zajęcia warsztatowe w aurze naturalnych dźwięków i zapachów technologicznych to szkoła życia, to miękkie przejście ze szkoły w świat pracy zawodowej. Ach, jeszcze wf! Uczniowie nie ćwiczą? Absurd. 99% trenuje mięśnie i hart ducha sportowej rywalizacji.

Kim byłbym bez "mojej szkoły"?  Nie wiem. Może lepszym, może gorszym. Ale wiem jedno - wiele Jej zawdzięczam...

Gorgoń Jerzy

 

W 1972 roku rozpocząłem naukę w ZSZ  w Skalbmierzu w zawodzie - mechanik kierowca pojazdów samochodowych. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętności technicznych na warsztatach szkolnych ukończyłem Technikum Samochodowe. Następnie kontynuowałem  naukę na Politechnice Śląskiej wydział Transportu o specjalności - eksploatacje pojazdów samochodowych. Po ukończeniu studiów rozpocząłem pracę w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu.

 

Kalinowski Marek

 Naukę w Liceum Zawodowym o kierunku obróbka skrawaniem rozpocząłem w roku 1975 a ukończyłem 1979. Zdobyta wiedza teoretyczna i praktyczna pozwoliła mi w wieku dorosłym odnaleźć się w różnych dziedzinach życia. Pracowałem w kilku zakładach na różnych stanowiskach z powodzeniem wykorzystując zdobytą wiedzę w naszej szkole. Umiejętności praktyczne podparte wiedzą teoretyczną pozwalają mi pomagać ludziom potrzebującym pomocy w zakresie technicznym. Obecnie jestem nauczycielem praktycznej nauki zawodu i z wielka przyjemnością swoją wiedzę przekazuję swoim uczniom. W obecnym czasie bezrobocia dzięki zdobytym praktycznym umiejętnościom czuję się bezpiecznie ponieważ mogę się odnaleźć na rynku pracy w wielu pokrewnych zawodach pomimo wieku 50+.

Iwanicki Wojciech

 Absolwent LZ, ZSZ w Skalbmierzu

lata 1974-1978

specjalność: Obróbka skrawaniem

Nabyta wiedza i umiejętności pozwoliły mi z powodzeniem podjąć pracę w przemyśle maszynowym, jak również przydały się w wojsku. Pozwoliły mi podjąć pracę w szkole oraz poprowadzić własną działalność gospodarczą. Do chwili obecnej funkcjonuję i utrzymuję  rodzinę dzięki umiejętnościom nabytym w mojej szkole. Ukończenie studiów inżynierskich na Politechnice Świętokrzyskiej nie sprawiło mi trudności dzięki wiedzy zdobytej w LZ.

 

Lipka Adam

 

Naukę w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu rozpocząłem w 1991 roku. Wybrałem tę szkołę, ponieważ wiedziałem, że tylko tutaj nauczę się tego, co naprawdę mnie interesuje. Ogromnie się cieszę, iż miałem przyjemność uczęszczać do Technikum Mechanicznego . Teraz, gdy jestem już absolwentem, oraz nauczycielem tej szkoły mogę odpowiedzialnie stwierdzić, że zostałem bardzo dobrze przygotowany zawodowo oraz do wkroczenia w dorosłe życie.

Zastanawiam się, co poza dobrym wykształceniem i dyplomem technika dała mi ta szkoła... Dała coś jeszcze ważniejszego - kulturę, dobre maniery oraz umiejętność komunikacji.

 

Kurowski Grzegorz

 

W latach 1997- 2003 miałem przyjemność być uczniem najpierw Zasadniczej Szkoły Zawodowej a następnie Technikum po zasadniczej szkole zawodowej. Te w moim przypadku 6 lat spędzonych w „Sorbonie” zawsze będę miło wspominał jako spokojny i w miarę beztroski okres mojego życia spędzony wśród fajnych ludzi (chodzi mi tu zarówno o kolegów, jak i szanowne Grono Pedagogiczne). W tej miłej, przyjacielskiej atmosferze szkoła przygotowuje uczniów do dorosłości i odpowiedzialności, rozwija i kształtuje osobowość. Podczas tych sześciu lat poznałem wielu ciekawych ludzi, którzy równie wiele mnie nauczyli (i to nie tylko fachowej wiedzy technika). W szkole mogłem rozwijać moje zainteresowania siłowe. Szkoła stworzyła mi bardzo dobre warunki do uprawiania sportów siłowych. Efektem były trzy medale – złoty, srebrny i brązowy w międzynarodowym turnieju siłowym na rękę w Lęborku. W miarę wykonywania regularnych treningów stawałem się coraz silniejszy i zacząłem przygotowania pod kątem trójboju siłowego.

Osiągnięcia:

2011 r. – II miejsce w Pucharze Polski Strongman w Firleju

III miejsce w parach z Robertem Cyrusem – Malbork

2012 r. – Uczestnik Arnold Classic w Ohio (Stany Zjednoczone)

2012 r. Wielokrotny uczestnik mistrzostw polski (miejsca od I do III)

2013 r. – Wejherowo II miejsce – Puchar Polski

III miejsce – zmagania siłaczy - Słupsk

Wygenerowano w sekund: 0.05
39,815,430 unikalne wizyty